İşte 3 Ticaret Fırsatı! Bitcoin İçin Sırada Ne Var?

Kripto analisti Akash Girimath, Bitcoin fiyatının şu anda 200 haftalık SMA’yı 22,794 dolardan yeniden test ettiğini belirtiyor ve küçük bir sıçrama bekliyor. Analiste göre, BTC’nin sunduğu, ikisi ayıları destekleyen üç trade fırsatı var. Akash Girimath’ın Bitcoin analizlerini okuyucularımız için hazırladık.

Ethereum Merge, Bitcoin fiyatı ilişkisi

Bitcoin fiyatı, önemli bir direnç seviyesinde 30 Temmuz salıncak yüksek reddinden bu yana düşüşte. Bu gelişme, BTC’yi daha aşağı kaymaya ve önemli destek tabanlarını yeniden test etmeye itiyor. Bu da, güneye doğru daha fazla hareket etme potansiyeline işaret ediyor.

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere Ethereum Merge yaklaşıyor. Merge yükseltmesi nedeniyle altcoin’ler yükseliyor. Bu nedenle yatırımcıların BTC’nin dışarıda kalma olasılığını düşünmesi gerekiyor. Bununla birlikte, Bitcoin fiyatındaki ani bir düşüşün, devam eden altcoin rallisini olumsuz etkilemesi mümkün.

Pin

“Bitcoin fiyatı sabırlı traderlar için meyve veriyor”

Daha yüksek bir zaman çerçevesi görünümünden Bitcoin fiyatı, 18 Haziran çöküşünden bu yana artan bir paralel kanal oluşumunu gösteriyor. İlginç bir şekilde, aynı şeyin 2022’nin başından beri gerçekleştiğinin görülmesi mümkün.

Şu anda BTC, 200 haftalık Basit Hareketli Ortalama (SMA) ve 30 günlük Üstel Hareketli Ortalama’dan (EMA) oluşan 22.800 dolarlık destek birleşmesinin etrafında dolaşıyor. 24.565 dolar seviyesindeki ret, BTC’yi bu destek birleşmesini yeniden test etmeye iten bir düşüşe yol açtı. Bu seviyenin bir dökümü, güneye doğru daha fazla ilerlemenin yolunu açacak. Böyle bir durumda, piyasa katılımcıları BTC’nin 2022, yani kontrol noktası (POC) için işlem gören en yüksek hacim olan 21.177 dolara düşmesini bekleyebilir.

PinBTC 1 günlük grafik

Bitcoin için ilk trade fırsatı

Bir saatlik zaman diliminde Bitcoin fiyatına yakından bakalım. Bu grafik, BTC’nin Pazartesi günkü 23.508 dolar ve 22.875 dolar aralığını oluşturduğunu ve ayrıca aralığı düşük bir seviyeye çekerek geri dönüş olasılığını düşündürüyor. Ek olarak, BTC, 200 haftalık SMA tarafından 22.794 dolardan destek görüyor. Ayrıca, hızlı bir yükseliş eğilimi olasılığına güven veriyor.

Bu nedenle, ilk trade fırsatı, Pazartesi gününün En Düşük (ML) üzerinde 22.875 dolardan hızlı bir toparlanmanın ardından Bitcoin fiyatını long tutmak. Pazartesi gününün Yüksek (MH) 23.508 dolarlık kısmi karını almaktır. Kalan miktar, bir saatlik Fair Value Gap’te (FVG) satılabilir, yani fiyat verimsizliği 24.347 dolar. Bu trade için stop-loss’un dinamik olması mümkün. Yani, 200-haftalık SMA’nın altında 22.794 dolarda kapanan dört saatlik bir mum çubuğu, satış baskısının varlığını gösterecektir. Dolayısıyla long pozisyonun kapanmasına işaret edecektir.

Pin

BTC 1 saatlik grafik

Lider kripto için ikinci trade fırsatı

Bu trade, Bitcoin fiyatının FVG’yi 24.347 dolardan doldurduğunu varsayıyor. Bu da short pozisyon açmak için bir sinyal olacaktır. Bu yanlılığın arkasındaki mantık, yazının başındaki yüksek zaman aralığı grafiğinden elde edildi. Bu short pozisyon için kısmi karın, burada küçük bir sıçrama meydana gelebileceğinden 200 haftalık SMA’da 22.794 dolardan alınması mümkün.

Destek birleşmesinin 22.794 dolarda kırılması, short pozisyonumuza güven katacaktır. Kalan pozisyonun bir saatlik FVG’de 21.730 dolardan kapatılması mümkün. Toplamda, bu hareket %10’luk bir düşüş oluşturacaktır.

PinBTC 1 saatlik grafik

BTC için üçüncü trade fırsatı

Bu trade, temel olarak, 1 numaralı trade fırsatı ortaya çıkmazsa geçerli. Yani Bitcoin fiyatı, 200 haftalık SMA’nın altında 22.794 dolardan dört saatlik bir mum çubuğu üretirse ne olur? Böyle bir durumda, yatırımcılar BTC’nin yeni çevrilen direnç seviyesini yeniden test etmesini bekleyebilir.

200 haftalık SMA’daki ret, ikincil bir teyit işlevi görecektir. Bu durumda yatırımcılar, MH’nin cömertçe üzerinde bir stop-loss yeri ile short bir pozisyon açabilir. Üçüncü trade için hedef, ikinci trade aynı 21.730 dolar.

PinBTC 1 saatlik grafik

Birinci veya ikinci trade’den farklı olarak üçüncü trade, tahsil edilemeyen likidite ve yukarı yönlü fiyat verimsizlikleri nedeniyle yüksek risk taşıyor. Bu nedenle, piyasa katılımcılarının harekete geçmeden önce tüm olasılıkları değerlendirmeleri gerekiyor.