Ekonomist: Bitcoin Yerine Bu 3 Altcoin’i Tercih Ediyorum!

Ünlü ekonomist Raoul Pal, son zamanlardaki koşullara bakarak Bitcoin yerine bir altcoin projesini tercih ediyor. Real Vision’ın CEO’su, portföy dağılımı için en güvendiği altcoin’leri değerlendirdi.

Raoul Pal’a göre yatırım için en güvenli altcoin

Real Vision’ın CEO’su Raoul Pal, Ethereum’un Bitcoin’den daha üstün olduğunu söylüyor. Yakın tarihli bir röportajda, ETH’nin deflasyonist mekanizmasının “büyük bir arz şoku” neden olduğunu söyledi. Uzman ayrıca Ethereum talebinde önemli bir şok öngörüyor. Money Talks ile yaptığı son röportajda analizlerini şöyle detaylandırdı:

Birçok kurum ESG [çevresel, sosyal ve yönetişim] sorunları nedeniyle Bitcoin’i yanlış bir şekilde onaylamadı. Bu, PoS ile ortadan kaldırıldı. Kurumlar, şu anda sahip olduğu Ethereum getirilerine bayılıyor, bu da başka bir artı. Artık yatırımlarınızı tahsis ederken Web 3.0 teknoloji ortamına güvenip güvenmediğinize karar vermelisiniz. Peki nasıl seçin yapıyorsunuz? Ethereum mu Bitcoin mi?

Pin

Real Vision’ın CEO’su, Bitcoin yerine bu altcoin’leri tercih ediyor

Pal’a göre yatırımcılar, “en fazla uygulamaya ve en hızlı büyüme oranına sahip ağı” desteklemelidir. Analist uygun bir portföy için şunları söylüyor:

Pörtföy dağılımı için en önemli olanı ETH’dir. Solana, AVAX ve diğer erken aşama altcoin’ler… Benimseme eğrisinin daha başındalar, bu nedenle hızlandırılmış aşamaya sahipsiniz, bence kesinlikle rakiplerinden daha iyi performans gösterecekler. Ancak, yalnızca güvenli, basit yatırımı düşünüyorsanız ve internete bakıyorsanız, ETH şu anda internetin para birimidir. Bitcoin’de hiçbir şey değiş tokuş edilmez.

Ethereum, Bitcoin (BTC)’den daha fazla kazanca işaret ediyor

Ethereum, son zamanlarda piyasanın genel toparlanmasına öncülük etti. ETH fiyatı, merge ile ilgili önemli bir güncellemenin ardından hızla 1.700 dolara yükseldi. Değerinin bu kadar kısa sürede artmasıyla, ağın yatırımcı karlılığı da arttı. IntoTheBlock’tan alınan verilere göre, ETH karlılığı son zamanlarda %52’ye ulaştı. Aynı zamanda, sahiplerinin sadece %44’ü şu anda kayıp yaşıyor.

Özellikle, kripto paralarını bir yıldan uzun süredir elinde tutan yatırımcıların %62’si var. Bu basitçe, kâr edenlerin neredeyse tamamının uzun vadeli sahipleri olduğu anlamına geliyor. Ancak düşüşe rağmen, ağ etkinliği son zamanlarda etkileyici oldu. Merge’e yönelik artan ilgiyle, ağ düzenli olarak yeni yatırımcıları çekiyor. Glassnode’un belirttiği gibi, yeni adres sayısı (7 haftalık MA) 2 Ağustos’ta 1 ayın en yüksek seviyesi olan 3.213’e ulaştı.

Pin

Merge etrafındaki hype, ETH 2.0‘daki toplam mevduatı da etkiliyor. Şu anda, toplam mevduat, stake getirilerinden de beklenen yüksek karlılık ile şaşırtıcı bir 13.25 milyon ETH seviyesindeydi.

Pin

Sonuç olarak, ETH fiyatı 1.600 dolarlık desteği kırmak için fiyatlar %6 düştüğü için 1 Ağustos’tan bu yana düşüyor. Analist Kanav Jain, Temmuz ayındaki fiyat trendlerindeki yükselişin ardından topluluğun trendi değiştirmeye hazır olduğunu söylüyor. Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, Ethereum 3 Ağustos’ta çoğunlukla 1.700 dolar altında işlem gördü.