JPMorgan: Bitcoin ve Altcoinlerde Yükseliş Bu Tarihte Başlayabilir!

JPMorgan Pazartesi günü bir notta, kripto fiyatlarının son haftalarda “bir taban bulmuş” olabileceğini söyledi. Bu sırada Bitcoin, Haziran ortasındaki en düşük seviyesinden yüzde 36 yükseldi. En büyük altcoin Ethereum (ETH) aynı zaman diliminde yüzde 102 arttı. JPMorgan, “Gerçek katalizörün Ethereum Merge’ü ve buna dair 2022’de uygulanabilir olduğunu gösteren olumlu veriler olduğunu düşünüyoruz.” dedi. İşte detaylar…

JPMorgan, Bitcoin ve altcoin piyasası için beklentilerini paylaştı: Zemin bulundu!

JPMorgan Pazartesi günkü bir notta, Bitcoin zirvesinden yüzde 75 kadar düştükten sonra, kripto piyasalarının “bir zemin bulmuş” gibi göründüğünü söyledi. Verilere göre, Bitcoin ve ETH Haziran ortasındaki en düşük seviyelerinden sırasıyla yüzde 36 ve yüzde 102 arttı. Kripto para birimlerinin toplam piyasa değeri çok önemli 1 trilyon dolar seviyesini geri aldı.

Pin

JPMorgan’daki analistler, kripto para piyasasında son zamanlardaki gücü artıran iki neden olduğunu söyledi. JPMorgan, on milyarlarca dolarlık kayba yol açan ve kriptoyu yok eden bir “kaldıraç çöküşüne” yol açan stablecoin patlamasına atıfta bulundu. “Bizce, Terra/Luna’nın çöküşünden kaynaklanan sıkıntı artık daha sınırlı” dedi. Terra/LUNA çöküşünden bahsederken riskten korunma fonu Three Arrows Capital ve kripto komisyoncusu Voyager Digital gibi firmalara da değindi. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere bu fonlar, iflas başvurularında bulundu. JPMorgan ayrıca, aşağıdakileri söyledi:

Ancak, Temmuz ayı başlarında Sapolia test ağının ve Haziran ayında Ropsten test ağının başlatılmasının ardından gerçek itici gücün Ethereum birleştirmesi ve pozitif veriler olduğunu düşünüyoruz. Bu da Merge’ün 2022’de uygulanabilir olduğunu gösteriyor.

Piyasayı olumlu etkileyecek ETH Merge’ü merakla beklenmekte

Yaklaşan Ethereum etkinliği yatırımcılar tarafından büyük bir merakla bekleniyor. Merge, Ethereum Blockchain’ini bir proof of work ağından uzaklaştırmayı amaçlıyor. Bunun yerine, madencilik sırasında enerji tüketimi açısından daha hızlı ve daha verimli olması gereken bir PoS sistemine aktarmak için tasarlanmıştır. JPMorgan, bu yılın ilerleyen zamanlarında başarılı bir Ethereum birleşmesinin kripto pazarlarındaki duyarlılığı artırmaya yardımcı olacağını söyledi. Merge’ün, yaklaşmakta olan Georli test ağının nasıl performans gösterdiğine bağlı olarak, Eylül ayında gerçekleşmesi bekleniyor. Bu test, 11 Ağustos’ta yapılacak. Merge’den önceki son adımlardan biri.

Pin

ETH güçlü bir canlanma görse de, önünde hala uzun bir yol var. Bu sırada daha geniş kripto piyasası son kayıpları telafi ediyor. JPMorgan, kriptodaki işlem hacimlerinin Temmuz ayında düşmeye devam ettiğini belirtiyor. NFT’lerdeki günlük işlem hacimlerinin yıldan yıla yüzde 84 düştüğünü söylediler. Sonuç olarak, analistlere göre, kripto para piyasasının devam eden toparlanması, Ethereum birleşmesine bağlı olabilir.