Insights Network Nedir? INSTAR Ne İşe Yarar?

Insights Network, kullanıcılarının oluşturdukları verileri gerçek zamanlı veri pazarında yönetilmesine imkan sunan bir platformdur. Bu makalemizde Kriptokoin.com olarak “Insights Network nedir?” sorusuna yanıt vereceğiz. Bunlara ek olarak proje hakkında merak edilen bütün konulara değineceğiz.

Insights Network nedir? INSTAR ne işe yarar?

Kullanıcı verilerini veri pazarında yönetip, bunlardan gelir etmelerini sağlayan Blockchain tabanlı bir veri alışveriş platformudur. Aynı zamanda “pazar yeri” olarak da tanımlanmaktadır. Bu pazar yeri, EOS Blockchain üzerine kurulmaktadır. Insights Network protokolünün üzerinde yer alan pazar yeri, ağın yerel kripto para birimi olan INSTAR ile desteklenir. INSTAR Blockchain, veri alışverişi için EOS açık kaynaklı yazılımı ve sMPC teknolojisini kullanır.

Platform tamamıyla operasyonel, merkeziyetsiz ve yetkilendirilen bir hisse senedi kanıtından (DPoS) faydalanmaktadır. Platformun yerel kripto para birimi INSTAR’dır. Blockchain’i inşa eden ağ ekibi tarafından geliştirilmiştir. EOS Blockchain üzerinde yer almaktadır. Kullanıcılar, Instars platformunda izinli bir şekilde veri alışverişine katılıp INSTAR Token’ini kazanabilir. Bir diğer yandan INSTAR; web sitesindeki anketler, araştırma raporlarına erişim ve pazar araştırması gibi yardımlara erişmek için kullanılmaktadır. Ayrıyeten “ödeme” işlevi de bulunan Token; bugüne dek 166 ülkede 307,728’den fazla kişiye veri alışverişi için ödeme yapılmasında kullanılmıştır.

Insights Network’ün amacı nedir?

Platformun temel amacı; güvenilir ve merkezi olmayan bir pazar araştırma ağı oluşturabilmektir. Platformun kendi açıklamasına göre; her yıl 200 milyar doların üzerin veri, adil ve şeffaf olmayan bir şekilde yer değiştirmektedir. Veri “simsarları” çevrimiçi ve çevrimdışı şekilde farklı kaynaklardan insanlar hakkında veri toplamayı sürdürmektedir. Fakat insanlar bu durumdan herhangi bir pay almaz. Tam aksine olumsuz sonuçlarla karşılaşmaktadır. Tam da bu konuda devreye giren Insights Network, bireylerin ve kuruluşların güvenilir, uyumlu ve karşılıklı olarak faydalı bir veri alışverişi yapabilecekleri merkeziyetsiz bir altyapı sunmaktadır. Bu altyapı ve merkeziyetsiz depolama şansı, tüketicilerin verilerini güvenli şekilde depolamasına imkan sunmaktadır.

INSTAR nasıl satın alınır?

INSTAR ile işlem yapılan borsalar arasında; Binance yer almaktadır. Coin satın almak için ise bu aşamalar izlenmektedir. Öncelikle ilk adım olarak seçtiğiniz INSTAR listeleyen borsanın web/mobil uygulamasına erişim sağlayın. Daha sonra hesap açma adımlarını tamamlayın. Bir diğer adım olan kimlik doğrulama ve onay sürecini tamamlayın. Diğer adım olan borsanın para yatırma adımlarını takip edin. Son adım olarak ise istediğiniz bakiye tutarınca INSTAR seçin ve alım emri oluşturun. Güvenilir hesaplarınızda saklayın.