Dev Fon Yöneticisi: Sıradaki Patlama Bu Altcoin Piyasalarında!

Kripto odaklı bir hedge fonunun kurucusu, mevcut ayı piyasası döngüsü sona erdiğinde hangi endüstri nişlerinin gelişebileceğini açıkladı. Ünlü isim, özellikle üç altcoin piyasasına işaret etti. İşte detaylar…

Pantera Capital CEO’su bu altcoin piyasalarına dikkat çekti

Pantera Capital CEO’su Dan Morehead, RealVision ile yaptığı röportajda, sunucu Raoul Pal’a kripto dünyasının döngüsel olduğunu belirtti. Çünkü projeler tamamlandıkça veya yok olurken, merkezi olmayan finans (DeFi) ve NFT’ler gibi her zaman ele geçirilecek yeni fırsatlar olduğunu söyledi. Her şeyin belirli dönemler içerisinde gerçekleştiğine dikkat çeken Morehead, “Dört ya da beş yıl önce önemli olan şeyler ya şimdi bitmiş durumda ya da fazla fırsat sunmuyor” dedi. Morehead ayrıca aşağıdaki ifadeleri kullandı:

Bence DeFi şu anda inanılmaz derecede ucuz, bu yüzden birinin yatırım yaptığı şeyin çok büyük bir kısmı olmalı. Sonraki sınırlar, oyun [ve] NFT alanı gibi şeyler, gerçekten de şimdi yeterince insanın kullandığı kritik bir hale geliyor. Blockchain oyun mesela, insanlarla alaka kurabiliyor.

Pin

Morehead, birçok ülkedeki Blockchain eksikliğine işaret etti

CEO, borsalar gibi kriptonun daha geleneksel yönlerine yatırım yapma fırsatları olduğunu ve dünya çapındaki birçok büyük ülkenin hala dijital varlıkları satın almak ve satmak için merkezi bir pazardan yoksun olduğunu belirtti. Morehead, aşağıdaki ifadeleri kullandı:

Girişim yatırımlarımızda, tüm yelpazeye yatırım yaptık. Borsa gibi şeyler bile, ‘Hey, tamamen inşa edilmiş olmalılar’ diyebilirsiniz. İnşa edilmediler! Endonezya gibi devasa büyüklükte birçok ülke var – yakın zamanda Pintu’ya yatırım yaptık. 120 milyon insan ve hepsi Blockchain kullanacak ve bir yıl önce gerçekten büyük bir borsa yoktu. Hâlâ bunun gibi borsalara ihtiyaç duyan ülkeler var.

Pin

Morehead, hem Bitcoin (BTC) hem de Ethereum (ETH), artan Blockchain kullanımına uyum sağlamak için çözülmesi gereken kapasite sınırlamalarına sahip olduğundan, 2. katman ölçeklendirme çözümlerinin önemini vurgulamaya devam ediyor. Morehead, aşağıdaki ifadeleri kullanıyor:

2. katman ölçekleme çözümlerinde büyük yatırımcılar olduk. Bitcoin ve Ethereum harika, ancak sadece çok sınırlı sayıda işlem yapıyorlar, bu yüzden buna ihtiyacımız var. Borç alma ve ödünç verme protokolleri var, çok önemli. Dolayısıyla, bu sonraki döngüde hem tüketici hem de altyapı oyunları çok önemli olacak.

GameFi, NFT ve DeFi alanındaki altcoin’ler nelerdir?

Peki, Morehead’in işaret ettiği NFT, DeFi ve oyun alanında en popüler altcoin’ler neler? Öncelikle NFT’ler açısından en popülerler Flow (FLOW), ApeCoin (APE), Enjin Coin (ENJ), WAX (WAXP), Radio Caca (RACA) olarak gösterilebilir. Öte yandan en büyük DeFi coin’leri arasında AVAX, DAI, UNI, LINK ve XTZ yer alıyor. Son olarak, en büyük oyun tokenları arasında Axie Infinity (AXS), STEPN (GMT), Gala (GALA), Chromia (CHR), Vulcan Forged (PYR) bulunmakta.