İşte Sıradaki Bitcoin Olabilecek 9 Altcoin!

Kripto para birimleri, geleneksel finansal ve ekonomik piyasalarda bir devrim olarak başladı. Önceki denemelerin ardından başarılı olan Bitcoin, 2009’dan bu yana piyasanın en büyük kripto para birimidir. Bu yazıda, analist Aratrika Dutta’nın sıralamayı tersine çevirebilecek 9 altcoin projesine göz atalım.

2023’te bir sonraki Bitcoin adayı 9 altcoin

Decentraland (MANA)

Decentraland, Ethereum tabanlı metaverse platformudur. Kullanıcılar satın aldıkları Decentraland arazilerini sanal ortamda geliştirebilir ve bunlardan para kazanabilir. Para kazanma yöntemleri kiralama, reklam ve sponsorlu faaliyetleri içeriyor. Yatırımcılar, MANA token ve LAND arazileri satın alıp beklerken, bu sanal ürünler üzerinden çeşitli yöntemlerle kar edebilirler.

Pin

Polygon (MATIC)

Polygon, Ethereum tabanlı ikinci katman çözümüdür. MATIC, platformunda yerel kripto para birimi olarak işlev görüyor. Polygon, Ethereum ağını ölçeklendirmeye yardımcı olmak için PoS ve Commit Chain bağlantısını kullanır. Amaç, Blockchain teknolojisinin daha yaygın benimsenmesini engelleyebilecek verimsizlikleri çözmektir.

Pin

Waves (WAVES)

WAVES, piyasa değerine göre ilk 10’a oynayan kripto paralar arasında. Temel olarak, Dapps ve akıllı sözleşmeler oluşturmak ve ayrıca özel kripto token’leri başlatmak için bir Blockchain platformudur. WAVES, LPoS adı verilen PoS konsensüs mekanizmasının bir varyasyonunu kullanır.

Pin

Filecoin (FIL)

Filecoin (FIL), şimdiye kadarki en büyük ICO satış rekoruna sahip olma onuruna sahip. 2017’deki ICO aşamasında, 52 milyon dolarlık fonu güvence altında aldı. Filecoin, merkezsiz depolama sağlayan herkese açık bir platformdur. Gerekli tevziatları alıp Filecoin madenciliği yapabilirsiniz.

Pin

Avalanche (AVAX)

Avalanche, dApp’ler ve DAO’lar için bir platform olarak işlev gören birinci katman bir Blockchain’dir. Ayrıca, akıllı sözleşmeler için Ethereum’u yerinden etmeyi amaçlayan en güçlü Ethereum rakiplerinden biridir. Ölçeklenebilirlikten ödün vermeden saniyede 6.500 işleme kadar daha yüksek işlem çıktısına sahip olarak bunu yapmayı hedefliyor.

Pin

XRP (XRP)

Bir diğer altcoin Ripple, son derece hızlı işlemlerle gerçek zamanlı ödemeler sağlar. XRP, çeşitli para birimleri arasında para transferlerini kolaylaştırmak için Ripple ağında kullanılan yerel kripto para birimidir. Ripple platformu, özellikle bankalar arası akışlar için finans kurumları için en verimli ödeme seçeneği olarak kabul edilmektedir.

Pin

Shiba Inu (SHIB)

SHIB, Ryoshi adında isimsiz bir geliştirici tarafından kuruldu. Piyasa sürülme nedeni Dogecoin’i yok etmekti. Shiba Inu daha sonra kısa sürede büyük ilgi gördü. Şimdi her iki meme coin’de piyasa değerine göre ilk 20 kripto para biriminde yer alıyor. Özellikle ayı piyasasındaki satışlara rağmen bunu yapmaları dikkat çekici.

Pin

Solana (SOL)

Solana, DeFi çözümleri sağlamak için Blockchain teknolojisinin izinsiz doğasına dayanan, oldukça işlevsel bir açık kaynaklı projedir. Projeyle ilgili fikir ve ilk çalışmalar 2017’de başlarken, Solana, merkezi İsviçre’nin Cenevre kentinde bulunan Solana Vakfı tarafından Mart 2020’de resmi olarak başladı. 319.790.577 SOL dolaşım arzına ve maks. tedarik mevcut değildir.

Pin

Cardano (ADA)

Cardano, 2017 yılında piyasa girdi. Adını 16. yüzyıl İtalyan bilgesi Gerolamo Cardano’dan alıyor. ADA token, adını, dünyanın ilk bilgisayar programcısı olarak kabul edilen 19. yüzyıl matematikçisi Ada Lovelace’den alır. 33.626.396.776 ADA dolaşım arzına ve maks. arzı 45,000,000,000 ADA.