Ethereum Savunucusu: Bu Altcoin Saatli Bomba!

Ethereum ilk altcoin değildi, ancak baskın hale geldi. Mevcut piyasa değeri 208 milyar dolar olan ETH, Litecoin, Dogecoin, Ripple ve Dash gibi varlıklardan sonra piyasaya sürülmesine rağmen en kapsamlı altcoin haline geldi. Ethereum katillerinin doğuşuyla birlikte ETH, özellikle Solana ile çeşitli karşılaştırmalara konu oldu. Son zamanlarda, bir Ethereum savunucusu, Ethereum’un Solana ile karşılaştırılamaz olmasının nedenlerini vurguladı. İşte detaylar…

Ethereum savunucusu, Solana ağındaki kesintilere dikkat çekti

Ethereum’un konsensüs mekanizması, madenciliğin çevresel kaygıları bazı problemler olarak öne çıktı. Proof-of-work’e eşlik eden yüksek işlem ücretleri olmadan Ethereum Blockchain çeşitliliğini çoğaltmak isteyen varlıkların ortaya çıkmasını teşvik etti. Bu tür varlıklardan biri Solana’dır. Solana ağı sıklıkla Ethereum ile karşılaştırılmıştır. Ethereum savunucusu ve Cyber ​​Capital’in kurucusu Justin Bons, Ethereum’u Solana ile karşılaştırmanın neden sağlam bir argüman olmadığını belirtti. Solana ağını geçtiğimiz aylarda rahatsız eden periyodik ağ kesintilerine atıfta bulundu. “ETH, SOL’den farklı olarak hiç ağ kesintisi yaşamadı” dedi.

Pin

Bons, iki yıl önceki olayları geri getirerek “ETH’nin kurucuları, SOL’den farklı olarak asla yalan söylemezler” diyerek devam etti. Nisan 2020’de – Solana piyasaya sürüldükten sonra – Solana ekibi, SOL’un toplam dolaşımdaki 8,2 milyon token arzına sahip olduğunu belirtti. Ancak daha sonra toplam dolaşımdaki arzın o sırada yaklaşık 20 milyon olduğu keşfedildi. Bons, ETH’nin kendine özgü kusurları olsa da, SOL projesini rahatsız eden sayısız sorunun ve kötü tasarımın ETH’nin ilk günleriyle karşılaştırıldığında küçümsenmemesi gerektiğini belirterek sözlerini tamamladı.

Solana “yalanlarla dolu”

Bons, Solana’yı tartışmayı alışkanlık haline getirdi. Son tweet’i, Solana projesini “yalanlar, sahtekarlık ve kötü tasarım” ile dolu olmakla suçlamasından altı gün sonra geldi. Solana Lab’ın kurucu ortağı Anatoly Yakovenko, projesini savunmak için saatler sonra Bons’a yanıt verdi.

“Solana, oyları işlem olarak sayar” ilkesine bağlı kalan insanlar, zincirin nasıl ve neden işlediğine dair derin bir yanlış anlıyorlar. Çalışma zamanı o kadar hızlı ve optimize edilmiştir ki, oyları gerçek işlemler olarak göndermek mümkün ve en ucuzudur. Dünyada bununla başa çıkabilecek başka bir ağ yoktur. Bu konuda iyi şanslar.

Pin

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere Solana, 2017 yılında Rus bilgisayar mühendisi Anatoly Yakovenko tarafından akıllı sözleşmeler işlevine sahip açık kaynaklı bir Blockchain olarak başlatıldı. Solana zinciri, bir Proof-of-Stake mekanizmasını Proof-of-History ile entegre ederek Blockchain Trilemma’yı çözmeyi amaçlıyor. Solana’nın PoH kullanımı, topluluğun çoğunun ağın gerçekten merkezi olmayan olmadığına inanmasına neden oldu. ETH zincirinden daha düşük ücretler ve daha yüksek ölçeklenebilirlik vaat etmesine rağmen, Solana’nın ağ kesintileri de dahil olmak üzere benzersiz sorunları var.