Ethereum İçin Ağustos ve Eylül Tahminleri: Bu Seviyeler Geliyor!

Ethereum fiyatı, hafta sonu gerçekleşmesi beklenen 2000 doların üzerindeki pozisyonunu yeniden kazanmaya sadece bir adım uzakta. Bir dizi teknik ve temel indikatör, Ethereum’un Eylül ayına kadar 2.500 dolara ivme kazanacağını destekliyor.

Bu 3 indikatör, Ethereum fiyatının 2,500 dolara doğru ilerlediğini gösteriyor

Ethereum, Haziran 2022’de yaklaşık 885 dolara düştüğünden bu yana iki katından fazla yükseldi. Devam eden rallinin büyük bir kısmı yaklaşan merge’ün heyecanıyla geliyor. Ağ, Eylül ayında temel PoW protokolünden PoS’a geçecek. PoS’a geçiş, madencileri validatörler ile yer değiştirerek Blockchain’in mekanizmasını kökten değiştiriyor. Böylece madencilerin Ethereum’daki rolü tamamen ortadan kalkacak.

PoS Blockchain endişelere neden olsa da, yeni Ethereum fork token’lerine ilk destek Binance’den geldi. Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance, yeni Ethereum fork token’lerini destekleyeceğini duyurdu.

Potansiyel bir Blockchain bölünmesinde önemli bir durum, mevcut ETH sahiplerinin yeni chain’lerden eşit miktarda token almasıdır. Bu da Ethereum’a yönelik talebi artırıyor. Analist Yashu Gola, bu durumu ETH fiyatını 2.500 dolara ulaştıracak ilk katalizör olarak sıralıyor.

ETH pozitif fiyat hareketlerini sürdürüyor

Son fiyat toparlanması sırasında, ETH güvenle 1.625-1.975 dolar kritik desteğe dönüşen direnç aralığına doğru yükseldi. Şimdi aralığı destek olarak geri almayı hedefliyor. Böylece kendisine 2.000 dolar ve üzerinde bir ralli sürdürmek için güçlü bir fiyat tabanı sağlıyor. En yakın yukarı yönlü hedefi, 50 haftalık üstel hareketli ortalama olan 2.340 dolarda. Boğaların bir sonraki kırılma hedefi, ETH’nin çok-aylı azalan trend çizgisi direncinde (siyah çizgi) yaklaşık 2.500 dolarda.

Pin

Kurumsal girişler ivme kazanıyor

2.500 dolarlık teknik yukarı yönlü hedef, Ethereum tabanlı yatırım fonlarına sermaye girişlerinde son zamanlarda yaşanan artıştan ipuçları alıyor. Özellikle, bu kurumsal ürünler 5 Ağustos’ta sona eren haftada yatırımcılardan 16.3 milyon dolar çekti.

Pin

Genel olarak, merge etrafındaki hype, yukarıda belirtildiği gibi ana yükseliş katalizörü görevi görür. Bununla birlikte, Ethereum, yatırımcıların potansiyel olarak “haberleri satmaya” başladığı Eylül ayında PoS’a yükseltmenin ardından güçlü fiyat düzeltmeleri görebilir. Ancak kısa vadeli hedefler Ethereum’un bir süre daha koşuda alacağına işaret ediyor.

Ethereum fiyatını 10 gün içinde 3.000 dolara ulaştıracak

Merge hızla yaklaşırken, bir dizi testnet ve birkaç testnet yükseltmesi sorunsuz bir şekilde yayına girdi. Yakın tarihli bir güncellemede, mainnet birleşmesinden önceki son testnet olan Goerli, PoS konsensüsü ile birleşti.

İkinci olarak, ETH fiyatını 3000 dolara yaklaştıran başka bir katalizör, yaklaşmakta olan Triple Halving’dir. Bitcoin’e çok benzeyen Ethereum halving, madencilerin ödüllerini 3 kat olmak üzere %33 oranında azaltacak. Böylece Ethereum eskisinden daha deflasyonist hale gelecek. Bu etkinliğin önümüzdeki 30 gün içinde gerçekleşmesi planlanıyor.

Rakamlara gelecek olursak, halving, yeni ETH’nin yıllık emisyonunu %4,3’ten %0,43’e düşürecek. Basit bir ifadeyle, ETH üretimi günde 13.000’den 1300’e düşecek. Ek olarak, PoW’dan PoS’a geçiş, ETH stake etme ödülleri ile başlayacak. Sonuç olarak, analist Sahana Vibhute, her işlemde ETH yakan EIP 1559’un ETH rallisini hızlandıracağını söylüyor.