Ethereum İçin Son Dakika Gelişmesi: 1 Hafta Gecikebilir!

2015’den bu yana merakla beklenen Ethereum merge için tarih 15 Eylül olarak netleşmişti. Ancak Ethereum Vakfı’dan gelen açıklamaya göre 1 haftalık sarkma payı olabilir.

Ethereum nerge tarihi 15 Eylül olmayabilir

Son test aşaması olan Goerli’nin başarılı bir şekilde tamamlanması ardından, 15 ve 16 Eylül’de gerçekleşmesi beklenen Ethereum merge ertelendi. Yüksek gas ücreti sorunuyla boğuşan ve yavaşlayan ikinci en büyük kripto para biriminin, yaklaşan PoW’dan PoS’a tarihini değiştirmesi bekleniyor. Ethereum Vakfı’ndan gelen açıklamalara göre merge tarihinde bir haftalık sarkma payı olacak. Blog.ethereum.org’dan gelen açıkmalara göre:

Hedef tarih 15 Eylül 2022, ancak bu tahminde bir hafta bile hata olabilir. Önümüzdeki haftanın Tüm Çekirdek Geliştirme çağrı tahminleri yeniden kontrol edilecek ve TTD ya onaylanacak ya da hedef tarihe daha iyi ulaşmak için son bir düzenleme yapılacak.

Pin

Yeni Ethereum merge duyurusu yakın mı?

Bu yılın başlarında, Temmuz ayında geliştiriciler, nihai yükseltme için geçici bir tarihin, değişikliklere bağlı olarak 19 Eylül civarında olabileceğini belirtmişti. Beklenmeyen nedenlerden dolayı olası gecikmelerin ipuçları vardı. Dünün 15 veya 16 Eylül civarında bir hedef tarih olarak onaylanmasıyla, işler daha kesin görünüyordu. Bununla birlikte, programdaki başka bir değişiklik, yeni bir Ethereum merge tarihine yol açabilir.

Ağ yükseltmesi, terminal toplam zorluğu (TTD) 5875000000000000000000’e ulaştığında gerçekleşecek şekilde ayarlanmıştır. TTD, Ethereum ağı için PoW mekanizmasından PoS mekanizmasına geçişi tetikleyecek. Dünkü 15 Eylül tahmininin ardından Vakıf, tahmini tarihin bir haftalık hata olabileceğini söyledi.

Kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere, Ethereum kurucusu Vitalik Buterin’de bugün sapmaların olabileceğini bildirdi.