Ethereum Merge Başarısız Olursa Ne Olur: ETC, ETH1 veya ETH2?

Analistler, Merge’ün başarı olasılığını ve sonrası senaryoları bir çatal olasılığı ile değerlendiriyorlar. IntoTheBlock araştırma başkan yardımcısı, Ethereum Classic’i eleştirdi ve ETC’nin bir meme coin’i olduğunu savundu. Analistler, altcoin’de bir short satış fırsatı belirleyerek, ETH fiyatının 1.508 dolara düşeceğini tahmin ediyor.

Analistler, Ethereum Merge sonrası senaryoları değerlendiriyor

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere büyük umutlarla beklene Ethereum Merge yaklaşıyor. Öte yandan Galois Capital’deki analistler, Ethereum üzerinde bir çatal tahmin ediyor. Bu nedenle hem ETH1 hem de ETH2’nin aynı anda var olma ihtimalini savunuyorlar. Ethereum’un Proof of Wor’tan (PoW) Proff of Stake (PoS) geçişinden önce, kripto Twitter PoS’un yanı sıra bir çatal ve paralel bir PoW olasılığı ile dolup taşıyor. Galois Capital’deki analistler üç çatal öngördü. Bu nedenle üç Blochchain paralel olarak var olacak:

  1. ETH1-PoW ile zorluk bombası
  2. ETH1-PoW ile zorluk bombası olmadan
  3. ETH2-PoS

Analistler, başarısız bir Merge olasılığını araştırdı ve yukarıdakiler üzerinde tartıştı. ETH1 PoW kanıtının geniş bir madenci ağı olduğundan, Galois Capital analistleri mevcut ekosistemi korumak için bir çatal olacağına inanıyor.

Pin

Larry Cermak: Ethereum Classic, bir meme coin’i

IntoTheBlock’ta araştırma başkan yardımcısı Larry Cermak ise, Galois Capital’in Merge sonrası Ethereum senaryosunu ele almasını eleştirdi. Cermak, Merge başarısız olmadıkça, PoW Ethereum’un var olması için hiçbir neden olmadığına inanıyor. Yakın tarihli bir konferansta Vitalik Buterin, PoW modelinin takipçilerinin orijinal Ethereum Blockchain olan Ethereum Classic’e (ETC) geçmelerini tavsiye etti. Bu, Larry Cermak’ın ETC görüşünün tam tersi. Cermak, ETC’nin bir meme coin’i olduğunu iddia ediyor. BU bağlamda Cermak, şu yorumu yapıyor:

Temel olarak, hiç kimse geliştirmiyor. Kullanıcı yok, korkunç güvenlik. XRP veya başka bir çöp gibi artık sadece bir meme coin’, değil mi? Merge başarısız olmadıkça Ethereum’un neden PoW çatalını meşrulaştırması gerektiğini gerçekten anlamıyorum.

Pin

İki veya üç paralel ETH Blockchain varsa, altcoin için Merge sonrası anlatıyı değiştirir. Bu nedenle, Proof-of-Stake’e başarılı bir geçiş, Ethereum holderları için ETH değerinin bir anahtarı.

Analistler, Ethereum’da düşüş eğilimi gösteriyor

ETH fiyat eğilimini değerlendiren analistler, lider altcoin için düşüş eğilimi öngörüyor. İkinci en büyük kripto para biriminin düşüş eğilimini sürdürmesi ve düşüş yaşaması muhtemel. Ayrıca Trader_XO, iki senaryoda Ethereum’u karlı bir şekilde short’lama fırsatı görüyor. Analist, ETH fiyatı için 1.508 dolarlık bir hedef belirliyor.

Pin