Haftaya Bu 3 Altcoin’e Dikkat: Güçlü Hareket Bekleniyor!

Kripto para birimleri son birkaç gündür kayda değer bir artış yaşadı. Küçük geri çekilmelere rağmen çoğu altcoin hala yükseliş momentumunu koruyor. Analistler önümüzdeki günlerde Ethereum, Polygon ve Ethereum Classic dahil olmak üzere çeşitli altcoin’lerde güçlü hareketler bekliyor.

Bu 3 altcoin güçlü fiyat hareketlerini sürdürüyor

Ethereum (ETH)

Ethereum fiyatı, birkaç geri çekilme ve toparlanma ile birlikte 1.700 dolar bölgesinde konsolide oluyor. Bu esnada, ETH grafiğinde boğa bayrağı formasyonunun direğini oluştuktan sonra bayrak bölgesi şekilleniyor. Teknik analist Sahana Vibhute, bu noktada, paralel kanalın 1.843 doların üzerindeki direnç seviyelerini kıran keskin bir yukarı yönlü hareket görüyor.

Pin

Diğer yandan, günlük aktif adres sayısı son zamanlarda ATH yaptığı için ağdaki etkinlik artıyor. Yakın zamanda yapılan bir güncellemede, ETH’nin adres etkinliği, fiyat neredeyse 1.770 dolara yükseldiği için ilk kez 1 milyona ulaştı. Sonuç olarak, devam eden güçlü bir yükseliş eğilimine işaret ediyor.

Polygon (MATIC)

MATIC fiyatı tekrar 1 dolar geri kazanmakla meşgul. Bugün bu seviyeyi aşması uzunca zamanı alacak. MATIC, daha önce sadece 1 dolar testinde başarısız olmuştu. Bu nedenle bir toparlanma kıvılcımlanırsa yükselmesi olası.

Pin

MATIC fiyatı, tıpkı Ethereum gibi yükselen paralel bir kanalda işlem görüyor. Ancak ETH’nin aksine, MATIC fiyatı üst dirençten bir dizi ret gördü. Sonuç olarak, analiste göre MATIC grafiğinde ayılar biraz daha baskın halde. Bu nedenle fiyat orta bantlara ivme kazanıyor. Bununla birlikte, rallinin hızla 1 doları geçmesine izin verecek önemli bir toparlanma önceden belirlenmiştir.

Ethereum Classic (ETC)

Yaklaşan Ethereum merge ile, ETH madencileri ETC veya BTC’ye göç ediyor. Böylece, ağın hash oranı artarak ETC fiyatında önemli bir artışa neden aldı. ETC fiyatı, ağ trafiğindeki artış nedeniyle son iki haftada %200’den değer kazandı. Kriptokoin.com‘da yer verdiğimiz üzere, Ethereum kurucusu Vitalik Buterin bir PoW Blockchain olarak ETC’yi desteklediğini söyledi.

Pin

ETC fiyatı, 12 dolara yakın yaklaşan aylık dipleri göstermek için parabolik bir eğri içinde düşüyor. Ancak, daha sonra hızla yükseliş ivmesi topladı ve 45 dolara yakın yüksek seviyelere ulaştı. Bununla birlikte, ETC fiyatı 50 dolara ulaşmadan önce bir dizi ret gördü. Bu da altcoin fiyatının 40 doların altına düşmesine neden oldu.

Ancak, önceki işlem gününden bu yana alımdan daha fazla satış olduğu için fiyatın bir süre 40 doların altında konsolide olması bekleniyor. Ayrıca, sürekli bir düşüş baskısı sonunda fiyatı 50 doların üzerine çıkarabilir.