Coinbase CEO’su Duyurdu: Bu Tür Altcoin’leri Listeleyeceğiz!

Coinbase CEO’su Brian Armstrong, borsanın yeni altcoin projelerini listeleme stratejisini ortaya koyuyor. Açıklamalar, Lex Fridman ile yaptığı röportajdan geldi.

Coinbase CEO’su, altcoin’lerin borsada listelenmesi için neler gerektiğini açıkladı

Brian Armstrong, Lex Fridman ile yaptığı röportajda, borsada bir altcoin listelemenin ilk adımının, token’in kayıtlı olmayan bir menkul kıymet olarak nitelendirilip nitelendirilmediğini belirlemek olduğunu söylüyor:

Temelde bir yasallık testimiz var. ‘Bunun bir menkul kıymet olduğuna inanıyor muyuz?’ diye kontrol ediyoruz. Eğer öyleyse, Coinbase’de listelenemez. Ve bunun için geçirdiğimiz çok titiz bir süreç var.

Pin

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, geçtiğimiz haftalarda SEC, Coinbase üzerinden insider trading yapan yöneticileri ifşa etti. Süreci yargıya taşıyan bir dilekçede SEC, 9 altcoin’i menkul kıymet statüsüne koydu. Görünüşe göre Coinbase bu hususta altcoin’leri titiz bir şekilde eliyor. Brian Armstrong, projeleri seçerken SEC ile birlikte çalıştıklarını söylüyor:

Şu anda yasalar ABD’de olduğu gibi, bunu yapamazsınız. SEC’den bir komisyoncu-satıcı lisansı aldık. Bunu operasyonel hale getirmek için onlarla birlikte çalışmaya çalışıyoruz ve umarım bir gün gerçek kripto menkul kıymetleri ticareti yapabiliriz, ancak bugün ABD’de bu mümkün değil.

Armstrong, sonunda “milyonlarca” kripto para olacağını tahmin ediyor

Armstrong, yasallıktan sonra güvenlik geldiğini söylüyor. Gerekli koşullar altında, amaçlarının mümkün olduğunca fazla projeyi listelemek olduğunu belirtiyor. Borsa bunu yaparken herhangi bir altcoin’i özellikle desteklemekten uzak duruyor. Armstrong, podcast’in bir kısmında şunları söylüyor:

Sonra kripto paranın siber güvenliğine bakıyoruz. Akıllı sözleşmede bir kusur olduğunu mu düşünüyoruz yoksa müşterinin izni olmadan birinin onu manipüle edebileceği bir yol mu var? Arkasındaki aktörler ve her türlü suç geçmişi ve bunun gibi şeyler gibi bazı uyum parçalarına da bakıyoruz. Listeleme standartlarımızı karşıladığına inanıyorsak, temelde bu yasallık testi ve müşteri koruması için her şey, o zaman piyasanın bu noktada karar vermesini istediğimiz için listelemek istiyoruz.

Pin

Armstrong ayrıca, sonunda “milyonlarca” kripto para birimi olacağını tahmin ediyor. Aynı zamanda, Coinbase’in kripto paranın “Amazon’u” olarak konumlandırmayı hedefleyebileceğini ve sahte veya tehlikeli olmadıkları sürece çok çeşitli ürünler sunabileceğini tahmin ediyor. Kendi ifadeleriyle:

Bir tür Amazon gibi bir şey veya bir ürünün üç yıldızı veya beş yıldızı olabilir, ancak sürekli olarak bir yıldız almaya başlarsa, muhtemelen sahte veya kusurludur veya başka bir şeydir ve belki Amazon onu kaldırır. Aksi takdirde, bunların ne olduğuna piyasanın karar vermesine izin vermek istersiniz…Benim inancım, zaman içinde milyonlarca altcoin olacağı ve bu yüzden gelecekte bir tane eklediğimizde haber yapmaz umarım.

Coinbase hakkında

Coinbase, 2012 yılında Bitcoin göndermek ve almak için bir platform olarak kuruldu. Şirket, binerce benzersiz kripto para birimini desteklemektedir. Dünya çapında 4.900’den fazla çalışanı olan Coinbase, ana merkezi olmayan merkezi olmayan bir şirkettir. Bu arada borsa, 100’den fazla ülkedeki kullanıcılarla çalışıyor. Müşteriler her çeyrekte yaklaşık 309 milyar dolar işlem yapıyor.