Herkesin İzlediği Trader, 23 Altcoin Seçti: İşte Tam Liste!

Kripto para piyasası lider kripto Bitcoin başta olmak üzere bugün kırmızı bölgede işlem gördü. Bir algoritma, kripto piyasalardan daha iyi performans göstermekle ün kazandı. İşte bu robot, çoğu kriptonun son kazanımlarından vazgeçtiği bir ortamda en son altcoin tahsislerini açıklıyor.

Real Vision’a göre traderların risk iştahı agresif

Kriptokoin.com okuyucuları olarak Real Vision Bot’u (Bot) duymuşsunuzdur. Bu algoritma, her hafta bir ‘kovan zihni’ fikir birliğini ortaya çıkaran portföy değerlendirmeleri oluşturmak için anketler yapıyor. Real Vision kurucusu ve makroekonomi uzmanı Raoul Pal, Bot’un tarihi performansını “şaşırtıcı” olarak nitelendiriyor. Piyasadaki en büyük 20 kripto varlığın toplamından %20 daha fazla performans gösterdiğini iddia ediyor.

Piyasadaki gerilemeye rağmen, Bot’un en yeni verileri, traderların risk iştahının agresif kaldığını gösteriyor. Çoğu piyasa katılımcısı, lider kripto Bitcoin (BTC) ve lider altcoin Ethereum’un (ETH) her ikisi için de portföylerinde %67’de ağırlıkla yer verdileri. Ayrıca bunlara ek olarak 21 altcoin ile aşırı pozisyon almak için oy kullandılar.

Aşırı pozisyonda ADA, LINK ve MATIC dikkat çekiyor

Ethereum rakibi Cardano (ADA) ve merkezi olmayan oracle ağı Chainlink (LINK), aşırı pozisyon tahsisi için %50 oyla üçüncü sırada yer aldılar. Buna ilaveten katman-2 ölçeklendirme çözümü Polygon (MATIC) da bu seviyede bulunuyor. Yapılan açıklamada, “RealVision Exchange kripto anketinin en son sonuçları. Cardano, Chainlink ve Polygon, eşit yüzde oyla şaşırttı” denildi. Sıralamada ilk beş ise şu şekilde: Bitcoin %67, Ethereum %67, Cardano %50, Chainlink %50, Polygon %50.

PinKaynak: Real Vision Bot

Tedarik zinciri yönetimi Blockchain’i VeChain (VET) %50’nin altında bir oran aldı. Popüler kripto para borsası Binance’in yerel tokeni BNB ise %30 ağırlıklı tahsis ile yedinci sırayı aldı. Cross-chain birlikte çalışabilirlik protokolü Polkadot (DOT) ve merkezi olmayan peer-to-peer kripto para birimi Litecoin (LTC) onların ardından geliyor.

Katılımcılar ayrıca, Hedera Hashgraph (HBAR), Quant Network (QNT), Ripple (XRP), Filecoin ( FIL), Stellar (XLM), Solana (SOL), Aave (AAVE), Fantom (FTM), Cosmos (ATOM), Avalanche (AVAX), FTX Token (FTT), SushiSwap (SUSHI), US Dollar Coin (USDC) ve Decentraland (MANA) gibi altcoin projelerine portföylerinde yer vermeyi tercih ediyor.

Pin

Real Vision, portföyde bu altcoin projelerine ağırlık verdi

Merkezi olmayan oracle ağı Chainlink, ankete dayalı en son borsa portföyü dağılımına %17,1 ile liderlik ediyor. Onu %14,3 ile Ethereum, %12,2 ile Polygon, %11,9 ile Bitcoin ve %8,57 ile Polkadot takip ediyor. Diğer sekiz altcoin projesi ise, %2 ile %7 arasında bir tahsis alıyor. Bu arada Bot’un kendisi de bir portföy oluşturuyor. Real Vision, haftalık varlıklarının yaklaşık %75’ini oluşturan kripto parayı şu şekilde belirliyor. Bot ekibi, bu bağlamda şu açıklamayı yapıyor:

RealVision Exchange kripto portföyünün en son ağırlıkları bu şekilde. Cumartesi günü yeniden dengeleme yapıldı. Borsa portföyünde Chainlink ağırlığı şaşırtıcıydı. Bot, Ethereum, Polygon, Bitcoin ve Binance’e adeta yapışıyor.

PinKaynak: Real Vision Bot