En İyi 15 Altcoin Açıklandı! Sizin Coin’iniz Listede Mi?

İstatistik portalı CoinRank, piyasa değerine göre en çok stake edilen altcoin projelerini listeledi. Cardano, Solana ve Avalanche gibi Ethereum rakipleri listenin ilk sıralarını kapıyor.

CoinRank verilerine göre en çok stake edilen 15 altcoin

İstatistik portalı CoinRank, piyasa değerine göre en çok stake edilen ilk 15 projeyi listeledi. Güçlü ağ faaliyetleri gösteren Cardano, bu sıralamada ilk üçü kapatıyor. Charles Hoskinson tarafından yönetilen proje, piyasa değerinin %70,6’sı değerinde ADA tokenlerine sahip. Böylece 12,3 milyar dolarlık havuzu elinde tutuyor.

Pin

Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, birincilik, PoS’a geçiş beklentisiyle 21.3 milyar dolar toplayan Ethereum’a (ETH) ait. Ancak, yaklaşan Ethereum 2.0 yükseltmesine rağmen, geçişe katılmak için kitlenen kripto paraların yüzdesi, piyasa değerinin sadece %10’u. İkincilik, %75,5 sermaye veya 15.5 milyar dolarlık stake havuzları ile Solana’ya (SOL) gitti. Listenin genel görünümü aşağıdaki gibidir.

 1. Ethereum (ETH)
 2. Solana (SOL)
 3. Cardano (ADA)
 4. Avalanche (AVAX)
 5. BNB Chain (BNB)
 6. Polkadot (DOT)
 7. Internet Computer (ICP)
 8. Tron (TRON)
 9. Polygon (MATIC)
 10. Algorand (ALGO)
 11. Cosmos (ATOM)
 12. Near Protocol (NEAR)
 13. Flow (FLOW)
 14. Tezos (XTZ)
 15. Elrond (EGLD)

Veriler uzun vadede Cardano için neden yükseliş gösteriyor?

Aslında burada IOHK ve Hoskinson yaklaşımının ateşli destekçileri için bir sır yok. Cardano’nun kurucusu başlangıçta projeyi bir PoS Blockchain olarak konumlandırdı Cardano’nun tüm uzun vadeli beklentileri ilk başta çok açıktı. PoS modeli, teoride, çok sayıda kripto paraya sahip bir azınlığın tüm ekosistem üzerindeki etkisinin PoW’dan çok daha düşük olduğu bir kripto projesinin demokratik yapısı için ideal bir modeldir. Bu gerçek, bir kripto projesine daha fazla orta seviye yatırımcıyı çekiyor. Böylece ADA’nın aktif kullanıcılarının sayısını artırıyor.

Pin

Buna ek olarak, ADA’nın stake etmedeki büyük payı, Cardano yatırımcılarının tokeni kârlı bir şekilde kurtarma arzusunu gösteriyor. Bu payın projenin toplam piyasa değerinin %70,6’sına eşit olduğu düşünülürse, bu mekanizmanın ve alınan faizin kendilerine çok yakıştığını ve ADA’larından kurtulmak için acele etmediklerini söyleyebiliriz. Bu şekilde, staking, ADA’ya sağlam destek sağlar ve tokenin temelini güçlendirir. Temel sağlam olduğunda daha fazla geliştirici ağı tercih etmeye başlar.

Cardano fiyat analizi

Son olarak, Cardano’nun 0,546 dolarlık zirveden dönüşü, 200 EMA’dan satın alma baskısı yenilenmesi gördü. Geçtiğimiz üç gün içinde, ADA’nın özellikle 4 saatlik zaman diliminde azalan kanalı 0,5-0,51 dolar direnç aralığında durgunlaştı. Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, ADA şu anda bu bölgede işlem görüyor. Gün içinde düştükten sonra son 24 saatte %3 değer kazandı.