Japon Bankacılık Devi Açıkladı: Bu 2 Kripto Para Seçildi!

Japonya’nın en büyük bankası Shinsei Bank, müşterilerini bir hesap açtıklarında kripto para işlemleri üzerinden ödüllendiren yeni bir girişim başlattı.

Shinsei Bank, müşterilerini bu 2 kripto para ile ödüllendirecek

10 Ağustos tarihli bülteninde Shinsei, SBI VC Trade ile işbirliği içinde kripto para ödüllerini duyurdu. Bu mekanizma bankaya yeni müşteriler çeken bir teşvik sistemidir. Shinsei Bank, ödülleri Ripple (XRP) ve Bitcoin (BTC) olarak vermeyi seçtiklerini belirtti.

XRP veya Bitcoin’de 8.000 Japon Yeni (60 dolar) kazanmak için müşterilerin 10 Ağustos’tan 31 Ekim 2022’ye kadar süresi olacak. Konsepte göre, mevcut müşteriler ödül olarak kripto değişim kuponları alırken, yeni kullanıcılar oluşturdukları hesap için ödüller alacak. Kuponları kullanmak için seçilen müşterilerin bir SBI VC hesabına ihtiyacı var.

Banka, gerekli işlemleri tamamlayan tüm yeni müşteriler için “60 dolar değerinde Bitcoin ödül kampanyası” duyurdu.

Kripto yoluyla yeni müşteriler çekmek giderek yaygın hale geliyor

Banka, yıllardır devam eden programı için ilk kez kripto para birimlerini kullanıyor. Teşvik mekanizmasına kripto paraların dahil edilmesi, artan popülarite göz önüne alındığında daha fazla müşteri çekmek için sık kullanılan biri yöntem haline geliyor. Bununla birlikte, Ripple, teknolojisinin sınır ötesi ödemelerde kabul görmesi için Japonya’da ve Asya’da popülerlik kazanıyor. Bu arada, SEC ile olan yasal mücadelesi devam etmesine rağmen, Shinsei Bank özellikle XRP’yi seçti. Shinsei Bank müşterilerinin büyük bir çoğunluğu da banka üzerinden kripto para yatırımı yapmak istediklerini belirtti.

Pin

Bunlarla birlikte, Ripple, teknolojisini kullanarak sınır ötesi ödemelerde Asya ve Japonya’da sağlam bir itibar kazandı. Örneğin, Asya’daki genişlemesinin bir parçası olarak Ripple, SBI Holdings ile ortaklığını duyurdu. Ek olarak, XRP’nin ödül programına dahil edilmesi, Ripple’ın ek finansal kurumların kripto para birimini hizmetlerine entegre edeceğini açıklamasıyla aynı zamana denk geliyor. Ripple’a göre, küresel finans kurumlarının %76’sından fazlası önümüzdeki üç yıl içinde kripto paraları kullanmayı planlıyor.

Ripple, iflas eden kripto kredi platformu Celsuis’ı satın almayı planlıyor

Kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere, Ripple yetkilileri kısa süre önce Celsuis’u satın almakla ilgilendiklerini bildirdi. Celsius, Haziran ayında “aşırı piyasa koşulları” nedeniyle kullanıcılarının varlıklarını dondurmuştu. Bunu Voyager ve CoinFLEX gibi diğer kripto şirketleri izledi. Celsius, daha sonra çeşitli DeFi kredilerindeki ödenmemiş borçlarını aceleyle ödedi. Ayrıca teminatını geri aldı ve bir ay sonra iflas başvurusunda bulundu. Ripple’ın Celsius’u tamamen satın almayı planlayıp planlamadığı şu anda net değil.