Decentraland Nedir? MANA Coin Ne İşe Yarar?

Decentraland, Ethereum destekli bir sanal gerçeklik platformudur. Bu makalede Kriptokoin.com olarak “Decentraland nedir?” sorusuna yanıt vereceğiz. Ek olarak proje hakkında merak edilen diğer konulara değineceğiz.

Decentraland nedir? Ne işe yarar?

Decentraland, kullanıcıların içeriklerini ve uygulamalarını hem oluşturabilecekleri hem de bunlardan para kazanabilecekleri, merkeziyetstsiz bir sanal gerçeklik (VR) platformudur. Platformlarındaki dijital araziye basitçe “LAND” denir. Spesifik olarak, Ethereum akıllı sözleşmeleri tarafından korunan, karşılığı olmayan bir dijital varlıktır. Decentraland, kullanıcıların MANA tokenini kullanarak satın alabilmeleri için dijital arazilerini parsellere böldü.

MANA coin nedir?

MANA bir ERC-20 tokenidir. Bu nedenle onu saklayabilecek çok sayıda cüzdan vardır. Ayrıca, sabit bir kaynağı vardır. Yani, ne kadar çok kullanıcı harcarsa, dolaşımda o kadar az olur. Bu, daha fazla insanın LAND satın almak için Decentraland’e akın etmesi durumunda iyiye işarettir. Bu, MANA talebinin artmasına neden olacaktır. Artan talep, azalan arz ile birleştiğinde tipik olarak daha yüksek fiyatlara yol açar. Üstelik bu MANA tokeni sahipleri için her zaman iyi olacaktır.

Decentraland nasıl çalışır?

MANA tokeni, Ethereum blok zincirinde bir token olarak çalışır. Bu, Decentraland tokeni MANA’nın Ethereum ve tokeni Ether’in satın alınmasını ve değiştirilmesini gerektirdiği anlamına gelir.

Bunu yapmak için ilk adım, Ether tutan kripto cüzdanınızı Decentraland pazarına bağlamaktır. Ether’i MANA ile değiştirdiğinizde, arazi parselleri de dahil olmak üzere Decentraland dahilindeki öğeleri satın almak için MANA’yı kullanabilirsiniz.

Oyun ortamının dışında, Decentraland ekibi, kullanıcıların sahneleri inşa etmek için erişebilecekleri bir sürükle ve bırak editörüyle birlikte bir pazar yeri yayınladı. Pazar yeri, katılımcıların MANA cinsinden fiyatlandırılan LAND tokenlerini yönetmesine ve değiştirmesine olanak tanır. Sahipler, paketler ve giyilebilir cihazlar ve benzersiz adlar gibi diğer oyun içi öğeleri işlemek veya aktarmak için pazarı kullanabilir. Tüm işlemler Ethereum cüzdanları arasında halledilir. Bu nedenle Ethereum ağı tarafından doğrulanıp blok zincirinde oturum açılmaktadır.

Decentraland’ın inşaat araçları, sahiplerine LAND parsellerinde benzersiz bir deneyim oluşturma yetkisi verir. Etkileşimli sahneler, geliştiricilerin özelleştirme kitaplıklarına ve ödeme uygulamalarına erişebileceği düzenleme aracı aracılığıyla tasarlanmıştır.

Decentraland nedir? MANA coin nasıl alınır?

Decentraland şu anda çok sayıda kripto para borsasında işlem görmektedir. Ancak projeye yatırım yapmak isteyen kişiler, projenin işlem gördüğü borsalardan birinde hesap açmalıdır. Bununla birlikte Decentraland’ün işlem gördüğü borsalar şu şekilde sıralanmaktadır: Binance, OKX, MEXC, BTCEX. Projeye yatırım yapmak isteyen kullanıcılar, bu borsalardan birinde hesap açmalıdır.