İşte Bu Hafta İzlenecek 4 Altcoin ve Önemli Tahminler!

5 Ağustos’taki ABD istihdam verileri, enflasyonun soğumadığını gösteren piyasa beklentilerinin üzerinde gerçekleşti. Hisse senedi piyasaları ve kripto para piyasaları arasındaki sıkı korelasyonun devam etmesi bekleniyor. Eğer devam ederse, kripto piyasalarındaki toparlanmanın sürmesi için biraz daha yer olacak. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi, zincir içi izleme kaynağı Material Indicators, 5 Ağustos’taki bir Twitter güncellemesinde, Bitcoin (BTC) 25.000 doların üzerine çıkarsa, 26.000 ila 28.000 dolar aralığına kadar büyük bir direnç olmadığını söyledi. Bitcoin, genel direncin üzerine tırmanabilirse, belirli altcoin projelerini daha yükseğe çekerek toparlanmasını uzatabilir mi? Analistlere göre listedeki 4 altcoin bu hafta iyi performans gösterecek. İşte Analistin listesindeki 4 altcoin…

Listedeki ilk altcoin: Flow (FLOW)

Ayılar, 3 dolar civarındaki yükselişi durdurmaya çalışıyor ancak boğalar zeminden fazla vazgeçmiyor. Bu, yatırımcıların son ralliden sonra kar elde etmek için acele etmediğini gösteriyor. 20 günlük EMA (2.07 dolar) yükselmeye başladı. RSI aşırı alım bölgesine yakın, bu da boğaların üstün olduğunu gösteriyor. Alıcılar fiyatı 3 ila 3,30 dolar direnç bölgesinin üzerine çıkarsa, FLOW/USDT çifti ivme kazanır. Böylelikle altcoin fiyatı 4,60 dolara doğru yükselecektir.

Pin

Altcoin 3 dolar civarındaki genel dirençten geri döndü ancak 4 saatlik grafikte 20-EMA’da destek buluyor. Boğalar fiyatı 2,80 doların üzerine çıkarsa, parite genel direnci 2,99 dolardan yeniden test edecek. Bu seviyenin üzerinde bir kırılma, yükseliş trendinin yeniden başlamasına işaret edecektir. Bununla birlikte, fiyat 20-EMA’nın altına düşerse, parite 2,41 dolarlık yüzde 50 Fibonacci düzeltme seviyesine ve ardından 2,27 dolarlık yüzde 61,8 geri çekilme seviyesine iner. Böylece, bu seviyenin altında bir kırılma, avantajı ayılar lehine çevirebilir ve pariteyi 2 dolara indirebilir.

Theta Network (THETA)

Theta Network (THETA), 5 Ağustos’ta sert genel direncin üzerinde kırıldı. Ayılar, 6 Ağustos’ta fiyatı kırılma seviyesinin altına düşürmeye çalıştı ancak boğalar yerini korudu. 20 günlük EMA (1.39 dolar) yükselmeye başladı. RSI pozitif bölgede, bu da alıcılara avantaj sağlıyor. Boğalar fiyatı 1,65 doların üzerinde tutarsa, THETA/USDT çifti 2,10 dolarlık model hedefine doğru yeni bir yükseliş trendi başlatabilir. Ancak boğalar bu genel engeli aşarsa parite rallisini 2.60 dolara çıkaracak. Bu olumlu görüşü geçersiz kılmak için ayıların fiyatı 1,55 doların altına çekmesi ve sürdürmesi gerekecek. Böylece, agresif boğalar tuzağa düşecek ve parite hareketli ortalamalara kayacaktır.

Pin

4 saatlik grafik, boğaların 20-EMA’ya düşüşü satın aldığını gösteriyor. 4 saatlik grafikteki her iki hareketli ortalama da yükseliyor. RSI aşırı alım bölgesine yakın, bu da en az direnç yolunun yukarı doğru olduğunu gösteriyor. Boğalar fiyatı 1,65 doların üzerinde tutarsa, yukarı hareket devam edecektir İlk zayıflık işareti, 20-EMA’nın altında bir kırılma ve kapanış olacaktır. Böylelikle, parite 50-SMA’ya düşecek. Ayılar, yükseliş trendinin yakın vadede sona ermiş olabileceğine işaret etmek için fiyatı bu seviyenin altına çekmek zorunda kalacaklar.

Quant (QNT)

Quant (QNT), 13 Haziran’da gördüğü 40 dolarlık gün içi düşüğünden güçlü bir toparlanma kaydetti. Ayılar yükselişi 115 dolarda durdurmaya çalıştı. Ancak boğalar, 26 Temmuz’da agresif bir şekilde 20 günlük EMA’nın (103 dolar) altındaki düşüşü satın aldı. Böylece fiyatı 6 Ağustos’ta 115 dolardaki genel direncin üzerine itti. Bu, yükseliş trendinin yeniden başladığını gösterdi. Alternatif olarak, fiyat mevcut seviyeden düşerse, boğalar 115 dolar seviyesini desteğe çevirmeye çalışacak. Bu olursa, parite yükseliş trendine devam edecektir. Ayılar, üstünlük elde etmek için fiyatı 20 günlük EMA’nın altına düşürmek ve sürdürmek zorunda kalacak.

Pin

Altcoin yükseliş trendinde ancak 4 saatlik grafik RSI aşırı alım bölgesine sıçradı. Bu durum kısa vadeli bir düzeltme olasılığına işaret ediyor. Boğaların 20-EMA’daki düşüşleri satın alması bekleniyor. Böylelikle hissiyatın olumlu kaldığı ve yatırımcıların düşüşlerde alım yaptığı görülecek. Bu, yükseliş trendinin yeniden başlaması olasılığını artıracaktır. Aksine, fiyat mevcut seviyeden düşerse ve 20-EMA’nın altına inerse, parite 50-SMA’ya kayacaktır. Bu, göz önünde bulundurulması gereken önemli bir seviye. Çünkü bunun altında bir kırılma 100 dolara düşüşle sonuçlanacaktır.

Listedeki son Altcoin Maker (MKR)

Maker (MKR)’ı 1.100 dolar civarında sert bir dirençle karşı karşıya. Hareketli ortalamalar yükseliyor ve RSI pozitif bölgede, bu da alıcıların üstünlüğün olduğunu gösteriyor. Böylece altcoin, 1.400 dolara ve ardından 1.570 dolarlık hedefine yükselecektir. Böyle bir hareket, paritenin dibe vurmuş olabileceğini düşündürür. Bu varsayımın aksine, fiyat genel dirençten düşerse ve 20 günlük EMA’nın altına inerse, altcoin trend çizgisine kayabilir. Bu seviyenin altında bir kırılma ve kapanış, yükseliş kurulumunu geçersiz kılacaktır.

Pin

Parite 4 saatlik grafikte simetrik bir üçgen oluşturdu. 20-EMA kademeli olarak yükseliyor ve RSI pozitif bölgede. Bu durum da boğalar için hafif bir avantaj olduğunu gösteriyor. Alıcılar fiyatı direnç çizgisinin üzerine çıkarsa, parite 1.188 dolardan genel dirence doğru yükselir. Tersine, üçgenin destek çizgisinin altında bir kırılma avantajı satıcılar lehine çevirir. Altcoin daha sonra 1.000 dolardan psikolojik seviyeye düşebilecektir.