Bu 8 Altcoin Yeni Ortaklıklar Duyurdu: Fiyat Sıçradı!

Kripto para piyasasındaki gelişmeler hız kesmeden devam ediyor. Bugünkü yazımızda, 8 altcoin projesinde en son yaşanan ortaklıklar ve bunlarla paralel olarak gerçekleşen fiyat artışlarını aktaracağız. İşte detaylar…

VeChain, OrionOne ortaklığını duyurdu

VeChain, lojistik şirketleri arasında blockchain teknolojilerinin benimsenmesini teşvik etmek için teknolojilerini birleştirmek için OrionOne Inc ile bir ortaklık duyurdu. Yakın tarihli bir duyuruya göre, Vechain ve OrionOne teknolojilerinin entegrasyonu, ikincisinin lojistik şirketlerine ağ altyapısına ve dijital para birimlerine yatırım yapmadan işletmelerinde blok zinciri kullanma fırsatı sunmasını sağlayacak. VeChain’in VET tokenının fiyatı, duyurunun ardından yüzde 10’a yakın artış yaşadı. 0.029 dolardan 0.03 dolara yükseldi.

Pin

Polygon, yeni bir web3 oyun platformu kuracak

Polygon, yerel IX tokenı tarafından desteklenen Intella X adlı yeni bir Web3 oyun platformunu başlatmak için oyun yayıncısı Neowiz ile bir ortaklık duyurdu. Neowiz, 1997 yılında kurulmuş ve merkezi Güney Kore’de bulunan bir geliştiricidir. Oluşturduğu oyunlar arasında, DJ MAX RESPECT V ve Skul: The Hero Slayer gibi çok çeşitli bağımsız oyunlar yer alıyor. Polygon, Intella X platformuna katkıda bulunanların ve kullanıcılarının mülkiyet haklarına ve gelirlerden bir pay alma fırsatına sahip olacağını açıkladı. Yazım sırasında MATIC, yüzde 5.21’lik bir yükseliş ile 0.93 dolardan el değiştiriyor.

FTX ve Reddit altcoin ortaklığı kuruyor

Popüler kripto para borsası FTX, sosyal medya devi Reddit ile ortaklık kurdu. Böylece kullanıcıların, traderların kripto ve fiat ödemelerini kabul etmesine izin veren FTX Pay’i kullanarak platformunda doğrudan Ethereum (ETH) satın almalarına izin veriyor. Bir duyuruya göre, Reddit’in Topluluk Puanları, ABD ve Avrupa Birliği de dahil olmak üzere çeşitli pazarlarda FTX’e entegre edilecek ve FTX Pay, “Topluluk Puanlarını kullanan kullanıcıları desteklemek için bir ödeme ve borsa çözümü” olarak kullanılacak.

Pin

Duyuru, Reddit Topluluk Puanlarının “kullanıcı topluluklarında bir itibar ölçüsü” olduğunu detaylandırıyor. Puanlar, kullanıcıların adlarının yanında görüntülenirler. Bir kullanıcı ne kadar çok topluluk puanına sahip olursa, kalabalığın arasından o kadar fazla öne çıkar. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere Reddit, 2020 yılında topluluk puanları ile dolaylı olarak kripto alanına girmişti.

Paxos’tan önemli işbirliği

Brezilya merkezli bir ödeme uygulaması olan PicPay, kripto piyasasına ilk girişinde artık kullanıcılarının kripto para birimleri satın almasına, satmasına ve tutmasına izin vereceğini duyurdu. Bugün PicPay, başlangıçta Bitcoin ve Ethereum ile USDP ticaretini destekleyen kripto para birimi borsa hizmetini başlattı. Borsa, New York Finansal Hizmetler Departmanı tarafından düzenlenen bir Blockchain altyapı şirketi olan Paxos ile ortaklaşa işletiliyor. Paxos, PicPay için varlıkların alım satımını ve muhafazasını yönetecek. Paxos ayrıca, düzenlenmiş bir stablecoin olan USDP’yi çıkarıyordur.

Pin

Acala ve Astar Network, Polkadot’taki DeFi çabalarını artırıyor

Polkadot’un inovasyon merkezi Astar Network, Polkadot’ta DeFi’yi güçlendirmek için lider DeFi ağı Acala ile bir ortaklık duyurdu. Önde gelen iki parachain, geliştiriciler için yeni fırsatların ve ödüllerin kilidini açmak için “Astar x Acala DeFi Rising” programını başlatmak için bir araya geldi. Acala’nın Polkadot ağına hizmet eden esnek finansal ürünler paketi, Astar’daki gelişen dApps ekosistemi için çok önemlidir.

İşbirliği, geliştiricilerin aUSD, LDOT ve ACA gibi Acala’ya özgü varlıkları kullanarak Astar’ın canlı DeFi ekosistemi üzerine inşa etmelerine ve çeşitli Astar ekosistem ekiplerinden ekstra ACA ve ek ödüller almalarına olanak tanıyacak. Yazım sırasında Astar (ASTR) yüzde 3’lük bir artış ile 0.04 dolardan el değiştiriyor. Acala Token (ACA) ise yüzde 5’lik bir artış kaydetti ve 0.32 dolar seviyelerinde işlem görüyor.

Pin

İki popüler altcoin- Klaytn ve 1INCH bir araya geldi

Tanınmış metaverse Blockchain Klaytn, popüler bir merkezi olmayan finans (DeFi) protokolü olan 1inch Network ile ortaklık kurdu. Her iki kripto kuruluşunun işbirliği, Güney Kore Blockchain’ine daha derin likidite sağlama çabalarının ardından geldi. 1inch ile bir araya gelen Klaytn’ın kullanıcılarına fayda sağlayacak şekilde beklentisini yerine getirmesi bekleniyor. Yazım sırasında KLAY, yüzde 5 oranında değer kazanmış durumda ve 0.29 dolardan işlem görüyor.  Öte yandan 1INCH, yüzde 10’a yakın değer artışı yaşadı ve 0.87 dolarda.