İşte Ağustos’ta Kripto Sahnesinde Yükselebilecek 11 Altcoin!

Fiyat düşüşleri bir yana, altcoin projeleri her koşulda gelişmeleri ön plana koyar. Bu yazıda, yaklaşan gelişme ve güncelleri ile Ağustos ayında sahne alma potansiyeli olan altcoin projelerini listeleyelim.

Ağustos ayında sahne almaya hazırlanan 11 altcoin

Kava.io (KAVA)

Ethereum ve Cosmos ekosistemlerini tek bir ağda ölçeklendiren Kava, en hızlı L1 Blockchain’lerden biridir. Kava 31 Ağustos’ta yeni bir güncellemeye hazırlanıyor. Kava 11 ile platformun TVL oranın artırmasını bekleniyor. Teknik kısımda, KAVA fiyatı 9 Mayıs’da 2,90 dolar bölgesini kırdı. Daha sonra bu seviye 31 Mayıs’ta direnç görevi gördü. Ardından, KAVA fiyatı 18 Haziran’da 1,39 dolara kadar geriledi.

Pin

Teknik indikatörlerden RSI, günlük zaman diliminde pozitif uyumsuzluk üretiyor. Bu esnada 50 üzerine tırmandı. Fiyat RSI’ın hareketlerini takip ederse, analistler 2,90 dolar direnç bölgesine doğru güçlü bir ivme bekliyor.

Coti Network (COTI)

Coti, organizsyonların kendi ödeme sistemlerini geliştirmesine olanak sağlayan finansal teknoloji platformudur. Saniyede 100.000 işlemden fazla işlem tamamlayabiliyor. COTI hard fork 2 Ağustos’da gerçekleşecek. Bu yükseltme sayesinde mevcut tek para birimi altyapısından çok tokenli bir katmana geçecek. COTI ayrıca, bu zamana kadar MultiDAG 2.0’ı da başlatacak.

Pin

Teknik kısımda, COTI fiyatı Haziran ayı başlarında alçalan direnç çizgisinden çıkıştı. Daha sonra, 13 Haziran’da bu çizgiyi destek olarak kullandı. Bu süreçte RSI pozitif uyumsuzluk üretti. COTI fiyatının en yakın direnç seviyesi 0,177 dolarda yer alıyor.

Ethereum (ETH)

Ethereum, piyasa değerine göre en büyük altcoin projesidir. DeFi, NFT, metaverse ve diğer sektörlerin kalbi olarak binmektedir. Ağın merge yolculuğundaki test aşamalarından biri olan Goerli Merge 11 Ağustos’da uygulanacak. Goerli Merge’ün ETH 2.0 için son test olduğunu belirtmekte fayda var.

Pin

Teknik kısımda, ETH fiyatı 18 Temmuz’da bir aylık yükselen paralel kanaldan ayrıldı. Ardından, 26 Temmuz’da kanalı destek olarak kullandı. Böylece sıçrama gerçekleştirerek yukarı yönlü hareketine devam etti. Analistler, ETH fiyatı 1.635 doları tutarsa boğaların 2.150 dolar seviyesine kadar mücadele edeceğini söylüyor.

Monero (XMR)

Monero, gizlilik odaklı altcoin projelerinden biridir. Monero’nun ağ yükselmesi 13 Ağustos’ta gerçekleşecek. Bulletproofs algoritmasındaki yenilik, yüzük boyutunun 11’den 16’ya artırılması gibi birçok değişiklik bu güncellemeyle geliyor.

Pin

Teknik kısımda, XMR fiyatı 18 Haziran’dan bu yana yükselen paralel kanal içinde yükseliyor. Süreçte zaman zaman dışına çıksa da genellikle kanalın içinde dalgalandı. XMR, şu anda 150 dolar üstünde kendine destek bulmaya çalışıyor. Bu bölgeyi aşarsa, analistlere göre boğaların sıradaki hedefi 200 dolar olacak.

Kadena (KDA)

Kadena hızlı işlemler yapan PoW Blockchain’lerden biridir. Kadena’nın Kaddex isimi DEX platformu lansmanını 1 Ağustos’ta yapacak. Kadena böylece DeFi piyasasına ilk adımını atıyor.

Pin

Teknik kısımda, KDA fiyatı 13 Haziran’dan bu yana yükselen destek çizgisi ile beraber yükseliyor. Kritik dirençlerinden biri 1,90 dolarda yer alıyor. Yukarıdaki görüldüğü üzere bu bölgede bir üçgen yapısı oluşturdu. Bu formasyon, genellikle yükseliş yapısı olarak görülmektedir. KDA fiyatı şimdiye kadar 31 Temmuz’da bu formasyondan çıkmayı başardı. 2,25 dolara kadar uzanan koşu, 2,35 dolardaki dirençle sınırlanıyor.

Qtum (QTUM)

Qtum, Ethereum’un akıllı sözleşme yeteneklerini Bitcoin’in UTXO muhasebe sistemi ile birleştiren Blockchain ağıdır. 31 Temmuz’da, QTUM hard fork’unu tamamladı. Güncelleme ile EVM ve Taproot/Schnorr ağa entegre oldu. Ayrıca bir kaç hata da giderildi.

Pin

Teknik kısımda, QTUM fiyatı 13 Temmuz’dan bu yana yükseliyor. 28 Temmuz’da 4,20 dolar yatay direnç bölgesini kırmayı başardı. Daha sonra bu seviyeyi destek olarak onayladı. Analistlere göre en yakın direnç seviyesi 6 dolarda yer alıyor.

Klaytn (KLAY)

Klay, metaverse ve oyun ekonomilerine odaklanan, açık kaynaklı, halka açık bir Blockchain’dir. Bu arada, 7 ile 14 Ağustos’ta gerçekleştirilecek Kore Blockchain Haftasının isim sponsoru Klay olacak.

Pin

Teknik kısımda, KLAY fiyatı 14 Temmuz’da alçalan direnç çizgisini kırmayı başardı. Şu anda 0,325 dolar direnç seviyesini kırmaya çalışıyor. Bu seviye kırılırsa boğaların sıradaki hedefi 0,397 dolar olacak.

Balancer (BAL)

Balancer, piyasanın ilk merkezsiz platformlarından biridir. Ethereum tabanlı altcoin projesi 2020 yılında hayata geçti. Popüler borsa token’leri arasında yer alan BAL, Balancer platformunun yerel kripto para birimidir. Ağustos 2022 itibariyle piyasa değeri ise 261 milyon dolar civarında.

Pin

JOE (JOE)

JOE, Avalanche tabanlı en büyük platformlardan biridir. Token, 2021’de oldukça uzun bir yol kat etti. JOE’nin maksimum arzı 500 milyon adettir. Bunun şu anda sadece 301 milyon adeti dolaşımda. 105 milyon dolar piyasa değerine sahip olan JOE, piyasa değerine 188.sıradadır.

Pin

SushiSwap (SUSHI)

SushiSwap, Ethereum tabanlı en büyük DEX platformlarından biridir. Geçen yıl büyük bir gelişme gösteren SUSHI, piyasa değerine göre 147.sırada. SUSHI geçen yıl 2,6 milyar dolarlık piyasa değerine ulaştı. Ancak yaklaşık bir senedir düşüşte. Bu süreçte, piyasa değerinde 191 milyona kadar geriledi.

Pin

Injective (INJ)

Injective Protocol, hızlıca popülerlik kazanan ve dikkat çeken projelerden biridir. Altcoin projesi; cross-chain marj ve forex vadeli işlemleri sunmaktadır. Platformunda yerel token’i olan INJ, 102 milyon dolar gibi oldukça düşük bir değere sahiptir.

Pin