Bu Altcoin’ler Listede: 20 Kripto Para Şirketinden Bilgi Talebi!

ABD Temsilciler Meclisi’nden beş milletvekilinden oluşan bir grup, kripto para birimleri ve Web3 ile uğraşan 20 büyük firmanın çeşitlilik ve içerme uygulamaları hakkında veri talep etti. İşte detaylar…

ABD’de kripto para şirketlerinden bilgi istendi

Perşembe günkü bir bildiride, Temsilciler Meclisi Finansal Hizmetler Komitesi başkanı Maxine Waters, Temsilciler Joyce Beatty, Al Green, Bill Foster ve Stephen Lynch ile birlikte ABD merkezli kripto şirketlerinin “sektörün nasıl ve daha adil bir şekilde çalışıp çalışmadığı” hakkında bilgi vermelerini isteyen bir mektup yazdı. Milletvekilleri; Aave, Andreessen Horowitz, Binance.US, Circle, Coinbase, Crypto.com, FTX, Gemini, Haun Ventures, Kraken, OpenSea, PancakeSwap, Paradigm, Paxos, Ripple, Sequoia Capital, Stellar Development Foundation ve Tether olmak üzere 20 şirkete mektup gönderdi.

Pin

Yani etkilenebilecek altcoin’ler arasında AAVE, Binance Coin (BNB), Circle’ın ihraç ettiği USD Coin (USDC), Cronos (CRO), FTX Token (FTT), PancakeSwap (CAKE), Ripple (XRP), Stellar (XLM) ve Tether (USDT) olabilir.  Milletvekilleri, aşağıdaki ifadeleri kullandı:

Amerika’nın en büyük dijital varlık şirketleri ve bu şirketlere önemli yatırımları olan yatırım şirketleri arasındaki çeşitliliği etkin bir şekilde değerlendirmek için halka açık bir veri eksikliği var. Şeffaflığın, ırk ve cinsiyet eşitliğini sağlamada kritik bir ilk adım olduğuna inanıyoruz.

Şirketlerin, 2 Eylül’e kadar zamanı var

Örnek bir mektuba göre, Meclis temsilcileri, Ocak 2021’den itibaren 20 firmadan çeşitlilik, dahil etme verileri ve politikaları talep etti. Soruşturma, 2020 ve 2021’de Meclis Finansal Hizmetler Komitesi’nin şu sonuca vardığı sonucuna varan soruşturmalara yanıt olarak yapılmış gibi görünüyordu. Milletvekilleri, şirketlerden 2 Eylül’e kadar yanıt vermelerini istedi.

Pin

Diğer gruplardan elde edilen veriler, ABD’li milletvekillerinin vardığı sonuçları destekliyor gibiydi. Digitalundivided’ın 2020 raporu, Siyahi kadın ve Latin girişimcilerin risk sermayesi yatırımlarının yüzde 1’inden daha azını aldığını gösterdi. Crunchbase, fintech’teki kadın şirket kurucularının yüzde 0,9’unun risk sermayesi fonlarına girdiğini bildirdi.

Metaverse platformu Highstreet’in kurucu ortağı Jenny Guo, “Varsayılan bir şekilde Web3, erkekler tarafından çok fazla domine ediliyor ve şu anda çok sayıda kadın odaklı markanın bu alana girdiğini görmüyoruz. Ancak, teknoloji endüstrisine benzer şekilde, giderek daha fazla kadın yaratıcı, sektöre zamanla katılacak.” dedi.