Gün Önces: Roblox, Sysco, küçük işletme iyimserliği endeksi

Yazar – Liz Moyer

Investing.com – Pazartesi günü hisse senetleri yükseldi ancak yatırımcıların ilgisi, düşmesini umdukları Temmuz ayı enflasyon raporunda.

Yatırımcılar, son birkaç aydır 0,75 puanlık faiz artırımları yapan Fed’in daha küçük artırımlar yaptığı günü beklerken hisse senetleri son seanslarda yükseldi. Enflasyondaki bir düşüş, ekonominin temponun düşürülmesine yetecek kadar soğuduğuna işaret olabilir. Politika kurulunun bir sonraki toplantısı Eylül ayında.

Temmuz ayı TÜFE, herkes için önemli bir ölçüm. Ekonomistler %8,7’lik bir sonuçla yine güçlü fiyat artışları bekliyor olsa da bu oran Haziran ayında görülen %9,1’in altında olacak. Kiralar hâlâ çok yüksek ve şirketler çalışanları çekmek için ücretleri artırmak zorunda kalmış olsa da benzin ve emtia fiyatlarındaki düşüş, enflasyonu düşüren faktörlerden biri olabilir.

Bu hafta tüketici güveni verileri de paylaşılacak.

Bugün piyasaları etkilemesi muhtemel üç gelişme:

1. Roblox kazanç raporu

Roblox Corp (NYSE:RBLX) 639 milyon dolar gelir üzerine hisse başına 25 sent zarar paylaşabilir. Analistler, kullanıcı artışı ve platformda geçirilen saat verilerini bekliyor olacak.

2. Sysco kazanç raporu

Sysco Corporation (NYSE:SYY) için beklentiler, 18,2 milyar dolar gelir ve hisse başına 1,11 dolar kazanç paylaşması yönünde.

3. NFIB güven endeksi

Ulusal Bağımsız İşletmeler Federasyonu (NFIB), Temmuz ayı için küçük işletme iyimserliği endeksini paylaşacak. Analistler, Haziran ayında olduğu gibi 89,5 puan bekliyor.