Ethereum Mucidi Vitalik Buterin, Bu Altcoin’den Yüklüce Sattı!

Ethereum kurucusu Vitalik Buterin, Uniswap’ta sadece 33 bin dolar karşılığı 35 trilyonluk SHIT coin’ini sattı.  İşte detaylar…

Ethereum kurucusu Uniswap’te işlem gerçekleştirdi

Görünüşe göre Ethereum kurucusu Vitalik Buterin, düşük performanslı paralarla ilgilenmiyor. Bir süre önce, coin’in yaratıcısından büyük miktarda Shiba Inu aldı. Vitalik, yaklaşık 6 milyar dolar değerinde SHIB’i, yani elindekilerinin yüzde 90’ını yaktı. Şimdi ise, sadece 33 bin dolar değerinde 25 trilyon SHIT zulasını sattı. Peck Shield Alert, Vitalik ETH adresinin Uniswap’ta 33 bin dolara 25trilyon SHIT sattığını tespit etti.

Görünüşe göre Vitalik, yaklaşık iki ay önce bir airdrop olarak 25 trilyon token aldı.  Topluluğa göre satış, madeni para için fiyat düşüşünü tetikleyebilir. Buterin’in hareketi, Blockchain endüstrisindeki dolandırıcılara karşı son sözleriyle ilgili olarak örtülü bir bakış açısı da olabilir. Vitalik Buterin’in değersiz shitcoin’leri saklamaktan hoşlanmadığı açık. Özellikle de komik isimleri olanları.

Buterin, piyasa değerlendirmelerine devam ediyor

Bu sırada, Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere Buterin, geçtiğimiz günlerde metaverse alanını yorumlamıştı. Vitalik Buterin, 4.1 milyon Twitter takipçisine çevrimiçi sanal dünya konseptinin sonunda meyve verecek olsa da, metaverse için mevcut kurumsal vizyonların başarısız olacağını düşündüğünü söylüyor. Blockchain öncüsü, dünyanın metaverse’ün ne olması gerektiğine dair net bir resme sahip olmadığını söylüyor.  Metaverse’ün, bir şirketin pazar hakimiyeti elde etmek için diğerini yenmesinden ziyade kavramsal bir süreç olacağını vurguluyor.

Pin

Buterin’in yorumları, sosyal medya devi Facebook’un yeniden markalaşmış versiyonu Meta’nın 1 Eylül’de Novi kripto cüzdanını terk etme niyetinde olduğu haberinin ardından geldi. Novi, ilk olarak geçtiğimiz Ekim ayında ABD ve Guatemala’da, kullanıcıların dolara sabitlenmiş stablecoin Pax Dollar (USDP) ile işlem yapabilmesiyle piyasaya çıktı. Kullanıcılara mümkün olan en kısa sürede paralarını çekmeleri tavsiye edildi. Meta, dijital cüzdan protokolünü kaldırsa da, teknoloji devi, Novi’yi teknolojisini metaverse projesi gibi gelecekteki ürünlerinde kullanmayı planladığını söyledi.

Buterin’in yorumları, Meta/Facebook’un Metaverse trendini gerçekte ne olduğunu veya insanların ne istediğini bilmeden tekelleştirmeye çalıştığını gösteriyor. Hedefleri gerçekleşirse, Facebook tabanlı bir Metaverse, veri gizliliğine ve çevrimiçi güvenliğine değer veren insanlar için tehlikeli bir yer olabilir. Ayrıca geçen hafta, Amerika Birleşik Devletleri Federal Ticaret Komisyonu, Meta’nın başka bir Metaverse tabanlı şirketi satın alma planlarını engellemek isteyen bir şikayette bulundu. FTC Rekabet Bürosu Direktör Yardımcısı John Newman, “Meta esası üzerinde rekabet etmek yerine, zirveye ulaşmaya çalışıyor” diye yazdı.