Bu 5 Altcoin’e Dikkat Edin: Haftanın Sert Düşenleri Çıktı!

29 Temmuz’dan 5 Ağustos’a uzanan hafta Optimism (OP) ve Flow’un (FLOW) rallisine tanık oldu. Kırmızı tarafta, keskin bir rallisinin ardından geri çekilen Ethereum Classic (ETC) yer alıyor. Bu yazıda, geçen haftadan bu yana en sert düşen 5 altcoin projesini mercek altında alalım. Analist Valdrin Tahiri, düşüş soğutacak kritik destekleri belirliyor.

  1. Qtum (QTUM) : -%19.40
  2. Bitcoin Gold (BTG) : -%17.56
  3. Ethereum Classic (ETC) : -%15.16
  4. Bitcoin Cash (BCH) : -%12.63
  5. Convex Finance (CVX): -%8.98

Bu hafta en fazla zarar yazdıran 5 altcoin

Qtum (QTUM)

QTUM, 18 Haziran’dan beri yükselen bir paralel kanal içinde yükseliyor. 13 Temmuz’da bu kanalın destek hattında sıçradı. Daha sonra 27 Temmuz’da bölgeyi net bir şekilde kırdı. Bu hareketin ardından iki gün sonra 5,25 dolara kadar yükseldi. Ancak fiyat o zamandan beri düşüyor ve Ağustos başında 4,30 dolarlık yatay alanın altına düştü. Alanın artık direnç göstermesi bekleniyor. Bu esnada fiyat dördüncü dalga gerilemeyi tamamlıyor. Analiste göre bölgedeki testi başka bir yukarı hareket takip edecek.

Pin

Bitcoin Gold (BTG)

BTG 13 Temmuz’da yukarı yönlü bir hareket başlattı. 22 Temmuz’da alçalan bir direnç çizgisinden çıktı. 29 Temmuz’da 38,50 dolara kadar yükseldi. Ancak, 0,618 Fib geri çekilme direnç seviyesi (kırmızı simge) tarafından reddedildi. BTG fiyatı o zamandan beri düşüyor. Şimdiye kadar, 26.45 doların en düşük seviyesine ulaştı. 26.50 dolarlık alan daha önce direnç olarak hareket ettiğinden, şimdi destek sağlaması bekleniyor.

Pin

Ethereum Classic (ETC)

BTG’ye benzer şekilde, ETC 24 Haziran’da alçalan bir direnç çizgisinden çıktı. Ardından hızla yükseldi ve 29 Temmuz’da 45,36 dolara ulaştı. Tüm artış, tamamlanmış bir beş dalga yukarı hareketi gibi görünüyor. O zamandan beri, ETC bir ABC düzeltici yapısı içinde düşüyor. Bu senaryoda analist, 25-29 doların destek görevi görmesini bekliyor.

Pin

Bitcoin Cash (BCH)

BCH 13 Temmuz’dan beri yükseliyor ve 28 Temmuz’da azalan bir direnç çizgisinden çıktı. Beş gün sonra çizgiyi destek olarak doğrulamak için geri döndü (yeşil simge). Sıçrama aynı zamanda 133 dolarlık yatay destek alanının doğrulanmasıyla da aynı zamana denk geldi. Fiyatın bu seviyede kırılması veya sıçraması, analiste göre muhtemelen gelecekteki eğilimin yönünü belirleyecek.

Pin

Convex Finance (CVX)

CVX, 20 Haziran’dan bu yana yükselen bir paralel kanal içinde artıyor. Bu tür kanallar genellikle düzeltici hareketler içermektedir. Ayrıca nihai bir çöküşün muhtemel olacağı anlamına gelir. Şu anda CVX bu kanalın destek hattında işlem görüyor. Bozulursa, ana destek alanı, yatay bir destek alanı tarafından oluşturulan 5,30 dolarda olacak.

Pin

Kriptokoin.com‘dan takip ettiğiniz üzere, bu haftanın kar rekortmeni Optimism (OP) oldu. 29 Temmuz’dan 5 Ağustos’a uzanan haftada en çok kazandıran 5 altcoin projesini bu makalede aktardık.