Efsane Trader, Altcoin Sepetini Açıkladı: Bu Coinler Var!

Kripto para birimi piyasalarını, performansıyla geride bırakan bir robot-trader, en son altcoin portföyünü paylaştı. Ün kazanmış bir robot, Temmuz ayı sonundaki ralli sona ererken en son tahsislerini açıklıyor. İşte detaylar…

BTC ve altcoin traderı, sepetini açıkladı

Real Vision Bot, her hafta bir “kovan zihni” fikir birliği ile tutarlı algoritmik portföy oluşturmak için anketler yürütüyor.  Botun en son verileri, traderların, en büyük kripto para birimleri Ethereum (ETH) için yüzde 40 ve Bitcoin (BTC) yüzde 30 ayırdığını gösteriyor. Ek olarak portföylerini bir düzine altcoin girmiş durumda. FTT, yüzde 22’lik ağır bir tahsisle üçüncü sıraya sıkışmış durumda. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere FTT, kripto para borsası FTX’in yerel tokenıdır.

Pin

Öte yandan, Decentraland (MANA) ve Quant Network (QNT), portföyde yüzde 22’lik bir ağırlığa sahip. Decentraland, en büyük metaverse platformlarından biridir. Öte yandan Quant, Blockchain’lere “birlikte çalışma” özelliği sağlar. Yani, Real Vision botunun anketlerle paralel şekilde en çok tercih ettiği beş kripto paranın aşağıdaki gibi olduğunu söyleyebiliriz:

  • Ethereum (ETH) yüzde 40
  • Bitcoin (BTC) yüzde 30
  • FTX Token (FTT) yüzde 22
  • Decentraland (MANA) yüzde 22
  • Quant (QNT) yüzde 22
Pin

En son ankete dayalı borsa portföy tahsisi ile ilgili olarak Real Vision, mevcut con’lerin borsa için çok geniş bir tahsise işaret ettiğinden bahsediyor. Yukarıdaki tabloda görülen ağırlıklı tahsisleri hakkında Real Vision, aşağıdaki ifadeleri kullanıyor:

Bu haftanın RealVision Exchange kripto portföyündeki ağırlıkları. Borsa için çok geniş tahsise işaret ediyor. Bot, genelde daha konsantre olmayı seviyor. Ama aynı zamanda çeşitli altcoinler ile tahsisini renklendiriyor.

Real Vision botunun arka planı

Real Vision Bot, analist ve riskten korunma fonunun CEO’su Moritz Seibert ve istatistikçi Moritz Heiden tarafından ortaklaşa geliştirildi. Şirketin kurucusu ve makroekonomi uzmanı Raoul Pal, botun tarihi performansını “şaşırtıcı” olarak nitelendirdi. Ayrıca, piyasadaki en iyi 20 kripto varlığın toplamından yüzde 20 daha fazla performans gösterdiğini söyledi.

Pin

Özellikle son birkaç aydır, botun genel piyasadan daha iyi performans göstermesi oldukça olası. Çünkü kripto para piyasasında, piyasa değeri ile en büyük kripto para birimleri büyük düşüşler yaşadı. Bu, öncelikle TerraUSD’nin (UST) Mayıs ayının başında çöküş yaşamasıyla başladı. Genel olarak, piyasaya olan güven azaldı ve giren paraların miktarı da düştü. Ancak son zamanlarda bu durum değişiyor gibi görünmekte. Bitcoin ve Ethereum, ciddi değer kayıplarının ardından belirli seviyeler üzerinde kalmayı başarıyor. Uzun vadede piyasanın nasıl hareket edeceğini ise zaman gösterecek.