Coinbase ve 2 Borsa Duyurdu: Bu 41 Altcoin Ekleniyor!

Bugün, birçok altcoin için önemli bir gün. Coinbase, Custody Trust Co. (CCTC) platformuna 38 yeni varlık ekliyor. Eklenen varlıkların hepsi, daha önce yalnızca uluslararası kullanıcılara sunulmaktaydı. Ayrıca Japonya merkezli büyük bir borsa iki popüler altcoin’i platforma eklerken Huobi Global’den listeleme haberi geldi. İşte detaylar…

Coinbase, 38 altcoin’i platformuna ekledi

İşlem hacmiyle en büyük kripto para birimi borsalarından biri olan Coinbase, en son tweet’inde 38 altcoin’in yer aldığı bir açıklama yaptı. Açıklamaya göre Coinbase Custody Trust Co. (CCTC), artık 39 altcoin için para yatırma ve çekme işlemlerini destekliyor. Bu coin’ler, daha önce yalnızca Coinbsae Custody International (CCI) kullanıcıları tarafından erişilebilir haldeydi. Borsanın duyurusunda yer verdiği coin’lerin listesini aşağıdaki tweet’lerden görebilirsiniz:

Japonya merkezli borsa, DOGE ve DOT’u ekliyor

Bu sırada Japon kripto para borsası Bitbank, 3 Ağustos tarihli bir blog gönderisinde yeni gelişmeleri paylaştı. Duyuruya göre borsa, Dogecoin (DOGE) ve Polkadot (DOT) için destek ekledi. Tokyo merkezli borsa şimdi müşterilerinin toplam 18 kripto para birimi ticareti yapmasına izin veriyor. Bahsedilen iki kripto para, Bitbank’ın kripto para ödünç verme hizmeti tarafından da desteklenecek.

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere Ekim 2017’de, Japon Finansal Hizmetler Ajansı (FSA), fintech yeniliklerini desteklemek için Bitbank’a destek vermeye başlamıştı. Bitbank’in dışında diğer on şirketi kayıtlı kripto borsa operatörlerini resmen tanıdı. Mayıs ayında Bitbank, Japon finansal holding şirketi Sumitomo Mitsui Trust Holdings ile işbirliği yaptı. Bitbank, şirket ile ortaklaşa Japan Digital Asset Trust (JADAT) adlı bir şirket kurdu.

Pin

Huobi Global, Splinterlands’i listeliyor

Son olarak, kripto para borsası Huobi Global, Splinterlands’i (SPS) USDT çifti ile listeliyor. SPS için yatırma işlemleri, 1 Ağustos’ta başladı. Kripto parayı çekme işlemleri ise 4 Ağustos, TSİ 11’de başlayacak. Splinterlands, Blockchain teknolojisine dayanan bir oyundur.  Ayrıca, oyuncuların farklı özelliklere sahip bir kart koleksiyonu oluşturmasına izin verir. Bunun dışında, diğer oyuncularla savaştığı Magic the Gathering ve Hearthstone gibi oyunlardan ilham alır. Dijital, tahsil edilebilir bir kart oyunudur.

Oyuncuların tıpkı Magic the Gathering, Pokémon ve Yu-Gi-Oh gibi fiziksel kart oyunlarında olduğu gibi alıp satabilecekleri ve takas edebilecekleri bir oyundur.  Splinterlands, oyunlar dijital hale geldiğinde oyuncuların varlıklarına (veya ticaret kartlarına) gerçekten sahip olma yeteneklerini kaybetmesi nedeniyle yaratıldı. Blockchain teknolojisi ile oyuncuların dijital varlıklarına özgürce sahip olmalarını ve ticaret yapmalarını sağlar.