Ethereum Önemli Duyuru Yaptı: Balinalar Hızla ETH Aldı!

10 Ağustos Çarşamba günü Ethereum, Goerli test ağının Merge yükseltmesinin son provasını tamamladı. Bu, geliştiricilere 19 Eylül’de planlanan Ethereum ana ağında Merge yükseltmesine devam etmeleri için yeşil ışık verdi. İşte detaylar…

Goerli test ağında Merge provası sonlandı: Ethereum (ETH) fiyatı 2.000 doları gözlüyor

Goerli test ağı, Eylül ayında Ethereum ana ağında olacaklarla aynı süreci simüle etti. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere test ağları, geliştiricilerin yeni şeyler denemelerine ve güncelleme ana ağa yayılmadan önce gerekli değişiklikleri yapmalarına olanak tanır. Ethereum Vakfı ile çalışan bir geliştirici olan Josef Je, “Goerli’nin tam bir test ağı rozeti var” dedi.

En son gelişme, Ethereum’u proof-of-stake (PoS) geçişine bir adım daha yaklaştırıyor. PoS Ethereum 2.0, gelişmiş performans verimliliği, daha iyi ağ ölçeklenebilirliği, daha düşük gas ücreti ve çok daha fazla fayda ile gelecek. Ethereum Vakfı araştırmacısı Ansgar Dietrichs, bunu “başka bir başarılı test” olarak nitelendirdi.

Pin

Bu sırada, dünyanın en büyük ikinci kripto para birimi, geçen ay yaklaşık yüzde 80 değer kazandı. Böylece sağlam bir geri dönüş kaydetti. Şimdi ise, Goerli test ağı hakkındaki gelişmelerin de etkisiyle ivmesini sürdürüyor. Verilere göre ETH, 229 milyar dolarlık piyasa değerine sahip. Ayrıca son 24 saat içinde yüzde 13’e yakın bir artış ile 1.893 dolarlık fiyattan işlem görüyor. ETH’nin değeri, son 7 günde ise yüzde 16.8’lik bir artış kaydetti. ETH’nin en son fiyat hareketini, aşağıdaki günlük grafikten görebilirsiniz:

Pin

Balinalar, ETH’ye akın etti

Yani, Merge yükseltmesiyle ilgili olumlu gelişmeler, Perşembe günü beklenenden daha düşük enflasyon verileriyle birleştiğinde çok ihtiyaç duyulan fiyat artışını sağladı. Bu sırada On-chain veri sağlayıcısı Santiment, son fiyat artışı sırasında ETH balina birikiminin önemli ölçüde arttığını bildirdi. Platform, aşağıdakileri belirtti:

Ethereum, Çarşamba günü olumlu bir CPI raporundan sonra 1.880 doların üzerine çıktı. Bu 2 ayın en yüksek fiyatı, 100.000 dolar veya daha fazla değerinde büyük bir ETH işlemi akışıyla geldi. Ayrıca biriktiren balinalar da var.

Pin

CNBC’ye konuşan Ethereum protokol geliştiricileri koordinatörü Tim Beiko, ortaya çıkabilecek olası sorunları belirlemek için Goerli testnet performansını birkaç saat yakından gözlemleyeceklerini söyledi. Beiko, “Ağın sonlandığını ve doğrulayıcılar arasında yüksek bir katılım oranına sahip olduğunu görmek” istediklerini söyledi. Ayrıca “herhangi bir beklenmedik hata veya sorunla karşılaşmadığımızdan emin olmak istiyoruz” dedi.