Dikkat: Bu 2 Altcoin Piyasayı Pump’layabilir!

Uzmanlara göre Tether, milyarlarca USDT basmayı sürdürürken Bitcoin ve altcoin piyasasını pump’laması mümkün. Bu arada Lido Finance, 29 milyon dolarlık token satışının reddedilmesinin ardından %285 rallisini hızlandırıyor.

Tether, kripto piyasasını pump’layabilir

WhaleAlert tarafından bildirildiğine göre, en çok talep gören stablecoin’lerden biri olan Tether’in ihraççısı, ek bir milyar USDT bastı. Tether, üç aylık bir aradan sonra ihraçlara yeniden başladı. Bu kapsamda, 29 Temmuz’da stablecoin arzını aktif olarak artırmaya başladı.

Birçok analist ve kripto meraklısı, artan stablecoin arzının kripto piyasası için daha çok bir yükseliş sinyali olduğunu söylüyor. Örneğin, Binance başkanı Changpeng Zhao’ya (CZ) bunlardan birisi. CZ, büyüyen stablecoin arzının, uzun vadede kripto para birimleri için yükseliş anlamında geldiğini söylüyor. Çünkü aynı para ‘çitin üzerinde’ bekliyor ve gelecekteki bir ralli için potansiyel toz.

Blockware analisti ve aynı zamanda tanınmış bir kripto uzmanı olan Will Clemente, bunu biraz farklı bir bakış açısından değerlendiriyor. Ona göre, piyasada ne kadar az stablecoin varsa o kadar iyi. Çünkü aşırı arz ve alıcı eksikliği bir araya geldiğinde kripto piyasasının düşmesine neden olması mümkün. Aynı zamanda, Clemente’nin modeline göre, dolaşımdaki stablecoin miktarı azalmaya başladığında, kripto varlıklarının büyümesine işaret eder. Bununla birlikte, uzmanın analizinde, çok sayıda stablecoin bulunması konusunda CZ ile aynı fikirde olduğunu belirtmek gerekiyor.

Pin

Token satışının reddedilmesinin ardından altcoin fiyatı pump’ladı

Lido Finance, son birkaç hafta içinde %280’den fazla kazanç elde etti. Altcoin, bu hamlesiyle kripto para piyasasında en iyi performans gösteren varlıklardan biri oldu. LDO son birkaç gün içinde %30’dan fazla fiyat artışı gösterdi. Bu nedenle uzmanlara göre ralli yakın gelecekte durmuyor gibi.

Lido, yeni güncellemenin en büyük yararlanıcılarından biri olacak. Bu yüzden ralli, Ethereum Merge tarihinin yayınlanmasından sonra başladı. Platform, staked Ethereum’un likit alternatifi olan çok sayıda stETH tokenine sahip. Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere Ethereum’un PoS güncellemesi Eylül ayında olacak. Bu güncellemeden sonra daha fazla kullanıcı Lido DAO’ya katılmak ve Ethereum 2.0’dan fayda sağlamak istiyor.

Pin

Merge pump’ının sönmesiyle birlikte, DragonFly sermayesinin yardımıyla potansiyel Lido DAO portföy çeşitlendirmesinden beslenen LDO yavaş ama istikrarlı bir şekilde tersine dönmeye başladı. Neyse ki bazı kullanıcılar için teklifi, merkezi olmayan oylamada topluluk kabul etmedi.

DAO tokenlerini satmadığı için yatırımcılar satış baskısını hafifletti. Uzmanlar, bunun rallinin devamını desteklediğini söylüyor. O anda, LDO 1,5 dolarlık direnç seviyesini kırdı. Lido Finance tarafından haftalık rakamların en son yayınlanması, piyasada bazı solma işaretleri gösteren token için güçlü bir baskı oldu. Projenin TVL’sinin 7,49 milyar dolara ulaşması ve DeFi endüstrisinin bazı iyileşme belirtileri göstermesiyle LDO tokeninin fiyatı bir hafta içinde %7,9 arttı.