Cosmo Coin Nedir? COSM Ne İşe Yarar?

Cosmo Coin (COSM), tüketiciler ve içerik geliştiricilerini kozmetik işletmelerle hedefleyen Cosmochain platformun kripto para birimidir. Aynı zamanda Güney Koreli güzellik incelemesi olan dApp Cosmee ile birlikte kullanılmaktadır. Bu makalemizde Kriptokoin.com olarak “Cosmo Coin (COSM) Nedir?” sorusuna yanıt vereceğiz. Ek olarak proje hakkında merak edilen diğer konulara değineceğiz.

Cosmo Coin Nedir? COSM Ne İşe Yarar?

COSM platformuyla birlikte gelen “güzellik ekosistemi”, kozmetik ve güzellik ürünleri satın alan ve bu ürünlere dayalı içerikler yaratır. Tüketiciler ise bu sektörde faaliyet göstermekte olan üreticiler ve markalarla buluşturmak için kurulmuştur.

Cosmo Coin, Cosmochain platformunda bir ana değişim aracıdır. Aynı zamanda kripto para borsalarında alım-satım yapılabilen ERC20 tabanlı bir tokendir. Katılımcı şirketler, Cosmochain platformunda sunulan çözümlerin kullanımı için ödeme aracı olarakta kullanabilir. Cosmo Coin, bireysel kullanıcılar tarafından Cosmo Power, satın almak ya da diğer para birimlerine dönüştürmek için de kullanılabilmektedir. Cosmo Power’ın özellikle Cosmo Coins’e dönüştürülmesini talep eden kullanıcılar için ise 30 günlük bir yetki onayı süresi bulunmaktadır.

Madeni para, Koreli teknoloji devi Samsung’un, Samsung Galaxy S10 cüzdanının bir parçası olarak COSM için destek imkânı sunacağı raporlarına dayanarak kısa süre önce manşetlerde yer aldı. Bu gelişmelerin sonucu ne olursa olsun, COSM ekibi, gelişen ekosistemlerindeki tüm katılımcılara yarar sağlamak amacıyla güzellik topluluğu ile birlikte sosyal medya ve kozmetik pazarı arasında köprü kurmaya devam etmeyi vaat etmektedir.

COSM Nasıl Çalışır?

Cosmochain Topluluğu, “COSMEE” ismiyle de bilinmektedir. COSMEE, müşterilerin kozmetik ve güzellik ürünlerini tartışıp deneyimlerini paylaşabilecekleri bir platform işlevi görmektedir. Aynı zamanda kullanıcıların çalışmaları için ödül almaya hak kazanmalarını sağlayan içerikleri oluşturup düzenleyebilecekleri bir yerdir. Sistem, tahsis edilmiş ödül planı ile eşleştirilmiştir. Yeterli merkezsizleşmeyi sağlamak için ise Steemit tarafından kullanılanlara benzer modeli kaba şekilde uygular. İçerik oluşturma süreçleri, gönderileri yukarı- aşağı oylama, topluluk üyeleri tarafından sunulan içerik hakkında yorum yapma ve yeniden yayınlayabilme seçeneği ile konuyla alakalı gönderi veya video oluşturulmasını içermektedir.

COSM Nasıl Satın Alınır?

Öncelikle bu projeye yatırım yapmak isteyen kullanıcılar projenin işlem gördüğü borsalardan birinde hesap açma adımlarını uygulamalıdır. Cosmo Coin; HitBTC , KuCoin gibi kripto para borsalarında işlem görmektedir. Bu borsalardan herhangi birinde aşağıdaki adımları izleyerek bu kripto paraya sahip olabilirsiniz.
Öncelikle ilk adım olarak COSMO listeleyen borsaların web/mobil uygulamasına erişim sağlayın. Hesap açma adımlarını tamamlayın. Kimlik doğrulama ve onay sürecini tamamlayın. Para yatırma adımlarını takip edin. Son adım olarak istediğiniz bakiye tutarınca COSMO tokenı seçin ve alım emri oluşturun. Güvenilir hesaplarınızda saklayın.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!