GSYH’ye rağmen yatırımcılar döngüsel hisseleri almaya devam ediyor – BofA

Yazar – Senad Karaahmetovic

Bank of America (NYSE:BAC) müşterileri, geçen hafta ABD hisselerini almaya devam etti.

Banka müşterileri Teknoloji ve İletişim Hizmetleri öncülüğünde 11 sektörün dokuzunda alım yaparken Gayrimenkul ve Endüstriyel hisselerinden çıkış gözlemlendi. Malzeme, Enerji ve Keyfi Tüketici hisselerinde, art arda son beş hafta boyunca alım yaşandı.

Stratejist Jill Carey Hall, “Geçtiğimiz hafta ABD’nin GSYH oranında art arda ikinci çeyrekte de negatif büyüme olduğunu gösteren verilere rağmen müşteriler, savunmacı sektörlere kıyasla döngüsel sektörlerde daha çok net alım yaptı. Savunmacı hisselere karşı kümülatif döngüsel hisselerin alınması, müşterilerin hâlâ resesyon beklemediğine işaret ediyor. Bizim ekonomistlerimiz henüz resesyonda olduğumuzu düşünmüyor ancak ikinci yarıda başlayacağını öngörüyor ve Fed’in güvercin dönüşüyle ilgili piyasa iyimserliğinin zamansız olduğuna inanıyor.” diye yazdı.

ABD hisselerindeki alımın devam etmesi, bu yıl S&P 500 endeksinde %10’luk ikinci bir ralliye işaret etti. Bununla birlikte BofA stratejisti Savita Subramanian, devam eden rallinin ayı piyasasındaki bir ralliden başka bir şey olmadığını düşünüyor ve müşterileri yüksek kaliteli hisse senetlerine odaklanmaya teşvik etmeye devam ediyor.