Gün Öncesi: CVS Health, Moderna, hizmet aktivitesi

Yazar – Liz Moyer

Investing.com – Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi Tayvan’ı ziyaret ederken Çin-ABD ilişkileriyle ilgili endişeler nedeniyle hisse senetleri düşüş yaşadı.

Hisseleri baskılayan diğer gelişme Fed yetkililerinin, Fed’in agresif faiz artırımlarından vazgeçmeye yakın olduğu fikrine tezat yorumları oldu.

Cleveland Fed Başkanı Loretta J. Mester, enflasyonu Fed’in %2 olan hedefine getirmenin “zaman alacağını” ve ekonomik durgunluğun kaçınılmaz olduğunu söyledi. San Francisco Fed Başkanı Mary Daly, Fed’in enflasyonu düşürme görevinin henüz “tamamlanmaktan çok uzak” olduğunu belirtti. Bir sonraki Fed toplantısı Eylül ayında.

Kurumsal kazanç raporları gelmeye devam ediyor. Ekonomi verilerinde ise yatırımcıların gözü, Cuma günü paylaşılacak olan Temmuz ayı istihdam raporunda. Salı günkü iş olanakları anketi, iş gücü piyasasındaki soğumadan dolayı beklentilerin altında kaldı. Analistler Cuma günkü raporun, tarım dışı istihdamda Temmuz ayında 250.000 iş artışı göstermesini bekliyor. Bir önceki ay bu rakam 372.000’di.

Perşembe günü Tesla Inc (NASDAQ:TSLA) hissedarları, şirketin 3-1 hisse bölünmesini oylamak için toplanacak.

Bugün piyasaları etkilemesi muhtemel üç gelişme:

1. CVS Health kazanç raporu

CVS Health Corp’un (NYSE:CVS) 76,4 milyar dolar gelir ile 2,18 dolar hisse başına kazanç paylaşması bekleniyor.

2. Moderna kazanç raporu

Moderna Inc (NASDAQ:MRNA), 4,07 milyar dolar gelir ile 4,07 dolar hisse başına kazanç paylaşabilir.

3. Hizmet aktivitesi

ISM imalat dışı aktivite verisi TSİ 17.00’da paylaşılacak. Analistler, 56,1 puandan 54 puana düşmüş olmasını bekliyor.