Grafik Uzmanı: Bu Altcoin Yakında Pik Yapabilir!

Kripto para piyasası rahatlama rallisinden sonra heyecanını kaybetti. Lider kripto Bitcoin, son günlerde 22 bin doların üzerinde tutunmaya çalışıyor. Önde gelen altcoin projeleri de aylık zirvelerinde geri çekildi. Bunula birlikte bir kripto para grafik uzmanı, Ripple (XRP)’nin potansiyel bir çıkış yolunda olduğunu söylüyor.

“Ripple (XRP), başka bir rallinin eşiğinde duruyor”

Kripto para liginde Ripple (XRP), yedinci en büyük kripto para birimi. Bir kripto para birimi traderı ve analisti olan Crypto Rand’a göre altcoin, başka bir rallinin eşiğinde olabilir. Grafik uzmanı, kripto para biriminin 0,40 dolar seviyesinde potansiyel bir kırılma gördüğünü söylüyor.

PinKaynak: Crypto Rand

CoinMarketCap verilerine göre Ripple (XRP), gün içi en yüksek 0,375 dolara ulaştı. Daha sonra gerileyen altcoin, yazı sırasında 0,3682 dolardan işlem görüyordu. Mevcut durumunda günlük bazda, %1,69 değer kaybetti. Kripto para birimi, Ocak 2018’de elde edilen rekor seviyesinden hala %89,14 aşağıda.

Yasal belirsizlik, altcoin fiyatı için ana rüzgarı olmaya devam ediyor

Tokeni çevreleyen yasal belirsizlik, fiyat hareketinin ana rüzgarı olmaya devam ediyor. Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Aralık 2020’de kayıt dışı menkul kıymet sattığı iddiasıyla Ripple’a dava açtı. Bu dava Ripple için adeta bir dönüm noktası oldu. Çünkü, bu olaydan sonra tokenin fiyatı keskin bir şekilde düştü.

Pin

Bununla birlikte, yatırımcılar, XRP’nin menkul kıymetler durumuyla ilgili endişeleri görmezden gelmeye başladı. Bu kapsamda altcoin, 2021 ayı piyasası sırasında gücünü yeniden kazanmayı başardı. Geçen Nisan ayında, tokenin fiyatı son yılın zirve seviyesi olan 1,97 dolara kadar yükseldi Ancak ralli sürdürülebilir nitelikte değildi. XRP, tokenin yükseliş momentumunu kaybetmesinin ardından iki haftadan kısa bir süre içinde %55 düştü.

Jed McCaleb’in cüzdanı ve Ripple davası

Bu arada Ripple kurucu ortağı Jed McCaleb kısa süre önce tüm XRP zulasını sattı. Cüzdanları, yıllardır kripto para birimi için büyük bir satış baskısı kaynağı oldu.

Pin

XRP’yi elinde tutmaya devam eden yatırımcılar, umutlarını yüksek bahisli davada olumlu bir sonuca bağlıyor. Yatırımcılar ayrıca, uzun süredir devam eden davanın önümüzdeki yıl çözülmesini bekliyor. Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere, SEC kısa süre önce davadaki keşfin yeniden açılmasını talep etti. Bu konudaki gelişmeler hakkında bilgi sahibi olmak için biz takip etmeye devam ediniz.