Ethereum Satan Efsanevi Borsacı: Bundan Alın, Mükemmel!

CNBC’nin “Mad Money” programının sunucusu ünlü borsacı Jim Cramer, altının toparlanmaya hazır olduğunu düşünüyor. Cramer ayrıca, lider altcoin Ethereum (ETH) satışı yapmasıyla gündeme gelmişti. İşte Cramer’ın altın yorumları…

Ethereum satan Cramer, altına dikkat çekti

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere zaman zaman kripto para yorumlarıyla dikkat çeken Jim Cramer, bu sefer altını yorumladı. Daha önce BTC ve çeşitli altcoin’lerde yatırımı olduğu biliniyordu. Cramer, geçtiğimiz aylarda ETH sattığını açıklamıştı. Şimdi ise Mad Money sunucusu, mevcut altın grafiklerine dikkat çekti. Uzman isim, aşağıdaki ifadeleri kullandı :”

Efsanevi Larry Williams tarafından yorumlandığı şekliyle grafikler, genel halkın altından toplu olarak vazgeçtiğini gösteriyor. Bu, bazı satın alma işlemleri yapmak için mükemmel bir giriş zamanı.

Pin

Altın vadeli işlemleri, FED liderlerinin bir gün önce enflasyonla ilgili şahin yorumlarının metalleri düşürmesinin ardından, daha güçlü bir ABD doları ve Hazine getirilerinin baskısıyla karşı karşıya kaldı. Altın güvenli bir yatırım olarak kabul edilir. Genellikle ekonomik ve jeopolitik kargaşa dönemlerinde yatırımcıları cezbeder. Cramer, Williams’ın analizine ilişkin açıklamasına, ABD Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu’nun (CFTC) trader rapor verileriyle eşleştirilmiş, 2014’e kadar giden altının haftalık hareketini inceleyerek başladı.

CFTC, küçük spekülatörlerin, para yöneticileri gibi büyük spekülatörlerin ve emtia ile çalışan şirketleri içeren ticari hedger’ların vadeli işlem pozisyonlarını izler. Williams’a göre, küçük spekülatörler altın üzerinde çok fazla yükselişe geçtiğinde bu, genellikle zirveye çıkmak üzere olduğunun bir işaretidir. Tersine, küçük spekülatörler çok düşüşe geçtiğinde altın dibe yakın olma eğilimindedir.

Pin

Büyük ve küçük yatırımcılar karşı karşıya geliyor

Taahhüt verileri küçük spekülatörlerin Mayıs 2019’dan bu yana en az miktardaki uzun pozisyonlarında olduğunu ortaya koyuyor. Mayıs 2019, büyük bir altın rallisi olmadan hemen önceki zaman dilimine işaret ediyor. Ayrıca küçük spekülatörlerin, altının Mart ayındaki son zirvesi sırasında dört yılın en büyük net uzun pozisyonunda olmaları da kayda değer. Bu, yatırımcıların her zaman küçük spekülatörlerin yaptıklarının tersini yapması gerektiği anlamına gelmiyor. Ancak Cramer’e göre bu, altının yakında kazanabileceğinin bir işareti. Cramer, aşağıdaki ifadeleri kullanıyor:

Bu çok saçma olurdu. Ancak son 9 yılda, altındaki net uzun pozisyonları bu kadar düşük olduğunda, gerçek metalin yükseldi. En çok satan noktaların tümü, en büyük uzun pozisyonlara sahip oldukları anlarda geldi.