EuropeCoin Nedir? ERC Ne İşe Yarar?

EuropeCoin, Avrupa’da yaygın olarak benimsenmeye odaklı olan, benzersiz bir kripto para birimidir. Avrupa genelinde çevrimiçi ve fiziksel gerçek dünyadan traderlar ile kapsamlı entegrasyonlar yapmayı planlamaktadır. Bu makalemizde Kriptokoin.com olarak “EuropeCoin nedir?” sorusuna yanıt vereceğiz. Bunlara ek olarak proje hakkında merak edilen tüm konulara değineceğiz.

EuropeCoin nedir? ERC ne işe yarar?

Proje, Avrupa Birliği’nin resmi kripto para birimi olmayı hedeflemektedir. Ayrıca birliğin ekonomisini 21. yüzyıla kaydırıp ekonomik açıdan daha uyumlu bir birim haline getirmekte hedefleri arasındadır. EuropeCoin, 2014 yılında NovaCoin’den bir çatal olarak piyasaya sürüldü. 2016 yılında ise yeni bir geliştirici olan Matthias Klees ile bu kripto para yenilendi. Daha sonrasında ise projeyi tekrardan başlattı. Proje şu anda, Bitcoin kod tabanlı ve HOdlcoin’den çatallanan saf bir PoW kripto parasıdır.

EuropeCoin’in özellikleri nelerdir?

  • Benzersiz amaç: Yüzlerce altcoin arasından somut bir amaca sahip olan birkaç paradan biridir. Avrupa Birliği ekonomisini, ticaretin Avrupa Birliği ve dünya genelinde DApp’lerin güvenli olarak anında gerçekleştiği Blok zinciri tabanlı teknolojiyle büyütmeyi hedefler. Bu, herkesin uzun sözleşmeler ya da ticaret kısıtlamalarıyla uğraştırmaz. Birlik içerisinde işlem ve ticaret yapabileceği, sınırsız ve dağıtılan bir ekonomi yaratacaktır.
  • Düzenli kullanıcılar için benimsenmesi basit: ERC, hesabınızdaki bakiye için bileşik faiz ve vadeli-sabit mevduatlar gibi gerçek dünya bankacılık kuruluşuna benzer birçok özelliğe sahiptir. Herhangi bir teknik bilgisi olmayan kişiler için özellikle bu kavramların anlaşılması oldukça kolaydır.
  • FinanceCloud API: EuropeCoin’in yenilikçi özelliği FinanceCloud API’dir. Bu teknolojinin, Fiat ve Blockchain tabanlı para birimlerinin ekonomilerini bir araya getirmek için çalışır. DApp, eşler arası ve kripto para biriminden bağımsız bir çözüm olması amaçlanmaktadır. Bu geliştirme içi hizmet, cüzdan bakiyelerinden DApp’lar ve akıllı sözleşmelere kadar bir kullanıcının Blockchain’deki tüm varlıklarını yönetmek için merkezi, bulut tabanlı bir çözüm sağlamayı amaçlar. Aynı zamanda geleceğin ekonomilerini merkezden uzaklaştıran çapraz Blockchain işlemlerine ve DApp’lere izin vermek için para biriminden bağımsız bir API sağlar.

ERC nasıl satın alınır?

ERC ile işlem yapılan en büyük borsalar; Bittrex, Coinexchange ve CREX24’dir. Coin satın almak için ise bu adımlar izlenebilir. Öncelikle ilk adım olarak seçtiğiniz ERC listeleyen borsanın web/mobil uygulamasına erişim sağlayın. Daha sonra hesap açma adımlarını tamamlayın. Bir diğer adım olan kimlik doğrulama ve onay sürecini tamamlayın. Diğer adım olan para yatırma adımlarını takip edin. Son adım olarak ise istediğiniz bakiye tutarınca ERC seçin ve alım emri oluşturun. Güvenilir hesaplarınızda saklayın.