Core Scientific Binlerce Bitcoin Sattı: Satmaya Devam Edeceğiz!

Dünyanın en büyük Bitcoin madencilerinden biri olan Core Scientific (CORZ), Temmuz ayında 1.221 Bitcoin ürettiğini ve sermaye ve genişleme maliyetlerini karşılamak için 1.975 sattığını bildirdi.

Core Scientific, Temmuz’da çıkardığından daha fazla Bitcoin sattı

Cuma günü yapılan açıklamaya göre, madenci satışlardan 44 milyon dolar gelir elde ettiğini belirtirken satış ortalamasının ise 22.000 dolar olduğunu bildirdi. Satıştan elde edilen gelir, Core Scientific tarafından Bitmain’e 2021’de satın aldığı 100.000 madencilik ekipmanı ve veri merkezinin kapasitesini genişletmeyi amaçlayan sermaye harcamaları için ödeme yapmak için kullanıldı.

Pin

Core Scientific, nakliye ve gümrük ücretleri hariç 10 milyon dolardan daha az borcu kaldığını belirtiyor. Şirketin elinde hala 1.205 Bitcoin ve yaklaşık 83 milyon dolar nakit var. CEO Mike Levitt’ten yapılan açıklamaya göre:

Temmuz ayı boyunca likiditeyi artırmaya, bilançomuzu güçlendirmeye, organizasyonumuzu yeniden yapılandırmaya ve 2022 faaliyet hedeflerimize ulaşma yolunda önemli ilerlemeler kaydetmeye devam ettik.

Core Scientific, BTC satmaya devam edecek

Madenci daha önce Haziran ayında toplam 167 milyon dolar karşılığında 7.202 Bitcoin satmıştı. Bu arada, Core Scientific elindeki Bitcoin’leri sadece tek madenci değil. Son zamanlarda, Riot Blockchain (RIOT), Temmuz ayında 5,6 milyon dolara 275 Bitcoin sattığını bildirdi.

Pin

Core Scientific, maliyetleri karşılamak, genişlemeyi finanse etmek, borcunu ödemek ve likiditeyi korumak için BTC satıyor. Madencilik firması, kendi madenciliğini yaptığı Bitcoin’i masrafları karşılamak için satmaya devam edeceğini söylüyor.

Argo Blockchain, borcunu Galaxy Digital’e ödemek için BTC satmaya devam ediyor

Temmuz ayında 887 Bitcoin sattıktan sonra Argo, BTC altındaki ödenmemiş borcunu 6,72 milyon dolara indirdi. Madencilik firması Argo Blockchain, Galaxy Digital borcunu azaltmak için Bitcoin satmaya devam ediyor. Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere Argo, 5 Ağustos’ta, Galaxy Digital ile BTC destekli kredi anlaşması kapsamındaki yükümlülükleri azaltmak için Temmuz ayında 887 Bitcoin daha sattı.

Pin

Son satış, Argo’nun Haziran 2022’de 15,6 milyon dolara 637 BTC daha satmasından sonra geldi. Firma, 30 Haziran sonunda Argo’nun krediyle ilgili 22 milyon dolarlık ödenmemiş bakiyesi olduğunu bildirdi. Madenci, son birkaç ayda Bitcoin’ini aktif olarak nakde çeviriyor. Ancak buna rağmen, Argo hala kayda değer bir Bitcoin zulasına sahip. 31 Temmuz 2022 itibariyle Argo, 227’si BTC eşdeğerleriyle temsil edilen toplam 1.295 BTC’ye sahipti.

En son operasyonel güncellemede Argo, şirketin Temmuz ayında madencilik hacimlerini önemli ölçüde artırdığını belirtti. Temmuz ayı boyunca Argo, önceki aydaki 179 BTC’ye kıyasla 219 BTC veya BTC eşdeğeri çıkardı. Temmuz ayında madencilik geliri 4,73 milyon dolar, Haziran ayındaki geliri 4,35 milyon dolar olarak gerçekleşti.