Kripto Araştırmacısı: Bu 10 Altcoin, Yeni Milyonerler Doğurabilir!

Neredeyse tüm altcoinlerin birincil amacı, Bitcoin’i kripto piyasasındaki hâkimiyetini bitirmektir. Yıllar geçtikçe, altcoin pazarı önemli ölçüde ön plana çıktı. Merkeziyetsiz pazarda şimdi Ethereum, Binance Coin ve Cardano dahil olmak üzere birkaç büyük oyuncu mevcut. Bitcoin düştüğünde neredeyse tüm büyük, güvenilir altcoinler düştü. Bu nedenle, Bitcoin ve altcoinler arasındaki ezici korelasyon, portföylerini çeşitlendirmek isteyen çoğu yatırımcıyı rahatsız ediyor. Şu anda, birkaç altcoin, fiyat performansı açısından Bitcoin’den daha iyi performans gösteriyor.

Bu 10 altcoin büyük kazançlar elde edebilir

En iyi altcoinlerden bazıları şu anda toparlanma yolculuklarında ve büyük bir ralliyi bekliyor. Ancak altcoinlerin fiyatlarındaki son ani sıçramalar ve düşüşler, kripto para birimlerinin artık güvenli yatırım varlıkları olmadığı korkularına yol açıyor. Bununla birlikte bir kripto araştırmacısı, 2022’nin sonuna kadar kar elde edeceğini düşündüğü 10 altcoini paylaştı. Biz de Kriptokoin.com olarak, analistin listesini sizin için derledik.

Pin

Ethereum (ETH)

Ethereum, bugüne kadar kripto para alanındaki en başarılı altcoindir. Yerel tokeni ETH, başlangıcından bu yana kusursuz bir şekilde yükseldi. Şu anda yatırımcılar, Ethereum Merge tarafından desteklenen kripto piyasası tarihindeki en büyük güncellemeleri bekliyor. Tim Beiko’nun Eylül ayında ETH 2.0’ın muhtemel lansman tarihini açıklaması, piyasa değerlemesinde bir artışı tetikledi. Böylece, altcoin projesinin yakında Bitcoin’i geçerek en büyük dijital varlık haline gelebileceğine dair yeni umutlar verdi.

Cardano (ADA)

Cardano, piyasadaki en güçlü altcoin projelerinden biridir. Değerlemesi, diğer tüm kripto para birimlerinin düştüğü bir zamanda yükseldi. Geliştirme girişimleri beklediğimizden daha yavaş geliyor gibi duruyor. Yine de ADA tokeni, Bitcoin ve Ethereum gibi birinci nesil ve ikinci nesil dijital varlıkların en iyi özelliklerinden bazılarını bir araya getiriyor.

Pin

Binance Coin (BNB)

Dünyanın en büyük kripto para birimi platformu olan Binance, Binance Coin’in performansına güç veriyor. Kripto işlemlerinin sayısının düşmesi nedeniyle neredeyse tüm diğer kripto paralarla birlikte BNB fiyatı da düştü. Uzman, altcoin projesi için, yatırımcıların 2022 sonuna kadar kâr elde etmesi için iyi bir seçenek olduğunu düşünüyor.

Uniswap (UNI)

Analistler ve tüccarlar, Uniswap’ın 2022’deki fiyat performansı konusunda oldukça iyimserler. Tokenin yakında 200 günlük EMA’sını geri alacağına ve fiyatlarda bir ralliye neden olacağına inanıyorlar. Altcoin, tokenin değerlemesini yukarı doğru iten EMA ve RSI göstergeleri gibi sağlam teknik göstergelere sahip.

Pin

ApeCoin (APE)

ApeCoin yakın zamanda Gucci tarafından bir ödeme şekli olarak kabul edildi. Bu girişim, şirketin Web 3.0 yönelik genişlemesinin bir uzantısı oldu. Buna göre gelişmeler, ApeCoin’i yalnızca kazançlı bir yatırım varlığı yapmakla kalmıyor. Projenin Bored Ape Yacht Club koleksiyonu tarafından desteklenen bir NFT kriptosu olması, onu piyasada türünün tek örneği bir altcoin yapıyor.

Ripple (XRP)

Ripple’ın yerel tokeni XRP, kendisini önemli bir yatırım varlığı olarak belirleyemedi. Ancak SEC davası nedeniyle tokenin benzersiz bir orta vadeli kâr fırsatı var. Devam eden makroekonomik endişeler ve diğer altcoin felaketleri nedeniyle XRP fiyatı %60’ın üzerinde düştü. Bununla birlikte XRP, Polkadot ve Solana gibi gelişmiş kripto paralarla rekabet halinde. Bu nedenle, piyasadaki en iyi dijital varlıklardan biri olmaya devam ediyor.

Pin

Polygon (MATIC)

Raporlara göre Polygon, Temmuz 2022’de kripto piyasasının değeri düşerken, %85’in üzerinde yükseldi. Uzman, MATIC’in büyümesinin ETH, BNB, Polkadot ve Solana gibi diğer kripto para birimlerinden daha dikkate değer olduğunu söylüyor. Bu tür olumsuzluklar altında bile, altcoin projesinin büyüyor. Bu nedenle, olumsuz koşullar altındaki yükseliş potansiyelinin gücünü ortaya koyuyor.

Aave (AAVE)

Son zamanlarda Aave, piyasadaki en iyi Ethereum balinalarının dikkatini çekti. Altcoin, birkaç hafta önce %50’nin üzerinde bir artışa tanık oldu. Bu, piyasanın mevcut koşulları göz önüne alındığında oldukça övgüye değer bir yükselişti. Balina hareketleri, Aave’nin sürekli büyümesini sağladı. Ancak, tokenin oynaklığı devam ediyor. Bu nedenle yatırımcılar, paralarını içine koymadan önce son derece dikkatli olmalılar.

Pin

Chainlink (LINK)

Kripto pazarını takip eden yatırımcılar, Chainlink’in gerçek dünya uygulamalarına sahip en iyi dijital varlıklardan biri olduğunun farkında. Çoğu altcoin spekülatiftir. Ancak, LINK tokeni yatırımcılara doğru beklentiler veriyor ve bu da onu piyasada kazançlı bir yatırım varlığı haline getiriyor.

Decentraland (MANA)

Decentraland, oyun endüstrisine hükmetmeyi amaçlayan en büyük ve en önde gelen Metaverse kripto para birimlerinden biridir. Tokenin fiyatı son dönemde tıkanmış gibi duruyor. Ancak Metaverse alanı en büyük teknoloji icatlarından biri haline geldiğinden altcoin büyük umutlara sahip.