Dünyaca Ünlü Banka, Bu Altcoin’de Boğa Görünümlü!

Bankacılık devi Citi Bank, lider altcoin Ethereum’un Merge yükseltmesinin önemini vurguluyor. Banka’nın hazırladığı rapor, gerçekleşecek yükseltmenin Ethereum’u bir değer deposu haline getireceğini kaydediyor.

“Yaklaşan Merge, lider altcoin projesini değer deposu yapacak”

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere Ethereum (ETH) Merge yükseltmesinin Eylül ayı sonlarında yapılması planlanıyor. Analistler, bu yükseltmenin varlığın fiyatı üzerinde bir yükseliş etkisi yaratacağını söylüyor. Bu gibi faktörler nedeniyle Merge en çok beklenen kripto para olayları arasında yer alıyor. Bu doğrultuda, bankacılık devi Citigroup, yükseltmenin Blockchain üzerinde çeşitli etkileri olabileceğine inanıyor.

Bankanın araştırması, Merge başlatıldığında, bunun daha düşük enerji yoğunluğuna yol açacağını söylüyor. Ayrıca, Ethereum’u deflasyonist bir varlığa dönüşeceğini kaydediyor. Bunlara ek olarak olası bir yol haritasının sharding yoluyla daha ölçeklenebilir bir geleceğe kaydırabileceğini iddia ediyor.

Citi’ye göre, Proof of Stake (PoS) geçişinin, Ethereum’un genel ihracını yılda %4,2 oranında azaltması mümkün. Bu nedenle araştırma, Ethereum deflasyonist bir varlık haline geldiğinde, lider altcoin’in bir değer deposu olarak daha fazla öne çıkacağını belirtiyor.

Pin

Ethereum deflasyonist varlık olacak

Citi ayrıca, deflasyonist bir varlık olarak Ethereum’un en yüksek verime sahip Blockchain olma olasılığının düşük olduğunu da öngörüyor. Rapor, Merge ile Ethereum’un blok süresinin 13’ten 12 saniyeye düşeceğini kaydediyor. Ayrıca, ücretlerde bir düşüş ve hızda bir artış olacağını ekliyor.

İlginç bir şekilde Citi, bir PoS ağı olarak Ethereum’un şu anda Blockchain için mevcut olmayan farklı değerleme yöntemlerinin kullanılmasına izin vererek nakit akışlarını çekeceğine dikkat çekiyor. Genel olarak Citi, Merge’den sonra Ethereum’un enerji tüketiminin %99,95 oranında düşecek olması nedeniyle enerji verimli ve çevre dostu bir kripto olarak kabul edilebileceğini kaydediyor.

Pin

Ethereum Merge neleri içeriyor?

19 Eylül için planlanan yükseltmede, Blockchain’in mevcut Ethereum main net’i Beacon Chain PoS sistemi ile birleşecek. Merge’den sonra Beacon Chain PoS kullanarak çalışacak.  Buna karşılık main net Proof of Work (PoW) ile güvence altına alınmaya devam edecek. Dolayısıyla iki sistem aynı anda var olacak.

Özellikle, yükseltmeyi duyurduğundan bu yana, Ethereum’un değeri, piyasadaki erimeye meydan okuyan fiyatla birlikte yükseliş momentumu sergiledi. Sonuç olarak rapor, Merge’ün Ethereum’u ‘küresel kurumsal düzeyde bir varlık’ olmaya itmek için bir katalizör görevi göreceğini belirtiyor. Piyasa ise ağdaki değişikliklerin fiyata yansımasını bekliyor.