Dev Fon Yöneticisi: Sıradaki Bitcoin Boğa Koşusu Bu Tarihte!

Morgan Creek Digital yönetici ortağı Mark Yusko, Bitcoin (BTC)’in ne zaman yeni bir boğa piyasasına gireceği hakkında yorumlarını paylaştı. İşte detaylar…

Bitcoin fiyatındaki mevcut trendler

Stansberry Research ile yaptığı bir röportajda konuşan Yusko’ya göre, Bitcoin’in son piyasa yapısı, bir dip sürecinin göstergesi. Çünkü BTC’nin birkaç yüksek/düşük ve daha yüksek zirve kaydettiği gözlemlenmekte. Yusko, bu konuyu yaklaşık on gündür tartıştığını açıkladı. Mevcut duruma kesinlikle “dip” demeye hazır olmadığını söylese de, aşağıdaki seviyelere dikkat çekti:

Neye baktığını biliyorsunuz, üç kere daha yüksek seviyelerde dip yaptık. 17.500 dolara ulaştı. Sonra yükseldik ve dibi yaklaşık 18.000 dolarda gördük. Sonra tekrar yükseldik ve sonra 19.000 dolara düştük. Yeniden yükseldik ve 20.900 dolar civarında bir rakam vardı. 20.900 doları kırarsak üç yüksek dip [ve] üç yüksek zirvemiz olacağını söyledim. Bu oldukça iyi bir boğa trendi ve belki de ‘bahar’ burada olacak.

Pin

Mark Yusko, Bitcoin (BTC)’in boğa koşusu için tahmini tarih verdi

Kripto hedge fon yöneticisi, Bitcoin’in spekülatif döngülerden geçtiğine dair geleneksel düşünce ekolü ile aynı fikirde olduğunu söylüyor. Yusko’ya göre, Bitcoin muhtemelen kışın sona erdiği döngünün “ilkbahar” bölümünde yer alıyor. Yaz mevsiminin, 2024’te gerçekleşecek bir sonraki halvingden biraz öncesinde gerçekleşeceğini tahmin ediyor. Yusko, aşağıdaki ifadeleri kullanıyor:

Bu yüzden baharın geldiğini iddia edeceğim. Son iki döngüye bakarsanız, baharın başladığı ve kışın bittiği o döngünün gün sayısıyla aynıyız. Bahar aylar sürebilir. Hemen bir boğa piyasası görmek zorunda değiliz. Sonra yaza geldiğimizde, bir sonraki spekülatif hamleyi alacağız. Tahminimce bu, 2024’teki bir sonraki halving beklentisiyle gelecek.

Pin

Halving ve fiyat değişimi beklentisi

Bitcoin’de halving’e işaret eden tek uzman Mark Yusko değil. Wave Financial’da merkezi olmayan finans başkanı Henry Elder, başka bir konudan bahsederken BTC’nin halving’ine değindi. Bildiğiniz üzere, Ethereum’un BTC’yi alt etmesi umutlarıyla Merge, heyecanla beklenmekte. Elder, Merge ile BTC’nin halving döngüsüne dikkat çekti. Merge’ün ETH fiyat perspektifinden abartıldığını düşünmekte. “Ethereum için inanılmaz derecede önemli bir teknolojik değişiklik. Ancak kullanıcıların yüzde 99,99’u aylar veya yıllar sonrasına kadar hiçbir değişiklik yaşamayacak.,” dedi.

Elder, Bitcoin’in halving sürecine burada işaret ediyor. Böyle bir olayın etkisinin de piyasada görülmesi aylar sürebileceğini söyledi. Elder, “Fiyatların Merge’le pumplandığını görmek beni şaşırtmaz. Ancak bunun 2023’ün ikinci yarısına kadar sürdürülebilir bir katalizör olduğunu düşünmüyorum” dedi. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere halving, madenciler için Bitcoin ödüllerini her dört yılda bir yarıya indirir. Önceden programlı bir güncellemedir.