Elon Musk Tweet Attı: Binance’deki Bu Altcoin Fırladı! 

Tesla CEO’su Elon Musk’ın kripto para piyasasındaki etkisi devem ediyor. Musk, en büyük meme coin’i olan Dogecoin’i (DOGE) yine ateşledi. Elon Musk’ın, Twitter paylaşımının etkisiyle altcoin fiyatı aniden yükseldi.

Elon Musk tweetinden sonra altcoin fiyatı ani yükseldi

Tesla CEO’su Elon Musk, hayranı olduğu Shiba Inu temalı orijinal meme coin’i Dogecoin’i desteklemeye devam ediyor. Elon Musk, oğlunun birkaç Shiba Inu köpeğiyle oynadığını gösteren bir videoya yanıt olarak X AE A-XII’nin Doges’ı sevdiğini tweetledi. Bu paylaşımın etkisiyle altcoin fiyatı %4’ten fazla artış kaydetti.

Bununla birlikte bu hareket çok da uzun soluklu olmadı. Hiç de şaşırtıcı olmayan bir şekilde, popüler meme coin’i, Musk kaynaklı kazanımlarının çoğunu kaybetti. Yüceltilmiş Bitcoin parodisi şu anda Binance borsasında 0,067 dolardan işlem görüyor.

Pin

Bugün erken saatlerde Elon Musk ve X, bugün erken saatlerde Twitter hesabında yayınlanan nadir bir fotoğrafta birbiriyle eşleşen saç kesimlerini sergilediler. Musk, kendisinin ve oğlunun saçını kesmekten sorumlu olduğunu doğruladı. ‘cb_doge’ adlı bir Twitter kullanıcısı Musk’ın eski bir fotoğrafını bile çıkardı. Daha sonra Tesla CEO’sunun oğluyla karşılaştırdı.

Tesla CEO’su kripto dünyasını etkilemeye devam ediyor

Geçen ay Business Insider, milyarderin Neuralink’in üst düzey yöneticilerinden Shivon Zilis ile ikiz babası olduğunu ortaya çıkardı. Şimdi Musk’ın toplam 10 çocuğu var. X, Kanadalı pop yıldızı Grimes (Claire Boucher) ile birlikte babası olan iki çocuktan biri. Grimes, ikinci çocuklarını kucakladıktan sonra dünyanın en zengin kişisiyle yollarını ayırdı.

Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere Elon Musk, Salı günü Floki Inu köpeğiyle başka bir fotoğraf paylaşmaya söz verdi. Doğrudan Musk’ın Shiba Inu’sundan ilham alan tokenin fiyatı, tweet’ten sonra %16’dan fazla arttı. Hatırlayacağınız üzere Haziran ortasında Tesla CEO’su, ‘bir kripto piramit şemasını’ teşvik etmekle suçlandı. Hatta, davada 258 milyar dolarlık bir tazminat talebi var.