Bu İddiaya Dikkat: SHIB Mucidi, Yeni Altcoin Çıkardı!

Shiba Inu topluluğu, SHIB Dejitaru Tsuka (TSUKA)’nın oluşumu arasındaki birçok benzerlik fark etti. Bunun üzerine Shiba Inu kurucusu Ryoshi’nin geri döndüğüne dair bazı spekülasyonlar ortaya çıktı.

Shiba Inu kurucusu yeni altcoin mi çıkardı?

Shiba Inu projesinin kurucusu Ryoshi’nin yeni kripto projesi çıkardığı iddiası Twitter’da yankılanıyor. Buna göre kurucunun Dejitaru Tsuka projesinin arkasında olduğuna dair spekülasyonlar büyümeye devam ediyor. SHIB’in anonim kurucusu, 30 Mayıs’ta sosyal medyasını ve Medium gönderilerini sildi. Bu nedenle SHIB topluluğu arasında, projenin geleceğiyle ilgili endişeler ortaya çıktı. Proje Lideri Shytoshi Kusama, Ryoshi’nin ortadan kaybolmasına dair bir açıklama yapmadı. Bunun yerine, takipçilerini Ryoshi’nin vizyonunu yerine getirme misyonuna yönlendirdi. Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere Ryoshi’nin vizyonu; SHIB, LEASH, BONE, TREAT, ShibaSwap, Shi ve Shibarium projelerini tamamlamayı içeriyor. Ryoshi hesaplarını ve gönderilerini silmeden önce şu paylaşımı yapmıştı:

“Önemli biri değilim ve bir gün haber vermeden gideceğim. SHIB’i alın ve hedeflere doğru yolculuk edin.”

PinTSUKA’nın logosu

SHIB topluluğu, Ryoshi’nin, Dejitaru Tsuka adlı yeni bir proje ile döndüğünü söylüyor. Spekülasyonun kaynağı, Dejitaru Tsuka hakkındaki şifreli Blockchain mesajlarının deşifre edilmesinden geliyor. Bir Shiba Inu çekirdek topluluğu üyesi, Dejitaru Tsuka ağındaki mesajların, Ryoshi’nin iletişim tarzına benzer olduğunu söyledi. Bazıları bunun zayıf bir bağlantı olduğunu iddia ediyor. Ancak, Shiba Inu topluluk üyeleri zincir üzerindeki mesajların Ryoshi’nin tarzına uygun olduğunda ısrar ediyor.

SHIB topluluğu spekülasyon yapıyor

Dejitaru Tsuka’nın 8 Temmuz’da yayınlanan Blockchain mesajının editoryal bir versiyonu olan ilk Medium gönderisi, Ryoshi’nin yazı stiliyle benzerlikler taşıyor. Mesaj, olguları mecazi tutan manevi ve şifreli bir forma sahip olmasıyla dikkat çekiyor. TSUKA’nın Medium gönderisinde, Ryoshi’nin diline uygun, “inanç ve sabır” gibi manevi kelimeler bolca yer alıyor. Bu nedenle topluluk, Ryoshi’nin diline aşırı benzediğini iddia ediyor. Ayrıca, mesaj “biz Ryoshi’yiz” ile imzalanan bir şekilde yer alıyor. Bununla birlikte kripto ile yakından ilgilenenler, kötü aktörlerin genellikle başkalarını taklit ettiğini biliyor.

Pin

Dejitaru Tsuka nedir?

Dejitaru Tsuka web sitesi de SHIB projesinin editoryalleştirilmiş Blockchain mesajına çok benziyor. Buna göre, onu benimseyen herkesin üzerinde “bilgelik ve refah” soluyan bir ejderhadan bahsediyor. Ayrıca, bir gizem ve alegori havası içeriyor. Ancak, Dejitaru Tsuka’nın ne sunduğuna dair bir gönderi hiçbir yerde mevcut değil. Bununla birlikte, proje ile alakalı bir teknik inceleme bile internet dünyasında yok. TSUKA tokeni şu anda CoinMarketCap’te 3035. sırada yer alıyor. Bununla birlikte, Uniswap ile MEXC borsasında işlem görüyor. Son 24 saatte işlem hacmi, bir önceki güne göre %39 düşerek 1 milyon doların biraz üzerinde yer alıyor. Aynı zamanda TSUKA, son 24 saatte %9,20 düşüşle 0.02447 dolara kadar geriledi. Bu arada, yakın tarihli bir Guardian makalesi, Dejitaru Tsuka hakkında uyarıyor. Makale, TSUKA’dan, kullanıcılarını bekleyen bir halı çekme dolandırıcılığı olarak bahsediyor.