DOGE Aşığı Elon Musk Tahmin Yaptı: Gelecek 6 Ayda….

Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, enflasyonun zaten en yüksek seviyelerine ulaştığına dair ipuçları paylaştı. Dogecoin’e (DOGE) olan desteğiyle bilinen Musk, gelecek 6 ay boyunca Tesla’nın emtia ve bileşen maliyetlerinin düşeceğini öngörüyor.

DOGE destekçisi enflasyonun zirveyi gördüğünü söylüyor

Tesla’nın yıllık hissedarlar toplantısında konuşan Elon Musk, yaklaşmakta olan bir ABD resesyonunun yalnızca “hafif ila orta” olacağını öngörüyor. Tesla, çeyrek yıllık raporunda elindeki 1,5 milyar dolarlık BTC’nin neredeyse tamamını sattığını duyurmuştu. Şimdi şirket tam olarak kripto paralar gibi riskli piyasaların geliştiği türden bir ekonomik ortamın ortaya çıktığını görüyor. Yıllık toplantıdaki soru-cevap sırasında Musk, Tesla parçaları için 6 aylık emtia fiyatlarının zaten daha pahalı değil daha ucuz hale geldiğini açıkladı.

Pin

Musk ayrıca, emtiaların düşüş eğiliminde olduğunu ve enflasyonun zaten en yüksek seviyelerine ulaştığına söylüyor. Tesla CEO’su bu tabloya bakarak enflasyonun zirveyi gördüğünü ekliyor:

Fiyatların zaman içinde nereye gittiğine dair bir tür iç görüye sahibiz ve şu anda gördüğümüz ilginç şey, emtialarımızın çoğunun, Tesla’nın maliyetlerinin çoğunun – hepsi değil, yarısından fazlası – düşüşte olmasıdır. Fiyatlar altı aydır düşüş trendinde. Bu elbette değişebilir, ancak eğilim aşağı, bu da zirve enflasyonu geçtiğimizi gösteriyor.