Bu Metaverse Coin Hack Saldırısıyla Vuruldu: Fiyat Düştü!

Küresel dijital varlık endüstrisi, son iki gündür arka arkaya saldırılar ve hırsızlık olaylarıyla uğraşıyor. Güvenliği son ihlal edilen ve zarara uğrayan proje bir Metaverse coin oldu. Hack saldırısının ardından popüler Metaverse tokeninin fiyatı düşmeye başladı. İşte ayrıntılar…

Bu Metaverse coin hack saldırısına uğradı

Sandbox, güvenliği ihlal edilen en son kripto para projesi oldu. Saldırıyı veri izleme firması PeckShieldAlert, paylaştı. Buna göre firma, Sandbox’ın Instagram hesabının saldırıya uğramış olabileceğinden bahsetti. Ayrıca, kullanıcılara Sandbox’ın sosyal medya platformu üzerinden alınan bağlantılarla etkileşime girmemeleri tavsiye edildiğini ekledi. Metaverse coin, bu sorunu çözmek için Twitter’a gitti. Oyun firması, resmi Instagram hesabının saldırıya uğradığını kabul ederek sözlerine başladı. Ardından kullanıcılara Instagram sayfalarındaki herhangi bir bağlantıya tıklamamalarının önemli olduğunun altını çizdi. Ekip ayrıca, kullanıcılardan The Sandbox’tan olduğunu iddia eden sosyal medyadaki herkesle iletişim kurmak istedi.

Pin

Ek olarak Sandbox, güvenlik ekiplerinin bu konuyu araştırdığını da bildirdi. Son gelişmede Metaverse coin, Instagram hesabının geçici olarak devre dışı bırakıldığını duyurdu. Ekipleri hâlâ resmi hesaplarını kurtarmaya çalışıyor. Bu arada, şu ana kadar fonların çalındığına veya kullanıcıların hack nedeniyle mağdur edildiğine dair bir haber ortaya çıkmadı. Saldırganların Sandbox kullanıcılarının varlıklarından ziyade, sosyal medya hesaplarını hedef aldığı düşünülüyor. Son olay, kripto para piyasasındaki hack saldırı zincirinin son halkası olarak yerini aldı. Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere, 3 kripto cüzdanı projesi, geçtiğimiz günlerde saldırıya uğramıştı.

SAND fiyatı düşüşe geçti

Hack saldırısının ardından, Sandbox fiyatı son 24 saatte %1’den fazla düştü. Metaverse coin, yazının yazıldığı sırada ortalama 1,28 dolar civarındaki bir fiyattan işlem görüyordu. Ek olarak, tokenin 24 saatlik işlem hacmi %11 azalarak 274 milyon dolar oldu. Ancak halen 1,64 milyar doların üzerinde bir piyasa değerine sahip. Bilmeyenler için SAND, Metaverse tabanlı kripto paralar arasında en popüler projelerden biri konumunda.

Pin

Kripto hack saldırıları artmaya devam ediyor

Kripto endüstrisi, arka arkaya güvenlik ihlallerinden sonra bu hafta büyük sarsıntılara maruz kaldı. Nomad ve Solana hack saldırısından sonra, kripto borsası ZB bilgisayar korsanlarının radarı altına girdi. Raporlara göre borsaya yapılan saldırı, yaklaşık 3,6 milyon dolarlık fonun çalınmasına yol açtı. İhlalin ardından yaklaşık 2224 ETH ele geçirildi. Bundan önce, Hacker’lar Nomad protokolüne saldırmaya devam ediyordu. Saldırganlar Nomad protokolü üzerinden yaklaşık 190 milyon dolar çaldı. Mevcut olarak, hack saldırısından 41’den fazla adresin etkilendiği tespit edildi. The Sandbox ise bu hafta gerçekleşen saldırıların şimdiye kadar ki en son örneği oldu. Ancak Metaverse coin için hack saldırısı farklılık gösteriyor. Çünkü saldırganlar, bu sefer kullanıcı fonlarını değil, sosyal medya hesaplarını hedef aldı.