Ethereum Mucidi Vitalik Buterin, Bu NFT Coin Hakkında Konuştu!

Vitalik Buterin, kurucularından olduğu Ethereum ekosisteminin üzerine inşa edilen bir NFT coin projesine gönderme yaptı. Merge içinde iyimser ifadelere yer veren Buterin, 2 bin dolara yaklaşan ETH fiyatından memnun gözüküyor.

Ethereum kurucusuna göre çoğu insan sadece maymun resimleriyle ilgileniyor

Vitalik Buterin, ETH fiyatının merge öncesinde Haziran ayından bu yana en yüksek seviyelere ulaştığını söyledi. Çarşamba, Toronto’daki Blockchain Fütürist Konferansı’nda konuşan kurucu, popüler NFT projesi Bored Ape Yacht Club (BAYC) hakkında ilginç açıklamalar yaptı. Buterin, kripto para birimlerinin yaratılmasının arkasındaki orijinal katalizörün sosyal değişim olduğunu söylüyor. Kendisine göre, milyonlarca insan bunun yerine “kesinlikle daha tuhaf bir amaç için kripto cüzdanları kullanıyor”. Buterin, konferansta yaptığı açıklamalarda çoğu insanın sadece maymun resimlerine yatırım yapmakla ilgilendiğini söyledi.

Pin

Buterin, kripto öncülerinin, “ulus-devletin otoritesi ile bireysel özgürlük arzusu arasındaki büyük savaş” üzerine kafa yorduklarını söylüyor. Ancak gelinen son noktanın maymun NFT’leri almasından yakınıyor. Daha ciddi olarak, Buterin bunun iki ucu keskin kriptografi kılıcının bir örneği olduğuna inanıyor. Ape NFT’lerine dikkat çekerek, konuşmasının bir kısmında şu ifadelere yer verdi:

Kripto alanıyla ilgili sorun, büyük teşviklere sahip olması, ancak aynı zamanda bazen çok garip yönlere gitme teşvikleri olması.

Vitalik Buterin, daha öncede BAYC NFT’lerinin faydasını gündeme getirmişti

Mart ayında Time ile yaptığı röportajda, son derece popüler NFT’leri kumarla karşılaştırdı. Daha sonra bir tweet’te Ape NFT’lerinden mutlaka nefret etmediğini, bunun yerine “kamu mallarını finanse etmelerini” istediğini açıkladı.

Buterin ayrıca, önümüzdeki ay gerçekleşebilecek ve ağın temellerini önemli ölçüde değiştirecek ve süreçte enerji tüketimini azaltacak bir olay olan Ethereum Merge konusunda çok iyimserdi. Toronto’daki Blockchain Fütürist Konferansı’nda şunları söyledi:

Ethereum merge’den sonra enerji tüketimi %99,9’dan fazla azalacak, bu yüzden bu büyük bir gelişme. Ayrıca, son sekiz yılda öğrendiğimiz bazı fikirleri almak ve bunu Ethereum Blockchain’in farklı bölümlerinin yapabileceklerini gerçekten yeniden tanımlamak için kullanmak için bir fırsat

Buterin’in iyimserliği piyasalara da yansıdı ve ETH fiyatı, yatırımcıların merge konusunda daha iyimser hale gelmesiyle Haziran ayından bu yana en yüksek fiyatı gördü.

Vitalik Buterin’in ETH 2.0’dan beklentileri

Vitalik Buterin, geçişten sonra ağın daha güvenli hale getirilebileceğini, işlemlerin hızlandırılabileceğini ve maliyetlerin düşürülebileceğini de söylüyor. Ayrıca Ethereum’u gelecekte daha fazla yükseltmeye açtığını söyledi. Buterin, merge’den hemen sonra en büyük odağın ağın ölçeklenebilirliği üzerinde olacağını da sözlerine ekledi. Ağın daha az güç tüketmesini sağlamanın yanı sıra, Buterin’in bahsettiği faydaların geri kalanı hala uzak bir gelecekte.