Dogecoin Milyoneri: Pişmanım, Dipleri Satın Alın!

Dogecoin son 24 saatte %0,9 değer artışı yaşadı. Yazının yazıldığı sırada DOGE 0,07 dolar civarında işlem görüyordu. Küresel kripto piyasa değeri, %1,3 artarak 1,07 trilyon doların üzerine çıktı. Bunun sonucunda DOGE, önde gelen kripto paralarla birlikte daha yüksek fiyatlardan işlem gördü. Lider meme coin, Bitcoin’e karşı %0,5 değer kazanırken Ethereum’a karşı %2 değer kaybetti. Ethereum’un genel piyasanın önüne geçerek yükselmesi, Merge yükseltmesinin yarattığı hype ile bağlantılıydı. Bununla birlikte DOGE de iyi performans sergileyenler arasında yer aldı. Buna göre token son 7 gün içerisinde %7,2 arttı.

Dogecoin milyoneri pişmanlığını dile getirdi

Dogecoin ve diğer altcoin’lerde yaşanan yükseliş hareketi, yatırımcıların Twitter’a gitmesine neden oldu. Bir DOGE milyoneri olan Glauber Contessoto da bunlardan biriydi. Ancak Contessoto sevincinden çok pişmanlığını dile getirmek için tweet paylaşanlar arasında yer alıyordu. Milyoner, tüm kripto para varlıklarından dipten satın almanın zamanının geldiğini söyledi. Ardından kendisinin dipten satın almadığı için pişman olduğunu açıkladı. Contessoto’nun paylaşımı şu şekildeydi:

“Kesinlikle biriktirdiğim tüm altcoin varlıklarını dipten satın almalısınız. Kelimenin tam anlamıyla geçen yıldan beri ilk kez dipten satın almıyorum. Görünüşe göre dip olan kripto paraların en düşük 3 ayından bu yana dipten alım yapmadım. Şimdiyse tüm bu altcoin varlıkları yükseliş sinyali veriyor.”

Pin

Kripto fiyatları gerçekten yükselecek mi?

OANDA Kıdemli Piyasa Analisti Craig Erlam, kripto para birimlerinin fiyat hareketinin muhtemelen enflasyona bağlı olacağını” söyledi. Ayrıca kripto para yatırımcısı Justin Bennett, dolar endeksinin hareketini fark etti. Buna göre, doların gücünün zaman ölçüsünün 105’teki destek seviyelerinden şu an için düşmüyor. Ona göre, dolar endeksi bu seviyenin altına düşmediği sürece, “riskli varlıklar için zor zamanlar” devam edecek. Diğer analistler de fiyat düşüşleri bekliyor. Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere Jhon Squire, enflasyonun kripto fiyatlarını düşüreceğini söylüyor. Squire’ye göre Bitcoin fiyatı, 28.000 dolara kadar yükselecek ve sonrasında değer kaybetmeye başlayacak. Analist, BTC için 10.000 dolar ve ardından 3.000 dolara gidecek.

DOGE fiyat grafiğinde bir ponzi şeması

Dogecoin topluluğu, Temmuz ayında DOGE işlemlerinde bir artış olduğunu fark etti. Ancak, bunun bir spam olduğu çok geçmeden ortaya çıktı. İşlemlerin bir izi, topluluk üyelerini, şüpheli derecede yüksek saatlik getiri tekliflerini içeren bir Ponzi şemasını içeren bir operasyona yönlendirdi. Buna göre bazı kişiler, DOGE yatırımcılarını, yüksek getiri vaadiyle kendine çekip, sonrasında kullanıcı fonlarıyla kayıplara karışacaktı. Ancak DOGE topluluğunun önceden olayı fark etmesi, büyük bir felaketi önledi.