İşte Patlama Potansiyeli Olan DeFi ve Layer 2 Coinleri!

DeFi tokenleri, Bitcoin fiyatlarındaki hafif bir artışla birlikte en büyük altcoin projeleri önemli ölçüde arttığı için önemli bir yükseliş ivmesi kazanmış görünüyor. Analistlere göre, tüm tokenler arasında Uniswap (UNI), Avalanche (AVAX) ve Chainlink (LINK)’in çok yakında güçlü bir DeFi patlamasını ateşlemesi mümkün. Ayrıca analistler, Layer 2 coinleri arasında bazılarının ilerleyen günlerde hızlı bir toparlanma yaşamasını muhtemel görüyor. Analistler, DeFi altcoin analizlerini ve Layer 2 coinleri tanıtımlarını okuyucularımız için derledik.

İlk DeFi altcoin projesi Uniswap (UNI)

Uniswap fiyatı, varlık %70’in üzerinde devasa bir artış gösterdiğinden, geçtiğimiz ay son derece yükseliş eğilimi sergiledi. Şaşırtıcı bir şekilde, fiyat parabolik bir toparlanma eğrisini sürdürdü ve eğrinin boyun çizgisine ulaştı.

Pin

Aynı yükseliş eğilimine devam etmek için UNI’nin, Cup & Handle modelini gerçekleştirerek hafif bir geri çekilmesi mümkün. Konsolidasyona ara verildiğinde, fiyatın Ağustos 2022’nin sonuna kadar 12 dolara ulaşmak için 10 doların üzerindeki ani dirence doğru yükselmesi olası.

İkinci sırada Avalanche (AVAX) var

Avalanche fiyatı yükselen paralel bir kanalda hareket ediyor. İlginç bir şekilde orta bantlardan sıçramaya hazırlanıyor. Bu nedenle, varlığın bir dereceye kadar bu seviyelerde konsolide olması mümkün. Daha sonra 27 dolar civarındaki dirence doğru ilerlemesini bekliyoruz.

Pin

Bu arada kanalın direnci, ana direnç seviyeleriyle çarpıştığında, kısa bir konsolidasyonun ardından bir geri çekilme olasılığı ortaya çıkıyor. Bununla birlikte, alıcılardan gelen güçlü bir baskıyla varlığın kritik seviyelerin ötesine geçmesi muhtemel. Bu doğrultuda Ağustos 2022’nin sonuna kadar 30 doları güvence altına alması olası.

Son DeFi altcoin projesi Chainlink (LINK)

Uniswap ve Avalanche güçlü bir yükseliş momentumu sergiliyor. Öte yandan, Chainlink’in fiyatı boğalar ve ayılar arasında kalmış gibi. LINK fiyatı şu anda simetrik bir üçgen içinde ve konsolidasyonun zirvesinden çok uzakta işlem görüyor

Pin

Bu nedenle, altcoin’in bir süre konsolide olması ve üst direnci 7,78 dolarda test etmesi muhtemel. Fiyatın dirence ulaşamaması durumunda, 6,66 dolardaki düşük desteğin, bir arıza sırasında varlığı güçlü bir şekilde tutması mümkün.

Immutable X (IMX) Layer 2 coinleri içinde ilk sırada

Bildiğiniz üzere Layer-2 projeleri, ölçeklendirme, hız, maliyet gibi temel sorunları hafifletmeyi amaçlıyor. Bunlardan potansiyeli olanlardan birisi Immutable X (IMX). Altcoin, Ethereum’da Non Fungible Token (NFT)’lerle ilgili temel sorunları çözmek amacıyla ortaya çıktı.

Pin

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere lider altcoin Ethereum ağındaki yüksek gaz ücretleri hep sorun oldu. Immutable X, işte bu sorunu çözmeyi amaçlıyor. Bunun için anında işlem onaylaması ve çok düşük işlem ücretiyle NFT basma ve trade işlemleri sunuyor.

İkinci sırada MetisDAO (METIS) var

Metis, Optimistic Rollup ruhuna dayanıyor. Bu çerçevede, Web 2.0’dan Web 3.0’a uygulama ve iş geçişini tam olarak desteklemek için oluşturulmuş bir Layer-2 projesi. Ölçeklenebilir protokolü, NFT platformları, merkezi olmayan Reddit benzeri sosyal platformları ve çok daha fazlasını destekliyor.

Pin

Ayrıca Metis, Layer-2 altyapısına Merkezi Olmayan Otonom Şirket (DAC) çerçevesini entegre ediyor. Bu, geliştiricilerin, inşaatçıların veya topluluk liderlerinin uygulamalarını ve topluluklarını oluşturmasını kolaylaştıran farklılaştırıcı bir faktör. METIS’in ise projenin topluluk tokeni gibi bir işlevi var. Token, 10 milyon gibi oldukça düşük bir arza sahip. Ayrıca şu anda 4,3 milyon METIS dolaşımda.

Layer 2 coinleri listesinde SKALE Network (SKL) sonuncu

SKALE Network’u, her ikisi de yazılım endüstrisinde engin deneyime sahip Jack O’Holleran ve Stan Kladko kurdu. Geliştiriciler, SKALE’i Ethereum’a ölçeklenebilirlik getirmek için elastik bir ağ olarak tasarladı. Merkezi olmayan proje, işlem kapasitesini artırmanın yanı sıra gecikmeyi azaltmayı hedefliyor. Ayrıca, ödemelerin mümkün olduğunca düşük ücretle yapılmasını sağlamayı amaçlıyor.

Pin

Altcoin projesinin yerel varlığı ise SKL. Tokenin maksimum arzı 7 milyar. Şu anda doaşımda olan miktar ise 3,6 milyar.