KeeperDao Nedir? ROOK Ne İşe Yarar?

KeeperDao Coin, daha güvenli ve eşitlikçi Blockchain ağları oluşturan bir DeFi projesidir. Bu makalemizde Kriptokoin.com olarak “KeeperDao nedir?” sorusuna yanıt vereceğiz. Bunlara ek olarak proje hakkında merak edilen bütün konulara değineceğiz.

KeeperDao nedir? ROOK ne işe yarar?

KeeperDaoCoin, protokolün sorunsuz çalışmasını sağlamak amacıyla kullanılan bir ERC-20 Token’idir. KeeperDao Coin topluluğun likidite ihtiyaçlarını karşılayıp aynı zamanda teşvik sisteminde kullanılmak üzere geliştirilen bir kripto para birimidir. Projenin temel amacı; koordinasyon ve gizleme oyununda ROOK Tokeni, yatırımcılar tarafından kullanılıp, kar elde etmek için geliştirilen bir proje olmaktır. Gizleme oyunu kazanmak ve koordinasyon oyununda önde olmak için kullanıcıları teşvik etmektedir. Arbitraj ve tasfiye işlemlerinin daha kolay yapılması için randıman sağlamak ise diğer amacıdır. Kripto para dünyasında önemli bir yere sahip olmasıyla birlikte özellikle DeFi projelerinin işlem hızını arttırarak zincirler kurmayı hedeflemektedir.

Avantajları neler?

KeeperDao (ROOK) Coin’in avantajları şunlardır:

  • Zincir kurma becerisi ile özellikle geliştirilen güvenlik duvarı olası saldırılara karşı korunaklıdır.
  • Teşvik sisteminin bulunduğu KeeperDao Coin, protokol tarafından destek görmektedir.
  • Aynı zamanda açık piyasada girmiş olduğunuz pozisyonu koruyarak likidasyona uğramanızı engellemektedir.

Dezavantajları neler?

KeeperDao (ROOK) Coin’in dezavantajları şunlardır:

  • KeeperDao Coin’in günümüzdeki hali başlangıç fiyatına yakındır.
  • Binance, OKEx, CoinBase ve PancakeSwap gibi piyasanın büyük kripto para borsalarında listelenmediği için daha geniş bir kitleye hitap etmemektedir.

KeeperDao Nedir? ROOK nasıl satın alınır?

ROOK ile işlem yapılan borsalar; Gate.io, Kraken, Uniswap (V2) ve FTX’dir. Coin satın almak için ise bu aşamalar izlenmektedir. Öncelikle ilk adım olarak seçtiğiniz ROOK listeleyen borsanın web/mobil uygulamasına erişim sağlayın. Daha sonra hesap açma adımlarını tamamlayın. Kimlik doğrulama ve onay sürecini tamamlayarak hesabınızı aktifleştirin. Diğer adım olan borsanın para yatırma adımlarını takip edin. Son adım olarak ise istediğiniz bakiye tutarınca ROOK Coin seçin ve alım emri oluşturun. Güvenilir hesaplarınızda saklayın.