Bu Hafta İzlenecek 4 Altcoin ve Kritik Beklentiler!

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi, Bitcoin (BTC), Temmuz ayında güçlü bir geri dönüş yaptı. Ayrıca, birkaç altcoin projesindeki keskin toparlanma, Korku ve Açgözlülük Endeksi’ni 6 Nisan’dan bu yana en yüksek seviyesine ulaştırdı. Kıdemli stratejist Mike McGlone, Bitcoin’in çoğu varlıktan daha iyi performans göstermesi için zemin hazırlayabileceğini vurguladı. Bitcoin kısa vadede rallisini uzatabilirse, bu durum, belirli altcoin projelerinde satın almayı tetikleyebilir mi? Yakın vadede daha iyi performans gösterecek en iyi 4 kripto para biriminin grafiklerini inceliyoruz.

Listedeki ilk altcoin: Binance Coin (BNB)

Binance Coin (BNB), potansiyel bir trend değişikliğine işaret etti. Yukarı hareket, psikolojik seviye olan 300 dolara yakın bir dirençle karşı karşıya. Bunun yanında, yükselen 20 günlük EMA (263 dolar)’da. Pozitif bölgedeki RSI, en az direnç yolunun yukarı yönlü olduğunu gösteriyor. Alıcılar fiyatı 300 doların üzerine çıkarırsa, BNB 350 dolardaki genel direnç eğilimini sürdürecek. Alternatif olarak, fiyat düşer ve 285 doların altına inerse, parite düşüş eğilimi çizgisine düşecektir. Bu seviye, göz önünde bulundurulması gereken önemli bir destek haline gelir. Ayılar fiyatı 20 günlük EMA’nın altına düşürürse, parite 50 günlük SMA’ya (239 dolar) düşecek.

Pin

Parite, 300 dolardaki genel dirençten geri döndü, ancak boğalar 20-EMA’yı savunmaya çalışıyor. Bu, diplerde satın almayı gösterir. Boğalar yine fiyatı 300 doların üzerine çıkarmaya çalışacak. Bunu başarırlarsa, yükseliş eğilimi devam eder. Bu olumlu görüş, fiyatın düşmesi ve 20-EMA’nın altına düşmesi durumunda kısa vadede geçersiz olacak. Bu olursa, çift 50-SMA’ya kayar. Çünkü bunun altında bir kırılma ve kapanış, 239 dolara düşüşün kapılarını açacak.

Uniswap (UNI)

Uniswap (UNI), düşüşlerde güçlü alımlara işaret etti. Yukarı hareket, ayıların güçlü bir savunma kurduğu 28 Temmuz’da 10 dolarlık psikolojik direncin yakınına ulaştı. Yükselen hareketli ortalamalar ve pozitif bölgedeki RSI endeksi alıcılara avantaj sağlıyor. Fiyat 8.11 dolardan toparlanırsa, alıcıların bu seviyeyi desteğe çevirmeye çalıştıklarını gösterecektir. Böylelikle, 8.11 dolardan güçlü bir toparlanma, 10 dolarlık bir yeniden test için kapıları açacak. Boğalar, 12 dolara yükselmenin bir sonraki ayağının başlangıcını belirtmek için bu genel engeli temizlemek zorunda kalacaklar. Tersine, fiyat düşer ve 8,11 doların altına düşerse, altcoin, 20 günlük EMA’ya (7,48 dolar) düşebilir. Bu seviyenin altında bir kırılma ve kapanış, yükseliş ivmesinin zayıfladığını gösterecektir.

Pin

4 saatlik grafik, boğaların 20-EMA’yı savunmaya çalıştığını gösteriyor. Fiyat mevcut seviyeden yükselir ve 9.18 doların üzerine çıkarsa, parite 9.83 dolar ile 10 dolar arasındaki genel direnç bölgesine meydan okur. Bununla birlikte, fiyat 20-EMA’nın altına düşerse, arzın talebi aştığını gösterecektir. Parite daha sonra 8.11 dolar ile 50-SMA arasındaki bölgeye düşecek. Bu, boğaların savunması için önemli bir bölgedir, çünkü bunu yapamazlarsa, kısa vadeli momentum ayıların lehine dönebilir.

Filecoin (FIL)

Filecoin (FIL) keskin bir şekilde patlak verdi ve potansiyel bir trend değişikliğine işaret etti. RSI indikatörü aşırı alım bölgesine yükseldi. Bu da düşüş trendinin sona eriyor olabileceğinin bir başka işareti. Yukarı hareket, 9.50 dolardaki genel dirençte dirençle karşı karşıya kalacak. Ancak boğalar bu seviyeden fazla zemin vermezse, bir kırılma olasılığı artar. Bununla birlikte, altcoin, 16 dolara doğru yürüyüşe başlar. Ayrıca bu da yine güçlü bir direnç olarak hareket eder. Fiyat mevcut seviyeden düşerse ayıların daha yüksek seviyelerde aktif olduğunu gösterecektir.

Pin

Parite, 6,40 doların üzerine çıktıktan sonra ivme kazandı. Ayılar yukarı hareketi 8.89 dolarda durdurmaya çalıştı, ancak boğaların başka planları vardı. Agresif bir şekilde düşüşü satın aldılar ve fiyatı 9.50 dolardaki sert genel direnç yakınında ittiler. Fiyat mevcut seviyeden düşerse, boğalar geri çekilmeyi 8,04 dolarlık yüzde 38,2 Fibonacci geri çekilme seviyesinde durdurmaya çalışacaktır. Bu seviyeden güçlü bir sıçrama, 9,50 doların üzerinde bir kırılma olasılığını artıracaktır. Bu gerçekleşirse, parite 10.82 dolara yükselebilir. Bu yükseliş görünümü 7,70 doların altında geçersiz olabilir.

Listedeki son altcoin: Theta Network (THETA)

Theta Network (THETA) 1 ila 1,55 dolar arasında konsolide oluyor. Fiyat hareketli ortalamaların üzerinde toparlanırsa, boğalar 1,55 dolardaki genel engeli temizlemek için başka bir girişimde bulunacaklar. Başarılı olurlarsa, altcoin, yeni bir yükseliş trendi başlatabilir. Ralli ilk olarak 2,10 dolarlık formasyon hedefine ulaşabilir ve bu seviye aşılırsa ralli 2,60 dolara kadar uzayabilir. Bu varsayımın aksine, fiyat hareketli ortalamaların altına düşerse, ayılar pariteyi 1 dolara çekmeye çalışacaktır. Böyle bir hareket, aralığa bağlı eylemin birkaç gün daha devam edebileceğini gösterebilir.

Pin

4 saatlik grafik, paritenin 1,50 dolardan geri döndüğünü ve 20-EMA’dan toparlanmaya çalıştığını gösteriyor. Bu, yatırımcıların her küçük artışta kar rezervasyonu yapabileceğini gösterir. Fiyat 20-EMA’nın altında kalırsa, parite 50-SMA’ya düşer. Bu, boğaların savunması için önemli bir seviyedir, çünkü altındaki bir kırılma pariteyi 1,15 dolara düşürür. Bununla birlikte, fiyat hareketli ortalamalardan güçlü bir şekilde geri dönerse, daha düşük seviyelerin alıcıları çektiğini gösterecektir. Boğalar fiyatı 1,42 doların üzerine çıkarırsa, 1,50 ila 1,55 dolar direnç bölgesinin yeniden test edilmesi mümkündür.