Bu Altcoin, Büyük Borsa Duyurusuyla Uçuşa Geçti!

Listeleme haberleri altcoin fiyatlarında pompalama yapmaya devam ediyor. En son Near Protocol’ün yerel tokeni NEAR, Coinbase’in listeleme duyurusunun ardından %12 arttı.

Coinbase listeleme haberiyle altcoin fiyatı yükseldi

Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere, dünyanın en büyük kripto para borsalarından Coinbase, yeni bir listeleme planı paylaştı. Kripto borsasının sepetine eklemeyi planladığı altcoin projeleri Near Protocol (NEAR), Celer Network (CELR) ve Raydium (RAY) yer alıyor.

Listeleme haberleri genellikle piyasada benimsenmenin bir göstergesi olarak kabul edilir. Bu nedenle ilgili kripto varlık fiyatlarını olumlu yansır. Nitekim, liste haberinin ardından Near Protocol’ün yerel tokeni NEAR, %12 artışla 5,97 dolara yükseldi. Altcoin diyarı daha sonra hafif gerilese de hala daha %10’un üzerinde bir kazançla işlem görüyor.

Pin

NEAR Protocol (NEAR) Nedir?

NEAR, geliştiricilere merkezi olmayan uygulamalar (dapps) oluşturmaları için bir platform sağlayan bir katman-1 Blockchain ağı olan Near Protocol’ün yerel tokeni. Uzmanlara göre ağ, lider altcoin Ethereum’a doğrudan bir meydan okuyucu. Ayrıca, bir proof-of-stake (PoS) konsensüs mekanizması kullandığını belirtmek gerekiyor.

Near, Ethereum’dan daha hızlı ve daha ucuz çalışmak için oluşturuldu. Yüksek işlem hızına ve kapasitesine, Blockchain farklı doğrulayıcılar tarafından çalıştırılan ve düzenli olarak birbirine bağlanan alt zincirlere ayıran “sharding” adı verilen bir süreçle ulaşıyor. NEAR Protocol, topluluk tarafından işletilen bir bulut bilgi işlem platformu olarak tasarlandı.

Pin

Düşük işlem hızları, düşük verim ve zayıf birlikte çalışabilirlik gibi rakip Blockchain’i tıkayan bazı sınırlamaları ortadan kaldıran bir katman Blockchain. Bu, DApp’ler için ideal ortamı sağlıyor. Ayrıca, geliştirici ve kullanıcı dostu bir platform oluşturuyor. Örneğin, NEAR, Ethereum’da yaygın olan kriptografik cüzdan adreslerinden farklı olarak, insan tarafından okunabilen hesap adlarını kullanıyor. NEAR ayrıca ölçekleme sorunlarına benzersiz çözümler sunuyor. Bu arada “Doomslug” adlı kendi fikir birliği mekanizmasına sahip.

NEAR Protocol, ilk kodu güncelleyen ve ekosistemde güncellemeler yayınlayan NEAR Collective topluluğu tarafından oluşturuluyor. Açıklanan hedefi, ‘para veya kimlik gibi yüksek değerli varlıkları yönetmek için yeterince güvenli ve onları sıradan insanlar için yararlı kılacak kadar performanslı’ bir platform oluşturmak. Geliştiricilerin varlıklara, emtialara, gerçek dünyadaki olaylara dayalı pazarlar oluşturmasına olanak tanıyan bir protokol olan Flux ve bir NFT para basma platformu olan Mintbase, NEAR Protokolü üzerine inşa edilen projelerin örnekleri.