DOGE, BTC, AVAX ve Bu 7 Altcoin İçin Al-Sat Seviyeleri Çıktı!

Bitcoin ve AVAX dahil çoğu büyük altcoin, güçlü destek seviyelerinden sıçradı. Kripto analisti Rakesh Upadhyay’a göre, yukarı hareketi sürdürmek için genel dirence meydan okumaları mümkün. Bitcoin toparlanmaya devam edebilir mi yoksa ayılar daha yüksek seviyelerde güçlü bir zorluk teşkil edecek mi? Analist, öğrenmek için en büyük 10 kripto paranın grafiklerini inceliyor.

Kripto para piyasasına genel bir bakış

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, ABD İşgücü piyasası, Temmuz ayında 258.000 tahminden çok daha iyi bir şekilde 528.000 iş ekledi. Ücretler yıllık bazda %5,2 ve aylık %0,5 artış kaydetti. Bu, enflasyonun yüksek kalmaya devam ettiğinin bir işareti. Ayrıca, Fed’in yakın gelecekte faiz artırımlarına devam edebileceğini gösteriyor. Son birkaç aydır ABD hisse senedi piyasalarıyla yakın ilişki içinde kaldıktan sonra, kripto alanı yeni bir rota çizmeye hazır olabilir.

Bloomberg Intelligence kıdemli emtia stratejisti Mike McGlone ve kıdemli piyasa analisti Jamie Coutts, yakın tarihli bir raporda Bitcoin’in (BTC) 2018-2019’da 5.000 dolar civarında görülene benzer bir temel oluşturmaya başladığını söyledi. İyileşmenin hisse senetlerinden ayrılmasını ve daha çok ABD ‘Hazine bonoları veya altın’ gibi davranmasını bekliyorlar.

PinGünlük kripto para piyasası performansı / Kaynak: Coin360

Devam eden ayı piyasası sırasında kripto fiyatları keskin bir şekilde düştü. Buna rağmen, yatırımcıların iştahını kesmedi. Kripto analitik firması Messari ve Dove Metrics tarafından hazırlanan bir rapor, kripto alanının 2022’de 30,3 milyar dolarlık fon topladığını kaydediyor. Böylece, 2021’de toplanan toplam tutarı aştığını gösteriyor. Şimdi analiz zamanı…

BTC, ETH, BNB, XRP ve ADA analizi

Bitcoin (BTC)

Ayılar, BTC fiyatını 4 Ağustos’ta 20 günlük üstel hareketli ortalamanın (EMA) (22.630 dolar) altına çekti. Ancak daha düşük seviyeleri sürdüremedi. Bu, boğaların seviyeyi agresif bir şekilde savunduklarını gösterir.

Pin

Yavaş yavaş yükselen 20 günlük EMA ve pozitif bölgedeki göreceli güç endeksi (RSI), alıcılar için küçük bir avantaja işaret ediyor. Fiyat 20 günlük EMA’dan yükselirse, boğalar BTC’yi 24.668 dolardan genel dirence itmeye çalışacak. Bu, göz önünde bulundurulması gereken önemli bir seviye. Çünkü fiyat 24.668 doların üzerine çıkarsa BTC’nin ivme kazanması ve 28.000 dolara ve ardından 32.000 dolara yükselmesi mümkün. Böyle bir hareket, muhtemelen BTC’nin dibe vurmuş olduğunu düşündürür.

Bu varsayımın aksine, fiyat mevcut seviyeden veya genel dirençten düşerse ve 20 günlük EMA’nın altına gerilerde, ayıların küçük rallilerde satış yapmaya devam edeceğine işaret edecektir. Bunun, 50 günlük basit hareketli ortalamaya (SMA) (21.388 dolar) bir düşüşün kapılarını açması mümkün.

Ethereum (ETH)

ETH, son dört gündür 20 günlük EMA (1.560 dolar) ile 1.700 dolar direnci arasında işlem görüyor. Genellikle, dar aralıklı trade’i bir aralık genişlemesi izler.

Pin

Yukarı eğimli 20 günlük EMA ve pozitif bölgedeki RSI, alıcılara avantaj sağlıyor. 1.700 dolar ile 1.785 dolar arasındaki genel direnç bölgesinin üzerinde bir kırılma ve kapanışın, olası bir ralli için kapıları 2.000 dolar ve daha sonra 2.200 dolara açması olası. Alternatif olarak, ETH mevcut seviyeden düşer ve 20 günlük EMA’nın altına gerilerse, ayıların tepe bölgesini tüm güçleriyle savunmaya devam edeceğine işaret edecektir. Bunun, güçlü desteğin 1.280 dolarda düşmesine neden olması mümkün.

Binance Chain (BNB)

BNB 2 Ağustos’ta 275 dolarlık destekten sıçradı. Ardından 3 Ağustos’ta 302 dolarlık ani direncin üzerine çıktı. Bu, yukarı hareketin yeniden başladığını gösteriyor.

Pin

Yükselen 20 günlük EMA (277 dolar) ve aşırı alım bölgesindeki RSI, boğaların hakim olduğunu gösteriyor. BNB’nin, 350dolar’da sert genel dirence yükselmesi mümkün. Bu seviyenin ayılardan güçlü satış çekmesi muhtemel. Bu yükseliş görüşünü geçersiz kılmak için, ayıların fiyatı 20 günlük EMA’nın altına düşürmesi ve sürdürmesi gerekecek. Bu olursa, kısa vadeli traderların çıkışa koşması olası. Bunun da BNB’yi 50 günlük SMA’ya (246 dolar) çekmesi muhtemel.

Ripple (XRP)

Alıcılar, son birkaç gün içinde 20 günlük EMA (0,36 dolar) desteğini başarıyla tuttu. Ancak XRP’de güçlü bir toparlanma sağlayamadı. Bu, ayıların rallilerde satış yaptığını gösteriyor.

Pin

XRP’nin, 20 günlük EMA ile 0,39 ile 0,41 dolar arasındaki genel direnç bölgesi arasında sıkışıp kalması olası. Boğalar genel engeli aşarsa, pozitif momentumun artması ve XRP’nin 0,48 dolara ve ardından 0,54 dolara yükselmesi mümkün. Alternatif olarak, fiyat düşerse ve 20 günlük EMA’nın altına gerilerse, talebin kuruduğunu gösterir. Bunun, XRP’yi 50 günlük SMA’ya (0,34 dolar) düşürmesi muhtemel. Ayrıca, XRP’yi birkaç gün daha 0,30 ile 0,39 dolar arasında tutması olası.

Cardano (ADA)

Ayılar, son üç gün içinde tekrar tekrar Cardano’yu 20 günlük EMA’nın (0,50 dolar) altına düşürmeye çalıştı. Ancak boğalar yerini korudu.

Pin

ADA 20 günlük EMA’dan toparlandı. Alıcılar şimdi fiyatı 0,55 dolardan genel direncin üzerine çıkarmaya çalışacaklar. Bunu başarırlarsa, yükseliş momentumunun artması ve ADA’nın 0,63 dolara ve daha sonra 0,70 dolara yükselmesi mümkün. Alternatif olarak, fiyat genel dirençten düşerse, ayıların daha yüksek seviyelerde aktif olduğunu gösterecektir. Satıcılar daha sonra fiyatı tekrar hareketli ortalamaların altına düşürmeye çalışacak. Bu da ADA’yı bir süre daha 0,40 ila 0,55 dolar aralığında tutacak.

SOL, DOGE, DOT, MATIC ve AVAX analizi

Solana (SOL)

Ayılar 3 Ağustos’ta fiyatı destek çizgisinin altına düşürmeye çalıştı. Ancak boğalar seviyeyi başarıyla savundu. Solana, 4 Ağustos’ta gün içi bir mum grafiği oluşturdu. Bu da 5 Ağustos’ta yukarı yönlü oldu.

Pin

Alıcılar fiyatı 20 günlük EMA’nın (40 dolar) üzerinde sürdürürse, SOL’un 44 dolara tırmanması mümkün. Ardından sert genel direnci 48 dolarda yeniden test etmesi olası. Boğalar, yükselen bir üçgen deseninin oluşumunu işaret etmek için bu engeli aşmak zorunda kalacaklar. Bu yükseliş kurulumunun 71 dolarlık bir hedefi var. Bu varsayımın aksine, fiyat düşer ve destek çizgisinin altına gerilerse, yükseliş kurulumu geçersiz olacak. SOL’un daha sonra 31 dolardaki güçlü desteğe doğru kayması olası.

Dogecoin (DOGE)

DOGE, 4 Ağustos’ta 50 günlük SMA’dan (0,07 dolar) sıçradı. Boğalar, yukarı hareketini 5 Ağustos’ta 20 günlük EMA’nın (0,07 dolar) üzerine çıkardı.

Pin

Boğalar, fiyatı 0,08 dolardan genel dirence doğru itmeye çalışacak. Bu, ayıların savunması gereken önemli bir seviye. Çünkü bunun üzerinde bir kırılma ve kapanma, yükselen bir üçgen modelini tamamlayacaktır. DOGE’un daha sonra 0,10 dolara ve ardından 0,11 dolardan formasyon hedefine doğru bir yukarı hareket başlatması mümkün. Öte yandan, fiyat mevcut seviyeden düşerse ve 50 günlük SMA’nın altına gerilerse, ayıların rallilerde satış yaptığı anlamına gelir. DOGE’nin daha sonra üçgenin destek çizgisine düşmesi olası. Bu seviyenin altında bir kırılmanın, yükseliş kurulumunu olumsuz etkilemesi mümkün.

Polkadot (DOT)

DOT, 3 Ağustos’ta 20 günlük EMA’dan (7,78 dolar) sıçradı. Talebin daha düşük seviyelerde olduğunu gösterdi. Alıcılar, fiyatı 9 ile 9,21 dolar arasında genel direnç bölgesine itmeye çalışacaklar.

Pin

Boğalar bu genel engeli aşarsa, DOT’un ivme kazanması ve kuzeye doğru yürüyüşüne 10,80 dolar ve ardından 12 dolara doğru başlaması mümkün. Yukarı eğimli 20 günlük EMA ve pozitif bölgedeki RSI, alıcıların kontrolün altında olduğunu gösteriyor. Bu yükseliş görüşünü geçersiz kılmak için ayıların agresif bir şekilde satması gerekecek. Ayrıca DOT’u hareketli ortalamaların altına düşürmesi lazım. Bu olursa, DOT’un bir süre daha 6 ile 9 dolar arasında sıkışıp kalması mümkün.

Polygon (MATIC)

Alıcılar, düzeltme sırasında Polygon’u 20 günlük EMA’nın (0,85 dolar) üzerinde tuttu. Bu, rallilerde satıştan düşüşlerde satın almaya doğru bir duygu değişikliğine işaret ediyor.

Pin

Her iki hareketli ortalama da yükseliyor ve RSI pozitif bölgede. Bu da alıcılara avantaj sağlıyor. Boğalar, fiyatı 1,02 dolarda genel direncin üzerine çıkarırsa, MATIC’in 1,26 dolara ve ardından 1,50 dolara yükselmesi mümkün. Tersine, fiyat düşerse ve 20 günlük EMA’nın altına gerilerse, MATIC’in kalış süresini bir süre daha 0,75 ile 1 dolar arasında uzatabileceğini önerecektir. Satıcılar, 0,75 doların altında bir molada üstünlük kazanacak.

Avalanche (AVAX)

AVAX, 20 günlük EMA’dan (22,86 dolar) sıçradı. Bu da boğaların bu desteğe düşüşleri satın aldığını gösteriyor.

Pin

Alıcılar, AVAX fiyatını 26,38 dolardan sert genel dirence çekecek. Yavaş yavaş yükselen 20 günlük EMA ve pozitif bölgedeki RSI, alıcılar için avantaja işaret ediyor. Boğalar fiyatı 26,38 doların üzerine çıkarırsa, AVAX yükselen üçgen modelini tamamlayacaktır. AVAX daha sonra 33 dolara ve daha sonra 38 dolara yükselebilir. Bu varsayımın aksine, AVAX fiyatı genel dirençten düşerse ve 20 günlük EMA’nın altına gerilerse AVAX’ın destek hattına düşmesi muhtemel.