En Büyük 2.000 Balina, LINK ve Bu 7 Altcoin’i Avlıyor!

Görünüşe göre, Shiba Inu’nun sermayesinin %10’u balinaların elinde yoğunlaşıyor. En büyük 2.000 ETH balinası, 660 milyon dolarlık Shiba’nın yanında LINK ve 7 altcoin’e yüklü miktarda para ayırıyor.

SHIB, LINK ve MATIC’in en büyük 2.000 balina arasında dağılımı

Ethereum (ETH) balinalarını izleyen WhaleStats, en büyük 2.000 balinanın cüzdanları hakkında verileri paylaştı. Verilere göre, stablecoin’ler ve Ethereum’un yanı sıra SHIB, balina portföyünün en büyük bölümünü kaplıyor. On-chain verilere göre Shiba’nın payı toplamın %10’u kadar. Diğer açıdan balinaların 660 milyon dolarlık SHIB tuttuğu anlamına geliyor. Karşılaştırıldığında, Shiba Inu’nün tüm kapitalizasyonu 6,6 milyar dolar civarında. Böylece, en büyük 2.000 ETH balinası, portföylerinin %10’unu SHIB’de tutuyor. Verilere göre toplam Shiba Inu arzının %10’u bu balinaların elinde.

Balinalar LINK ve altcoin’leri de biriktiriyor

WhaleStats tarafından sağlanan veriler, balinaların SHIB dışında hangi altcoin’leri biriktirdiğine de ışık tutuyor. En büyük Ethereum balinası şu anda aşağıdaki oranlarda belirlenen token’lere sahip.

  • Shiba Inu (SHIB) – 659,488,520
  • Bitpanda (BEST) – 197,161,112
  • CreaEther (CETH) – 164,943,10
  • Polygon (MATIC) – 145,440,212
  • Decentraland (MANA) – 138,209,116
  • Chainlink (LINK) – 132,311,340
  • SwissBorg (CHSB) – 117,974,312
  • BitCherry (BCHC) – 104,941,784

İstatistikler endişe verici mi?

Aksine, şaka olarak kabul edilen projenin balinalar arasında kabul gördüğü gösteriyor. SHIB’nin sıralamadaki komşularının Decentraland (MANA), Chainlink (LINK) ve Polygon (MATIC) gibi parlak kripto girişimleri olduğu göz önüne alındığında, SHIB’nin payı hala bu tokenlerin payını 5 kat önde tutuyor.

Pin

SHIB yoğun bir haftayı geride bıraktı

Geçen haftadan bu yana Shiba Inu için bir dizi iyi haber ve olay gündeme geldi. Bu nedenle, 2 Ağustos’ta iki yıllık doğum gününü kutlayan proje, PlaySide Studios ile işbirliği içinde geliştirilen ve merakla beklenen oyunu “Shiba Eternity” hakkında bir dizi ayrıntıyı ortaya çıkardı. Duyuru aynı zamanda Ethereum balinalarının yakın ilgisinden de yoksun değildi. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere, dünyanın en büyük kripto ekosistemlerinden biri olan Binance, Binance Card ile ödeme aracı olarak XRP, Shiba Inu (SHIB) ve Avalanche (AVAX) eklendiğini duyurdu.

Ayrıca, Binance’in, SHIB’yi Binance Card ile ödeme yapmak için kullanılabilecek paralar listesine dahil ettiği biliniyordu. Böylece SHIB’nin Avrupa Ekonomik Alanı’nda ödeme yöntemi olarak kullanılmasını mümkün hale geldi. Bu arada, yeni ödeme yöntemlerini denemek Avrupa Ekonomik Alanı sakinlerinin yanı sıra, bu ülkelerde sığınma hakkı verilen Ukraynalı mülteciler için geçerli olacak. Bu bölgede faaliyet gösterebilmek için kart, özellikle Binance tarafından Litvanya’daki iştiraki için bir lisans satın alınarak çıkarıldı. Diğer ülkelerde Binance Card henüz ödeme için kabul edilmemektedir.