İşte Binance Piyasalarında Trend Olan 14 Altcoin: SHIB de Var!

Ağustos’un ilk haftası Bitcoin’in 23.000 dolar mücadelesiyle sona eriyor. Son bir aylık süreçte, neredeyse tüm altcoin piyasası çift haneli toparlanmayı başardı. CryptoDiffer tarafından sağlanan verilere göre, Binance kullanıcıları bu esnada en fazla BTC, ETH, SHIB ve DOT gibi köklü kripto paraları aradı.

Binance üzerinde en çok aranan altcoin’ler

Kripto para veri sağlayıcısı CryptoDiffer, geçen haftadan bu yana Binance üzerinde en fazla BNB Coin’in (BNB) arandığını gösteriyor. İkinci sırada, piyasa değerine en büyük kripto para birimi olan Bitoin (BTC) yer aldı. Ethereum, Solana ve Shiba Inu listenin ilk 5 ismini tamamlıyor. Geçen haftadan bu yana Binance üzerinde en çok aranan altcoin’lerin sıralaması aşağıdaki gibidir.

 1. BNB Coin (BNB)
 2. Bitcoin (BTC)
 3. Ethereum (ETH)
 4. Solana (SOL)
 5. Shiba Inu (SHIB)
 6. Polygon (MATIC)
 7. Cardano (ADA)
 8. LeverFi (LEVER)
 9. Polkadot (DOT)
 10. Alchemy Pay (ACH)
 11. Avalanche (AVAX)
 12. Dogecoin (DOGE)
 13. Fantom (FTM)
 14. Smooth Love Potion (SLP)
 15. BarnBridge (BOND)

Veriler, 300 bin takipçili Twitter hesabi CryptoDiffer tarafından sağlandı.

Changpeng Zhao, Hindistan’daki kripto para borsası WazirX’i satın almadıklarını açıkladı

Kriptokoin.com‘dan takip ettiğiniz üzere, Binance’in Hindistan kolu olan WazirX yasal mercek altında. Buna göre Hindistan İcra Müdürlüğü, WazirX’in “kripto yolunu kullanarak suç gelirlerinin aklanmasında yaklaşık 16 suçlanan fintech şirketine aktif olarak yardım ettiğini” iddia ediyor. Yasal süreçte Hintli yetkililer, AML soruşturmasının bir parçası olarak WazirX fonlarında 8.1 milyon dolar dondurdu.

Cuma günü bir duyuruda, İcra Müdürlüğü, WazirX’in anonim fintech firmaları tarafından para aklama işlemlerini kolaylaştırdığını iddia etti. ED, soruşturmasında, kabaca 8.1 milyon dolar içeren WazirX banka hesaplarının dondurulmasını emretti. Ayrıca kurucu ortak Sameer Mhatre ile bağlantılı bir arama yaptığını söyledi.

Pin

Daha sonra Binance CEO’su Changpeng Zhao, Cuma günü konu hakkında Twitter’dan açıklama yaptı. Binance’in özellikle “WazirX’i işleten ve orijinal kurucular tarafından kurulan Zanmai Labs’ta hisse sahibi olmadığını” söyledi. WazirX, KYC ve borsadaki diğer işlemlerden sorumluyken, “Binance yalnızca WazirX için bir teknoloji çözümü olarak cüzdan hizmetleri sağlıyor” dedi.

Düzenleyici baskının ardından Çin’deki birçok kripto firmasının çıkışıyla birlikte, birçok şirketin Hindistan’daki piyasalara yöneldiği bildiriliyor. ED, daha önce Haziran 2021’de WazirX’e karşı benzer bir eylemde bulundu. Borsanın Çin vatandaşlarının dahil olduğu yasadışı bahis uygulamalarına yönelik işlemlerini göstermesini emretti. Shetty, o sırada borsanın özellikle “Müşterinizi Tanıyın (KYC) ve Kara Para Aklamayı Önleme (AML) süreçlerini takip ederek yasal yükümlülüklerinin ötesine geçtiğini ve gerektiğinde kolluk kuvvetlerine her zaman bilgi sağladığını” söyledi.